Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

West Ham - Chelsea 1:4 !

dodał: admin 18.04.2007 23:09 źródło: inne

W derby Londynu West Ham podejmował Chelsea. Mistrzowie Anglii rozgromili sąsiada zza miedzy 1:4
The Blues musieli dążyć do zwycięstwa chcąc nadal walczyć o mistrza Premiership, West Ham zaś grał o utrzymanie się w lidze.

W podstawowym składzie Chelsea na boisko wybiegną: Cech, Diarra, Carvalho, Terry, Bridge, Essien, Wright-Phillips, Obi Mikel, Lampard, Drogba, Kalou.
Na ławce rezerwowych miejsce zajmują: Cudicini, Ferreira, Makelele, Ballack, J. Cole.
W oczy rzuca się brak A. Cole'a i - przede wszystkim - Szewczenki. Czyżby Mourinho był tak pewien wyniku, że dał odpocząć kilku kluczowym graczom ? A może Szewczenko otrzymał urlop na lobbowanie kandydatury Ukrainy i Polski do Euro 2012 ?

Mecz rozpoczyna się faulem na Terrym i przerzucaniu piłki między połowami boiska. W pierwszych 10 minutach dwie akcje na bramkę Cecha przeprowadzają zawodnicy Młotów. Jak na razie nie widać różnicy klas pomiędzy zespołami.
W 11 minucie dogodną sytuację miał Drogba - uderzał na pustą bramkę, jednak zdołał piłkę wybić obrońca West Ham. W 12 minucie za faul na Bridge'u żółtą kartką ukarany zostaje Coker.
W 13 minucie po podaniu Wright-Phillipsa uderza Lampard, jednak piłka mija bramkę. W 15 minucie żółtą kartką ukarany zostaje Neill.
W 17 minucie ładną piłkę od Drogby dostaje Essien - niestety - spalony. 20 minuta - żółty kartonik dla Diarry za faul tuż przed polem karnym The Blues. Po rzucie wolnym obrona Chelsea wybija piłkę. Kontra zostaje przerwana przez Neilla.
W 25 minucie uderza Lampard, ale Green łapie piłkę. Odgryzają się piłkarze Młotów wrzutka na pole karne Chelsea, ale Cech łapie piłkę. W 28 minucie znów czeski bramkarz zmuszony do interwencji - po uderzeniu Teveza przerzuca piłkę nad poprzeczkę.
31 minuta - GOL ! 0:1 dla Chelsea ! Wright-Phillips ogrywa obronę Młotów i strzela w długi róg bramki Greena!

Radość nie trwa zbyt długo - zawodnicy West Ham szybko otrząsają się ze straconej bramki: 1:1 - wyrównuje w 35 minucie Tevez ładnym strzałem zza pola karnego.

Niesamowite! 1:2 dla The Blues! Druga Bramka Wright-Phillipsa w 36 minucie po asyście Bridgea! Co za tempo ! Jaka szybka odpowiedź!

W 43 minucie po kilku nieudanych akcjach Chelsea kontrę przygotowuje West Ham - zostaje przerwana przez Bridge'a. Chwilę później ten sam obrońca odbiera piłkę Tevezowi. Atak The Blues przerwany przez faul na SWP.
W 46 minucie na bramkę Cecha uderza Boa Morte - łapie jednak futbolówkę bramkarz. Przycisnęło West Ham w samej końcówce połowy, jednak ich animusz zostaje przerwany przez gwizdek sędziego: 1:2 po pierwszych 45 minutach meczu!

Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w składach. W 46 minucie Boa Morte uderza główką na bramkę Cecha, ale piłka mija słupek. W 47 minucie ponawia Zamora - na szczęście nieczysto uderzył w piłkę.
51 minuta ! 1:3 ! Kalou strzela bramkę z rzutu wolnego wykonanego przez Lamparda!

W 54 minucie strzale SWP, ale prosto w obrońców, a w 58 minucie Drogba, jednak ciut niecelnie. Chelsea w natarciu!
62 minuta - 1:4 ! Drogba! 19 bramka Didiera w Premiership! Po podaniu Lamparda mija obrońców i w sytuacji sam na sam stawia kropke nad 'i'.

W 67 minucie Mourinho postanawia oszczędzić siły Drogby - na boisku zastępuje go Joe Cole. W 72 minucie na zmianę decyduja się też Młoty - w miejsce Zamory wchodzi C.Cole
W 74 minucie Collins uderzył na bramkę The Blues - ciut nad poprzeczką. W 76 minucie również nad bramką efektownie z przewrotki strzelał Essien.
Następuje kolejna zmiana w West Ham: w miejsce Reo-Cokera wchodzi Mullins. Od razu otrzymuje żółta kartkę za faul na Essienie.
W miejsce Lamparda Mourinho wprowadza Ballacka. Chwilę później uderzał Joe Cole - ponad poprzeczką. W 82 minucie kolejny żółty kartonik trafił na konto McCartneya.
W 84 minucie ostatnia zmiana u gospodarzy - w miejsce Teveza wchodzi Kepa. W 88 minucie żółtą kartkę otrzymuje Boa Morte. Zawodnicy West Hamu uzbierali dziś ich pokaźną kolekcję...
Próbuje jeszcze atakować Chelsea, ale Kalou w 90 minucie znajduje się na spalonym. Sędzia dolicza ostatnie 3 minuty. Próbę strzału podejmuje jeszcze Ballack, jednak obok bramki. Chwilę później sędzia kończy mecz!

West Ham United - Chelsea 1:4 (1:2)
Bramki: Wright-Phillips (31'), Tevez (35'), Wright-Phillips (36'), Kalou (52'), Drogba (62')