26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea - Bolton - tylko remis!

dodał: admin 28.04.2007 15:44 źródło: inne

Zakończyło się spotkanie na Stamford Bridge Chelsea - Bolton. Po 94 minutach mecz zakończył się remisem 2:2.

Oto podstawowa jedenstka The Blues na dzisiejszy mecz: Cech, Terry, Carvalho, Bridge, Geremi, Diarra, Wright-Phillips, Mikel, Essien, Kalou, Szewczenko.
Na ławce rezerwowej znajdują się: Cudicini, Boulahrouz, Lampard, Cole, Drogba.
Widać jak na dłoni, że Mourinho oszczędza kluczowych zawodników (Drogba, Lampard) na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Liverpoolem, który również wystąpi w ligowym meczu w rezerwowym składzie. Warto odnotować brak w kadrze Ballacka. Miejmy nadzieję że dzisiejszy skład wystarczy The Blues na zdobycie 3 punktów, a rezerwowi do tej pory gracze pokażą, że warto na nich stawiać.
W składzie Boltonu nie znalazł się polski zawodnik Fojut, jednak szansę na grę otrzymał inny nasz rodak - Augustyn, który rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Początek spotkania to rzut wolny pod polem karnym Boltonu po faulu na Carvalho, jednak piłka leci ponad bramką gości. W 5 minucie Geremi podaje do Szewczenki, jednak przy próbie strzału zostaje ona zablokowana przez obrońców gości.
W 8 minucie świetną okazję miał Geremi - sam na sam z bramkarzem Jaaskelainenem, jednak ten zdołał zabrać piłkę graczowi The Blues. W 10 minucie na bramkę Cecha po raz pierwszy uderzają goście, jednak futbolówka mija światło bramki.
Rozgrywający równolegle mecz Manchester United przegrywa z Evertonem 1:0 !
W 15 minucie strzału próbuje Anelka - nad bramką Cecha.
19 minuta - GOL ! 0:1 ! Michalik z 12 metrów po rzucie wolnym i piłce odbitej od Diarry strzela bramkę dla Boltonu !

22 minuta - wyrównanie! Jaka szybka odpowiedź Kalou ! Po asyście Bridge'a gracz WKS wrzucił głową piłkę do bramki Boltonu.

W 25 minucie The Blues mogli objąć prowadzenie: Kalou podał do Szewczenki ale kapitalnie broni Jaaskelainen.
26 minuta - pierwsza żółta kartka meczu - dla Gardnera za faul na Wright-Phillipsie. SWP uderza z rzutu wolnego - przyjmuje Szewczenko i strzela - bardzo blisko bramki!
W 28 minucie z boiska schodzi kontuzjowany Carvalho. Zastępuje go Lampard.
W 30 minucie ponownie piękną akcję wyprodukował Bridge który podaje do Szewczenki. Znów jednak fantastycznie broni Jaaskelainen. Chwilę później Lampard z rzutu rożnego wrzuca na pole karne Boltonu - Essien! Przestrzelił z 6 metrów na pustą bramkę!
34 minuta 2:1 dla Chelsea ! Ponownie Kalou! Powtórka sytuacji sprzed chwili - rzut rożny w wykonaniu Lamparda, Kalou 6 metrów od bramki - nie myli się w odróżnieniu od Essiena i piłka szamocze się w siatce! Gol został jednak zaliczony jako samobój Jaaskelainena, który ostatni dotknął piłki.

W 39 minucie strzału próbował Lampard, jednak wybijają piłkę obrońcy Boltonu. Sędzia dolicza minutę do końca połowy. Goście dośrodkowują jeszcze w pole karne Chelsea, ale Petr Cech łapie piłkę. Gwizdek!
Świetne spotkanie rozgrywa Kalou, Chelsea stwarza sporo sytuacji mamy korzystny wynik. Zwłaszcza w zestawieniu z ManU, którzy schodzą na przerwę przegrywając 0:1.

Druga połowa rozpoczyna się dwiema zmianami: za Szewczenkę wchodzi Drogba, a w zespole Boltonu Vaz Te zastępuje Thompsona.
W 46 minucie Lampard ponownie wykonuje rzut rożny - głową nie sięga Terry. Dwie minuty później na bramkę Boltonu uderza Wright-Phillips, jednak piłka przelatuje obok słupka. W 49 minucie za faul na Obi Mikelu zółty kartonik otrzymuje Davies.
50 minuta - na bramkę Cecha uderza Teymourian, jednak nie trafia.
54 minuta - remis! Bramkę dla Boltonu z akcji po rzucie wolnym zdobywa Davies.

Również i w meczu Manchester United - Everton zmiana wyniku - ManU przegrywa już 0:2.
W 55 minucie za faul na Drogbie żółtą kartke dostaje Michalik. W 58 minucie po faulu na Terrym wolny wykonuje Drogba - niedaleko od bramki.
Odgryzają się gracze Boltonu - Vaz Te strzela na bramke Cecha, ten bez problemu łapie piłkę. Mourinho w miejsce Diarry wprowadza Joe Cole'a.
W 62 minucie z bliskiej odległości uderza Drogba - minimalnie obok słupka!
ManU w tej chwili zmniejsza stratę - 2:1. Oby ostatnia bramka w tamtym meczu.
W 65 minucie po rożnym Joe Cole strzela obok bramki. W 69 minucie Lampard przymierza się z wolnego, ale wyłapuje piłkę bramkarz gości.
W meczu ManU remisuje już Evertonem (2:2) :-(.
W 75 minucie strzela Kalou - nad bramką! Coraz mniej czasu na objęcie prowadzenia... Chwilę później na polu karnym ręką piłkę dotyka obrońca Boltonu - sędzia nie dyktuje karnego !
W 76 minucie Tal zostaje zastąpiony przez Sinclaira. W 79 minuucie Wright-Phillips strzela prosto w bramkarza gości. Minutę później z rzutu wolnego przymierza Essien - obok bramki.
Manchester juz wygrywa z Evertonem! Sytuacja dla Chelsea jest podbramkowa...
5 minut do końca, The Blues ponawia ataki ale nieskutecznie... 88 minuta - w polu karnym upada Essien, nie ma gwizdka, uderza jeszcze Drogba - zablokowany.
W 90 minucie Anelka zostaje zastąpiony przez Cesara. Sędzia dolicza 4 minuty czasu. 93 minuta - Joe Cole - nad bramką... Gwizdek sędziego - remis i tylko 1 punkt dodany do tabeli. ManU zakończył swój mecz stanem 2:4 i oddalił się w tabeli o 5 pkt...

Chelsea - Bolton 2:2 (2:1)
Bramki: Michalik (19'), Kalou (22'), Jaaskelainen (34' - samobój), Davies (54')