Osób on-line: 32

20.04.2024, 18:15

LM: Chelsea - Valencia 1:1

dodał: admin 04.04.2007 22:46 źródło: inne

Od godziny 20.45 londyńska Chelsea podejmuje na swoim stadionie hiszpańską Valencję w ramach pierwszego starcia tych drużyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Po 50 minutach remis 1:1

Znamy już skład naszego zespołu na dzisiejszy pojedynek. Podstawowa jedenastka to: Cech, Diarra, Carvalho, Terry, A.Cole, Mikel, Ballack, Lampard, Kalou, Szewczenko i Drogba.
W obwodzie gotowi do zmiany pozostają: Cudicini, Makelele, Boulahrouz, Joe Cole, Bridge, Ferreira, Wrigth-Phillips.
Do gry wraca więc po długiej przerwie Joe Cole oraz Bridge. Ciekawostką jest miejsce na ławce rezerwowych Makelele. Na jego pozycji zagra od pierwszej minuty Obi Mikel.

Mecz rozpoczyna się serią autów dla Valencii i strzałem Villi - w trybuny. Pierwsze minuty przebiegają w żwawym tempie, jednak na zasadzie rozpoznania przeciwnika.
W 10 minucie mamy pierwszy celny strzał na bramkę - autorem Kalou, jednak mamy poprzeczkę a bramkarz Valencii piąstkuje piłkę. W tym samym czasie Szewczenko padając w pobliżu pola karnego próbuje wymusić rzyt wolny - sędzia nie daje się nabrać na tę sztuczkę.
W 12 minucie dobrą akcję przeprowadza Valencja, jednak psuje ją kiepskim strzałem ze świetnej pozycji Villa. W kontrze na spalonym Drogba.
14 minuta - świetne dośrodkowanie Ballacka, jednak wybijają piłkę gracze gości.
Tempo gry z pierwszych minut nieco spadło. W 21 uderzał Lampard, jednak piłka została zablokowana przez obrońców. Chwilę później szansę próbował wykorzystać Joaquin wraz z Silvą, jednak piłka przechodzi obok bramki Cecha.
23 minuta - po rzucie rożnym świetna interwencja bramkarza Chelsea - broni strzał Del Horno.
30 minuta - Gol dla Valencii! Strzelcem Silva, który z 25 metrów pięknym uderzeniem kieruje piłkę w okienko bramki Cecha. Wspaniały strzał, szkoda że w wykonaniu gości...

W 35 minucie żółtą kartkę otrzymuje Silva za faul na Lampardzie.
37 minuta - uderzenie Drogby, odbite jeszcze przez obrońcę łapie Canizares. Chwilę później Lampard z podania Cole'a główką puszcza piłkę nad bramkę.
W 41 minucie na spalonym Kalou. Goście marzą już o gwizdku na przerwę, Chelsea stara się wyrównać. W 44 minucie kapitan Valencii Albelda otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kalou.
44 minuta - Ballack z podania Lamparda uderza piłkę głową - ciut niecelnie! Chwilę później kopnięciem w trybuny "popisuje" się Drogba. Przed końcem połowy łapie jeszcze żółtą kartkę za faul na Albiolu.
Prowadzeniem Valencii (0:1) kończy się pierwsza połowa, liczymy na plan awaryjny Mourinho w drugiej!

Druga część spotkania rozpoczyna się bez zmian w składach drużyn. W 46 minucie dogodną sytuację miał Kalou, jednak nieczysto trafił w piłkę. Śpieszą się do wyrównania piłkarze Chelsea, jednak Valencia jest dziś dobrze ustawiona.
W 49 minucie Lampard z rzutu wolnego po faulu na Drogbie trafia w mur. Valencia wydaje się przedłużać grę chcąc podtrzymać korzystny dla nich wynik.
53 minuta - wyrównanie: 1:1 !!! DROGBA z główki lobuje bramkarza po asyście A. Cole'a. 30 bramka Drogby w tym sezonie! Mecz zaczyna się na nowo!

Trochę nerwów, Mourinho złapał piłke i nie chce oddać - domaga się zejścia kontuzjowanego Vicente'a - jest opatrywany na murawie co Portugalczyk odczytuje jako grę na czas.
57 minuta - pierwsza zmiana: Angulo zmienia Vicente. W 59 minucie Drogba sam na sam z bramkarzem, jednak źle przyjął piłkę - szkoda. Jescze Lampard uderza z dystansu, ale obok bramki.
69 minuta - Szewczenko przewraca się w polu karnym - nie ma faulu! Rzut rożny, ale wybijaja obrońcy. W 72 minucie Ayala otrzymuje żółtą kartkę za faul na Ukraińcu.
W 74 minucie na spalonym Drogba. Mourinho decyduje się na podwójną zmianę: boisko opuszczają Mikel i Kalou, a wchodzą Wright-Phillips i Joe Cole.
W 78 minucie po rzucie wolnym uderza Carvalho - nad bramką. W 81 minucie w polu karnym Valencii pada Terry - znów nie ma karnego.
83 minuta - na bramkę Cecha uderza Angula - ponad poprzeczkę. W 84 minucie po rzucie wolnym uderza kolejno Carvalho i przewrotką Szewczenko - nie ma gola!
W 87 minucie zmiana u gości: schodzi Ximo a na jego miejsce wkracza Viana. Przy okazji Diarra otrzymuje żółtą kartkę.
Sędzia dolicza 3 minuty do końca spotkania. Próbuje jeszcze Chelsea, ale ataki rozbijają się o obronę Valencii. Koniec meczu!

Chelsea Londyn - Vaklencia 1:1 (0:1)
Bramki: Silva (30'), Drogba (53')