26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Aston Villa 2:1 Chelsea!

dodał: Loczek 17.10.2009 14:37 źródło: inne
Chelsea Londyn odnosi drugą porażkę w tym sezonie! Choć zaczęło się wyśmienicie, 'The Blues' nie zdołali wywieźć z Villa Park chociaż jednego punktu. Smuci fakt, że obie bramki gospodarze zdobyli po rzutach rożnych. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Pierwsza połowa meczu:

Pierwsze minuty spotkania raczej nie budziły większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Jak piłkarze Aston Villi zapowiadali, tak zrobili. Ich kluczem do sukcesu miała być obrona. Nic nie zapowiadało, że podopieczni Martina O'Neila ruszą do ataku.

Do zdecydowanych ataków ruszyli za to goście, którzy za sprawą Didiera Drogby w 15 minucie obejmują prowadzenie. Fantastyczne uderzenie Iworyjczyka z dystansu.

Ta bramka dodała skrzydeł zawodnikom Chelsea. Co chwilę mogliślmy oglądać kolejne akcje w wykonaniu Londyńczyków. Strzelali Malouda, Anelka, lecz świetnie spisywał się Brad Friedel.

'The Villans' w 30 minucie wywalczeli korner. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Ashley Young, a niepilnowany Richard Dunne głową pokonał Cecha. Z przykrością trzeba stwierdzić, że przy bramce zawinił Frank Lampard. Reprezentant Anglii zaliczył asystę, przedłużając lot piłki.

Chwilę póżniej 'The Blues' mogli znowu wyjść na prowadzenie. Deco spróbował swoich sił, decydując się na uderzenie z 20 metrów. Goalkeeper gospodarzy cudem obronił ten strzał. W międzyczasie Agbonlahor zarobił żółtą kartką za faul na Essienie.

Rozdrażnieni podopieczni Carlo Ancelotti'ego próbowali się odrgryżć graczom z Birmingham. Bliski szczęścia był znowu Drogba, ale jeden z obrońców w ostatniej chwili wybił mu piłkę z pod nóg.

W ostatniej minucie pierwszej części spotkania 'żółtko' otrzymał Ashley Cole, który ostro potraktował Agbonlahora.

Druga połowa meczu:

Zaraz po ropoczęcie drugiej połowy, Didier Drogba został sfaulowany na 25 metrze. Sam poszkodowany próbował wymierzyć sprawiedliwość, ale posłał w futbolówkę prosto w mur.

Chwilę póżniej Aston Villa zdobyła bramkę, znowu po rzucie rożnym. Tym razem zawinił Cech, który minął się z piłką. Do pustej już bramki futbolówkę skierował Collins. Piłkarze nie mogli uwierzyć, że to się stało. Tak zdenerwowanego Johna Terry'ego nigdy nie widziałem.

W 58 minucie mógł być remis, ale Deco pomylił się w sytuacji sam na sam z Friedelem. Chelsea postawiła wszystko na jedną kartę. Aston Villa zamnknięta na własnej połowie. Chwilę później dogodną sytuację miał Florent Malouda, jednak bramkarz gospodarzy znowu stanął na wysokości zadania.

Boisko z powodu urazu musiał opuścić Jose Bosingwa. W jego miejsce wszedł Ivanović. Była to wielka starta dla naszego zespołu. Portugalczyk był wyróżniającą się postacią w ekipie ze Stamford Bridge. Zaraz po pierwszej zmianie gospodarze znów wywalczyli rzut rożny. Jednak tym razem nasi zawodnicy potrafili wybić piłkę z obrębu pola karnego.

15 minut przed końcem mogło być już po meczu. 100% sytuacji nie wykorzystał Agbonlahor. Długo na odpowiedź czekać nie musieliśmy. Anelka mając przed sobą już tylko bramkarza spudłował. Okropnie nieskuteczni są dziś piłkarze 'The Blues'.

W 83 minucie Ancelotti wprowadził na boisko Joe Cole'a. Skrzydłowy wszedł w miejsce słabo spisującego się Maloudy.

Sędzia doliczył trzy minuty. Chelsea robiła wszystko, co w jej mocy, aby wywieźć chociaż punkt. Niestety nie udało się, a pozycja Niebieskich w tabeli zależy od dzisiejszego pojedynku Manchesteru United z Boltonem.

Aston Villa - Chelsea Londyn 2:1 (1:1)
0:1 Drogba 15'
1:1 Dunne 32'
2:1 Collins 52'

3507 wyświetleń | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

pepcio18.10.2009 23:14

Sma(L)e-C Ok rozumiem to, że może ci się nie podobać moja opinia na temat gry chelsea i ja to szanuję. Ale podoba mi się to że mnie nie obrażasz i widzę że jesteś jednym z nielicznych na tej stronie którzy potrafią dyskutować w sposób normalny.

KoSi_9518.10.2009 19:49

mam pytanko.. wie ktos moze gdzie mozna pobrac mecz Chelsea - Liverpool .. ten co Chelsea 2:0 wygrala po bramkach Anelki i Maloudy ?

Sma(L)e-C-18.10.2009 18:21

Pepe nie popisałeś się komentarzem ale co do krytyki to stanę w twojej obronie bo widać że niektórzy fani nie potrafią zachować kultury osobistej

I Aston nie jest przeciętniakiem bo to naprawdę mocny klub który potrafi zagrozić wszystkim zespołom z wielkiej 4
Pamiętacie początek poprzedniego se4zonu ?
Aston wszystkich wymiatało i z tego co pamiętam zajmowało 4 miejsce w pewnym momencie .
Więc to chyba nie był przypadek .
Po Porażce z CFC nie mogli się pozbierać .
Lubię Aston i zasłużyli na wygraną , a dlaczego zasłużyli ?
Bo świetnie grali w obronie i mieli Dobrą skuteczność.
Potrafili wykorzystać błędy Obrońców Chelsea .
Chelsea ? Ancelotti stawia na atak a zapomniał o trzonie Niebieskich : Obronie .
Próbuje zrobić z nas świetną ofensywę ale narazie się nie udaje.Musi jednak pamiętać że to Dzięki świetnym obrońcom i Fantastycznemu Goalkeeperowi tak wysyoko zachodziliśmy chociażby w Lidze Mistrzów i w meczu z Barceloną gdzie Obrona odgrywała główną rolę .
Całym Sercem z CFC i zdarza się :)
Oby już więcej się jednak nei zdarzyło ;)
A jak nie wierzycie że pokonamy ManU lub ManC , Arsenal to przestańcie kibicowac .
ja po Meczu z Wiganem nie zwątpiłem i wiedziałem że Liverpool ogramy . Myliłem się ? Nie sądzę .

pepcio18.10.2009 18:03

kuba11 sam jesteś pedałem ty nielegalnie z lasu wycięty kołku ! Ja pisze swoje komentarze kulturalnie i was nie obrażam a wasz poziom jest żenujący i świadczy o tym że nie masz kultury, (chociaż od 10 letniego dziecka internetu nie można zbyt wiele wymagać) prawda jest taka że chelsea gra słabo i z taką grą daleko nie zajedzie i z tytułów w tym sezonie wyjdą nici !

Drogba_fan18.10.2009 14:33

Ja pier... ale sie wkur*iłem jak przeczytałem komenta pepe szkoda meczu i szkoda że nie moglem go oglądać.

pepcio18.10.2009 13:25

Sami wypierdalajcie dzieci trochę krytyki i od razu się napinacie ! Prawda jest taka że chelsea jest rzadka !

Mateusz9618.10.2009 11:52

co do pepe - kompletna żenada. Takiego kibica Chelsea nie potrzebuje, więc wypierdalaj kurwa jego mać. Pierdolisz kurwa takie głupoty że kurwa mnie... idź kurwa do realu i wrócisz za miesiąc pewnie.

Scubi18.10.2009 11:16

Po pierwsze: pepe, wypierdalaj. Za to, że pierdolisz głupoty :)
Po drugie: wczorajszy mecz przegraliśmy na własne życzenie. Nieskuteczność w ofensywie, słaba forma Lampsa i frajerskie, podkreślam, frajerskie zachowanie przy stałych fragmentach gry. Wszystkie rożne dla nas były rozegrane koszmarnie. Zero zagrożenia dla przeciwnika. Z kolei to co miała Villa zawsze było groźne dla CFC. Dwie bramki po rogach... Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć... Nasze ustawienie, krycie, wszystko do dupy. Cech też często niezdecydwoany z tymi swoimi wyjściami. Jeżeli tak to ma wyglądać to z utęsknieniem czekam na powrót Alex'a. Może on będzie potrafi nieco wszystko uporządkować.
Po trzecie: Deco - wypierdalaj. To co ten człowiek wczoraj odwalał... wg. mnie, poza jednym podaniem do Drogby w końcówce i tym lobikiem w pierwszej połowie, zupełnie przeszedł obok meczu. Dosłownie dreptał po boisku, a większość pojedynków przegrywał. Carvalho też cieniutko... Ech, po wczorajszym znów zacząłem patrzeć w kierunku Mediolanu. Może Jose się jeszcze na nich skusi? :P Nie no, przesadzam. Jednak obaj reprezentanci Portugali zagrali cieniutko.
Po czwarte: kontuzja Bosingwy. Jeżeli na prawej obronie ma grać Branko to zaczynam coraz bardziej bać się o grę naszej i tak już zawodzącej defensywy.
Po piąte: Lamps. Czy ktoś wie co się dzieje z tym facetem? W takiej formie to może Ballackowi - o zgrozo! - czyścić buty. Frankie please, come back! ;((
No i na koniec: złe zachowanie Carlo. Cole'a należało wprowadzić dużo wcześniej. A tak, Anglik wszedł na ostatnie 10 min i... tyle, nie mógł już odmienić losów meczu. A Zhirkow? A Sturridge? Czy ten pierwszy jeszcze odczuwa skutki kontuzji? I czy ten drugi jest rzeczywiście tak gówniany, że nie można na niego postawić? O Kalou nie wspomnę bo gra padakę prawie taką jak Lampard.
To by było na tyle. Howgh!

Nawrot18.10.2009 11:05

Ale szkoda naprawde szkoda Chelsea nie gra tego co za Jose pamiętacie tamte 2 wygrane w PL na samym początku już było jasne Man Unt jechalismy po 3;1 na ich wlasnym stadnionie i mieliśmjy 17pkt przewagi nad nimi a teraz? Man U jeśli przegrywamy z Aston Vila to co będzie jak trafimy na Man City / Unt czy Arsenal ? No tak wygraliśmy raz Mz Manu za Ancelttiego ale po karnych też pokonaliśmy Live ale Live nic nie gra w tym sezonie więc trzeba czekać brakuje mi Jose i Gusa :< Chodź Anceloti nie jest zły ale kurwa przez neigo Franki nic nie gra mój idol :<