26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Ancelotti: To wspaniały start w Nowy Rok

dodał: admin 03.01.2010 19:18 źródło: chelseafc.com
Wygrana 5:0 choćby i z drugoligowym zespołem z pewnością doda zaufania naszej drużynie na przyszłą część sezonu. Zwłaszcza, że skład musiał radzić sobie bez Afrykańczyków, którzy są filarem 'The Blues'.

Jestem zadowolony z wyniku, to było ważne, aby dobrze rozpocząć nowy rok. Za nami ważne spotkanie, które - jeślibyśmy zlekceważyli - mogłoby okazać się dla nas trudne. Zaczęliśmy jednak wyśmienicie, po 20 minutach byo już 3:0. Graliśmy dobrze do 90 minuty spotkania - cieszył się po ostatnim gwizdku Carlo Ancelotti.

Z pewnością uspokoił nas Daniel Sturridge, który ma zastępować Didiera Drogbę podczas jego nieobecności. 20-latek zaliczył dziś dwa trafienia.
Sturridge zagrał dobrze, wiedzieliśmy, że istotną sprawą będzie mieć go w dobrym stanie na styczeń.

Jego dwa gole są nagrodą za to, jak pracował na treningach w zeszłym miesiącu. Dla niego to niezwykle istotna sprawa, która z pewnością uwiarygodni go w oczach innych. To piłkarz z wieloma wspaniałymi cechami, które potrafi pokazać na boisku. Sturridge i Anelka mogą grać razem - zawyrokował trener.

Tym, kto również był aktywny dziś na boisku był Jurij Żirkow, postawiony w charakterze pomocnika.
Jurij pokazał się z dobrej strony. Przeniosłem go na lewą flankę gdzie dobrze rozumiał się z Maloudą i Ashleyem Cole'm.

Również Juliano Belletti grał bardzo dobrze w roli środkowego pomocnika. W drugiej połowie spotkania zmieniliśmy naszą formację, co dało nam wiele sytuacji podbramkowych. Dzisiejszy mecz pokazał, że możemy sięgać po korzystny rezultat bez naszych afrykańskich piłkarzy - uznał Ancelotti.

Chelsea wysoko wygrała, natomiast Manchester United został wyeliminowany dziś z FA Cup przez Leeds United. Nasz trener jest jednak zdania, że równie dobrze przytrafić się to mogło i 'The Blues'.
Oczywiście, wynik United to niespodzianka, jednak każdy mecz może okazać się trudny. My sięgnęliśmy po dobry rezultat, jednak gdybyśmy mieli problem z koncentracją, sprawy mogłyby potoczyć się inaczej - kończy włoski szkoleniowiec.