Osób on-line: 63

20.04.2024, 18:15

Chelsea w finale FA Cup ! Wygrana z Blackburn po dogrywce

dodał: admin 15.04.2007 19:41 źródło: inne

Po zaciętym meczu na Old Traffors o finał FA CUP, londyńska Chelsea pokonała w dogrywce Blackburn Rovers 2:1.
The Blues dzięki temu zwycięstwu zagrają o trofeum z wczorajszym finalistą: Manchesterem United.

Chelsea rozpocznie mecz w następującym składzie: Cech, Essien, Carvalho, Terry, A. Cole, Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole, Drogba, Szewczenko.
Na liście rezerw znaleźli się Cudicini, Boulahrouz, Obi Mikel, Wright-Phillips, Kalou.
Pierwsze minuty meczu upłynęły pod znakiem fauli na Lampardzie, Cechu, Terrym i Ballacku. Czyżby Blackburn zamierzało wykosić naszych zawodników? Faule jak na razie bez konsekwencji kartkowych.
Dopiero w 10 minucie niezłą okazję stworzyli sobie The Blues, jednak do niezłego zagrania Szewczenki nie doszedł Drogba. Chwilę później Ukrainiec został złapany na spalonym.
W 13 minucie po podaniu Lamparda uderza A. Cole - wybija piłkę Friedel na rzut rożny!
16 minuta - 0:1 dla Chelsea! Lampard strzałem w długi róg bramki zdobtywa gola po ładnej akcji Drogba - Ballack !

W 20 minucie Chelsea staje przed kolejna okazją na bramkę - rzyut wolny wykonuje Lampard, jednak piłka trafia w mur. Minutę później Drogba przejmuje piłkę i podaje do Joe Cole'a - ten uderza ale piłka przelatuje obok bramki.
W 26 minucie na bramkę Cecha uderza Pedersen - zbyt lekko aby bramkarz The Blues miał jakikolwiek kłopot z jej złapaniem. Kilkadziesiąt sekund potem Drogba złapany został na spalonym.
34 minuta - rzut wolny dla Chelsea, przymierza Drogba, jednak piłka zostaje zablokowana. W 35 minucie uderza Szewczenko - bardzo blisko, zabrakło jednak kilku centymetrów aby piłka trafiła w siatkę.
37 minuta - Drogba w polu karnym Blackburn uderza głową - piłkę łapie jednak Friedel. W 43 minucie Cech popisuje się bardzo ładną interwencją po strzale napastnika Blackburn. Chwilę później kolejne uderzenie poniosło piłkę nad poprzeczkę bramki The Blues. Przycisnęli nieco gracze Blackburn, chcąc zejść na przerwę w innym niż dotychczasowy wyniku. Sędzia dolicza minutę, mimo prób Blackburn gracze schodzą do szatni przy stanie 0:1.

Druga połowa meczu rozpoczyna się bez zmian w składach drużyn. W 47 minucie Szewczenko nie trafia do pustej bramki z odległości 8 metrów po podaniu Drogby ! Szkoda zmarnowanej okazji!
Minutę później próbują odgryźć się gracze Blackburn, jednak na posterunku stoi Cech, który popisuje się ładną interwencją. Jednak niedługo później Cech tak niefortunnie wykopuje piłkę, że mogła ona wpaść do siatki. Rehabilituje się w 54 minucie broniąc strzał Gamsta z wolnego.
W 55 minucie pierwszą żółtą kartkę spotkania otrzymuje Emerton za faul na Terrym. W 59 minucie z woleja próbuje zaskoczyć bramkarza Blackburn Carvalho, jednak bez powodzenia.
W 64 minucie Kalou zastępuje Szewczenkę.
64 minuta - wyrównanie! Gola dla Blackburn po kompromitacji obrony The Blues strzela Jason Roberts!

W 66 minucie uderza Essien, jednak broni bramkarz Blackburn. Minutę później szczęścia próbował Joe Cole, jednak posłał piłke prosto w bramkarza. 73 minuta to żółta kartka dla Mokoena za faul na Joe Cole'u.
W 79 minucie żółtą kartkę otrzymuje Gamst. Z wolnego uderza Ballack - minimalnie obok bramki! 81 minuta to kolejna zmiana u The Blues: za Makelele wchodzi Obi Mikel.
Pozostało 8 minut meczu - Chelsea w ataku, jednak czy zdoła zmienić wynik gry ?
W 85 minucie sędzia odgwizduje offsajd dla Lamparda. 87 minuta to rzut wolny dla Rovers - prosto w mur. 89 minuta - kolejna kapitalna interwencja Cecha!
Arbiter dolicza 4 minuty, jednak pomimo nacisków The Blues (strzał Ballacka w bramkarza) wynik nie ulega zmianie. Dla ustalenia finalisty konieczna będzie 30-minutowa dogrywka.

W razie dalszego remisu w dogrywce mecz rozstrzygną rzuty karne. Tradycyjnie nowy odcinek meczu rozpoczyna się faulem na zawodniku The Blues - kontuzjowany zostaje Essien. W 97 minucie żółtą kartka ukarany zostaje Warnock - to 4 żółta kartka dla Blackburn, podczas gdy konto Chelsea pozostaje czyste.
W 98 minucie za J. Cole'a wchodzi Wright-Phillips. W 101 minucie po rzucie wolnym Drogba puszcza piłkę nad poprzeczką.
Niedługo później Drogba ponownie uderza - tym razem głową, ale broni goalkeeper Blackburn. Chelsea w ataku - uderza Lapmard ale piłka zostaje zablokowana.
W 105 minucie żółtą kartką zostaje ukarany Obi Mikel. Tak kończy się pierwsza połowa dogrywki

Druga połowa rozpoczyna się pierwszą zmianą w Blackburn - w miejsce Dunna wchodzi Peter.
109 minuta - prowadzenie dla Chelsea po mocnym strzale Ballacka 10 m od bramki!. Po zdobyciu gola Ballack otrzymuje od arbitra żółtą kartkę.

Blackburn decyduje się na kolejną zmianę - w miejsce Bentleya wchodzi Derbyshire. W 118 minucie Essien trafia w poprzeczkę! W 120 minucie po rzucie rożnym Cech łapie piłkę. Musiało dojść do jakiegoś kontaktu, bo czeski bramkarz leży na murawie.
Arbiter dolicza 2 minuty, jednak w meczu nie pada juz żadna bramka - Chelsea znajduje się w finale FA Cup i zagra na Nowym Wembley z Manchester United!

Blackburn - Chelsea 1:2 (0:1, 1:1)
Bramki: Lampard (16'), Roberts (64'), Ballack (109')