Osób on-line: 30

20.04.2024, 18:15

Ancelotti: Miły akcent na koniec słabego miesiąca

dodał: admin 28.12.2009 19:20 źródło: chelseafc.com
Po wygranym ostatnim meczu obecnego roku, Carlo Ancelotti pochwalił zespół za odpowiednią reakcję, jaką pokazał w drugiej połowie spotkania z Fulham.

Już w 4 minucie Fulham objęło prowadzenie po błędach naszej obrony. Taki stan rzeczy trwał aż do 72 minuty, kiedy to wyrównał Didier Drogba. Trzy minuty później samobója wbił do swojej bramki Smalling.

Myślę, że z pewnością nie pokazaliśmy się z dobrej strony w pierwszej połowie spotkania. Ostatecznie tę postawę udało się zmienić i druga połowa była już lepsza. To był trudny moment, ten mecz nie przyszedł dla nas w najlepszym czasie. Najważniejsze było nakreślenie odpowiedniej drogi zespołowi - tłumaczy po spotkaniu trener Chelsea.

Nie złościłem się z postawy swoich chłopców, wiedziałem jakie mieliśmy trudności. W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt wolno, poświęciliśmy wiele koncentracji linii pomocy, graliśmy szeroko, więc Kalou i Cole nie mieli wielu okazji na zdobycie gola.

Nie jest łatwo odwrócić losy spotkania, kiedy przegrywasz 0:1, jednak mieliśmy w sobie wielką determinację, więc jestem z tego zadowolony. Nasza reakcja była dobra, Fulham był świetnie zorganizowaną drużyną. To zwycięstwo przyszło w trudnym dla nas momencie. Grudzień nie był dla nas dobrym miesiącem, jednak jesteśmy gotowi na kolejne starcia. Czekamy na styczeń, w którym mamy nadzieję pokazać lepszą grę - ciągnie Carlo Ancelotti.

W najbliższym miesiącu nie będziemy mogli skorzystać z Drogby i jego kolegów z Afryki: Michaela Essiena, Johna Obi Mikela i Salomona Kalou. W dzisiejszym meczu 14-sta bramka Didiera spowrotem ustawiła go na górze klasyfikacji strzelców Premiership.

Drogba ma na swoim koncie ogółem już 19 bramek, jednak graliśmy już bez niego i radziliśmy sobie bardzo dobrze, wygrywaliśmy w Lidze Mistrzów więc myślę, że stać nas na to w Premier League. W części meczów możemy zmienić formację, możemy postawić na skrzydłowych. Sturridge również będzie grał, wszystko będzie zależało od meczu - mówi Ancelotti.

Przy okazji nasz trener odniósł się do obecności na trybunach Jose Mourinho, który przygotowywał się tym sposobem do starcia z Chelsea w Lidze Mistrzów.
Wiem, że oglądał mecz, ale nie rozmawiałem z nim. Myślę, że Chelsea pokazała część niezłych rzeczy, inne nie były najlepsze. Pierwsza połowa była słaba, skupialiśmy się na środku boiska i nie wykorzystywaliśmy prawej strony. Przez to Fulham miało ułatwione zadanie w kontroli naszych poczynań - kończy Ancelotti.

redaktorom cfcpoland jak zwykle dziękujemy za uznanie naszej pracy i kopiowanie naszych tłumaczeń, może jednak pora na własne dokonania panie Litwinowicz ?

930 wyświetleń | 8 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Albatros28.12.2009 22:30

to niech WKS szybko odpada :D

Kunon28.12.2009 21:29

Nie jest łatwo odwrócić losy spotkania, kiedy przegrywasz 0:1, jednak mieliśmy w sobie wielką determinację, więc jestem z tego zadowolony.- chyba tylko dzięki naszej determinacji dzisiejszy wynik jest zadowalający, bo nasza grał niebyła za ładna i troszkę brakowało pomysłu na grę, a co martwi to, że skrzydła nam upadły i prawie nic nimi nie gramy.

peppapyt28.12.2009 21:26

Loczek... Patrzyłem na mecz... Wcale nie grali tak słabo, tylko Fulham dobrze sie bronił... ^^

Lamps828.12.2009 19:54

do 10 lutego trwa o ile dobrze pamietam... ale wiesz... moga wrocic szybciej... to wszystko zalezy do ktorej fazy dojdzie ich kraj...

bart28.12.2009 19:52

panie ancelotti o wiele lepiej by bylo jakbysmy zmienili taktyke i grali skrzydlowymi w tej formacji sie o wiele lepiej spisujemy

bartex28.12.2009 19:47

ile dni będzie trwał puchar afryki czy cos ?

chris.chelsea28.12.2009 19:45

On mówi, że czeka na styczen, bo wtedy będziemy lepiej grali !!!