Osób on-line: 76

20.04.2024, 18:15

Chelsea - Sheffield 3:0 !

dodał: admin 17.03.2007 18:05 źródło: inne

W spotkaniu Chelsea z beniaminkiem Premiership Sheffield United, po nieco nudnym meczu The Blues wygrywają 3:0.
Manchester w dzisiejszym meczu Manchester pokonał Bolton (4:1) więc i The Blues muszą zdobyć 3 pkt aby nie stracić szansy na dogonienie rywala.

Jose Mourinho do podstawowej jedenastki wytypował następujące nazwiska: Cech, Terry, Carvalho, Cole, Boulahrouz, Lampard, Wright-Phillips, Makelele, Kalou, Szewczenko, Robben.
Na ławce rezerwowych niespodziewanie zasiadł - chyba w charakterze jockera - Didier Drogba a także Ballack, Diarra, Ferreira i Cudicini.
Zgodnie z przedmeczowymi prognozami, na boisku nie ma szansy pojawić się Essien.

Już na samym początku spotkania pada bramka! W 4 minucie Szewczenko wpisuje się na listę strzelców! Carvalho wykonał ładny rajd z piłką i góra podał do Ukraińca, który z woleja pokonał bramkarza gości! Piękny początek meczu!

The Blues kontrolują całkowicie sytuację na boisku. Szable wydają się być oszołomione takim początkiem, zupełnie jak zamroczony bokser po celnym, mocnym ciosie :-)
W 9 minucie faulowany jest Szewczenko, od rzutu wolnego kontynuują grę The Blues. W 15 minucie Wright-Phillips po podaniu Szewczenki ładnie uderzał z pola karnego, jednak chyba zbyt słabo i niecelnie.
17 minuta 2:0! Kalou strzela po ładnej akcji Wright-Phillipsa i Szewczenki! Szykuje się pogrom Szabli ?

W odpowiedzi próbuje strzelać Kazim-Richards, ale piłke łapie Cech. Przewaga Chelsea jest miażdżąca i okresowo w posiadaniu piłki wynosi nawet 75% !
W 22 minucie dobrą sytuację mieli zawodnicy Sheffield: Gillespie odebrał piłkę Boulahrouzowi, podał do Hulse, jednak ten leży na boisku po starciu z Cechem. Uraz jest na tyle poważny, że dochodzi do pierwszej zmiany - w jego miejsce wchodzi Nade. Z 25 metrów Gillespie wykonuje rzut wolny, jednak łapie to Cech.
W 32 minucie kolejną dobra akcję przeprowadza Chelsea: Robben podaje do Szewczenki, ten strzela z 6 metrów, ale wybijają obrońcy.
Chwilę potem piłka po strzale Daviesa piłka znajduje się w bramce Cecha! Sędzia nie uznaje gola - uznaje faul na bramkarzu The Blues!
W 36 minucie mocnym strzałem z 35 metrów popisuje się Kazim-Richards, jednak piłka nie sprawia problemu Cechowi.
W 41 minucie piłke uderza z 25 metrów Jagielka - powinien jednak na poważnie podrasować swój celownik.
45 minuta - ładna akcja Kalou i Lamparda jednak strzał blokuje Geary. Sędzia dolicza 5 minut do ustawowego czasu. Próbuje jeszcze strzału Szewczenko po podaniu Boulahrouza, jednak bez powodzenia. Gwizdek sędziego i zespoły przy stanie 2:0 dla gospodarzy schodzą do szatni.

Drugą połowę rozpoczynamy od zmiany: za Lamparda wchodzi Ballack. Niemiec rozpoczyna od uderzenia na bramkę Kenny'ego, ale piłka mija słupek.
W 53 minucie sam na sam z bramkarzem jest Wright-Phillips, jednak Kenny łapie piłkę. Chelsea ma przewagę, jednak obydwie drużyny trochę bez pomysłu na grę. Posiadani piłki - 70% na rzecz The Blues.
W 56 minucie z daleka uderza Ballack - mocny strzał sprawia trochę kłopotu bramkarzowi gości, jednak na raty łapie piłkę.
GOOL! 3:0 dla Chelsea! Michael Ballack! Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Wright-Phillipsa Niemiec w 58 minucie głową zdobywa bramkę!

W 61 minucie Kalou z pola karnego strzela na bramkę, jednak piłka trafia w defensora gości. 62 minuta - strzał Robbena, broni Kenny.
W 64 minucie Mourinho w miejsce Szewczenki wprowadza na boisko Drogbę. Również i A. Cole'a zmienia Ferreira
W zespole gości również przetasowania: Tonge wchodzi w miejsce Quinna.
Zmiany niespecjalnie mają przełożenie na obraz gry, świeża krew wnosi niewielkie ożywienie. 73 minuta - zagrożenie pod bramką Cecha, jednak wspaniale sytuację czyści Terry.
W 76 minucie ładnie z rzutu rożnego Robben w strone bramki - tuż obok słupka!
81 minuta - Drogba bliski zdobycia bramki! Z rzutu wolnego piłka zmierza do siatki, jednak głową wybija ją Jagielka.
Znowu z boiska zionie nudą, zawodnicy obydwu drużyn wyglądają na spragnionych dźwięku kończącego spotkania gwizdka. Niestety dla nich sędzia dolicza jeszcze 2 minuty. I nareszcie - koniec!

Chelsea Londyn - Shefield United 3:0

Bramki: Szewczenko (4'), Kalou (17'), Ballack (58')