Osób on-line: 84

20.04.2024, 18:15

WKS wygrywa z Ghaną, bramka Drogby

dodał: Loczek 15.01.2010 21:27 źródło: inne
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej w drugiej kolejce grupy B pokonała Ghanę 3:1. W spotkaniu mieliśmy okazję oglądać trzech graczy Chelsea - Salomona Kalou, Michaela Essiena oraz Didiera Drogbę, który w samej końcówce wpisał się na listę strzelców.

W drużynie WKS od pierwszych minut oglądaliśmy Didiera Drogbę i Salomona Kalou, który został zmieniony w 80 minucie spotkania.
Natomiast Ghanijczyk Michael Essien wszedł do gry w drugiej części spotkania.

'Słonie' na prowadzenie wyszły za sprawą Giovinho. Napastnik Lille otrzymał idealne podanie i mając już przed sobą tylko bramkarza, bez trudu ulokował futbolówkę w siatce.

10. minut po rozpoczęciu drugiej części meczu z boiska wyleciał Eboue. Gracz Arsenalu Londyn bezpardonowo położył na ziemie rywala brzydkim wejściem od tyłu. Mimo braku jednego zawodnika, to Wybrzeże Kości Słoniowej dyktowało warunki do końca spotkania.

W 66. minucie rzut wolny z około trzydziestu metrów wywalczył Zokora. Na niesygnalizowane uderzenie zdecydował się Tiene i w piękny sposób pokonał źle ustawionego Kingstona.

W 90. minucie gwóźdź do trumny 'Czarnych Gwiazd' wbił napastnik Chelsea Didier Drogba. Fantastyczną akcję wyprowadził Keita, po którego dośrodkowaniu popularny 'Tito' skierował futbolówkę głową do bramki.

Piłkarzy Ghany stać było jeszcze na trafienie honorowe. W doliczonym czasie gry rzut karny spowodawony przez Bambe pewnie wykorzostał Gyan. Zaraz po trafieniu sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Dzięki temu zwycięstwo Didier Drogba i Salomon Kalou zapewnili sobie udział w dalszej części turnieju. Sytuacja Essiena i spółki nie jest już tak wesoła. Jeśli Ghana choćby zremisuje pojedynek z dobrze zorganizowanym w obronie Burkina Faso, to zakończy rozgrywki w fazie grupowej.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Ghana 3:1 (1:0)

KoSi_9515.01.2010 22:38

Ten mecz z Burkina Faso to byl tylko tak na rozpoczecie, a swoja prawdziwa sile WKS pokazalo dopiero w meczu z Ghana (Ktora grala pierwszy mecz w tym turnieju)

bart15.01.2010 21:55

fajnie jakby ghana odpadla essien by szybciej wrocil ;)

Drogba2215.01.2010 21:50