Osób on-line: 47

20.04.2024, 18:15

Nigeria w ćwierćfinale PNA

dodał: admin 20.01.2010 19:44 źródło: inne
W ostatniej kolejce Grupy C Nigeria pewnie pokonała 3:0 Mozambik i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Pełne 90 minut rozegrał John Obi Mikel.

Tym samym Mikel dołączył do Didiera Drogby i Salomona Kalou, których zobaczymy w dalszej fazie afrykańskiego turnieju.

'Super Orły' przeważały od samego początku, ale bramkarza rywali dopiero w końcówce pierwszej połowy pokonał Peter Odemwingie. Napastnik Lokomotiwa Moskwa oddał bardzo mocny strzał zza pola karnego, przy którym nie popisał się bramkarz Mozambiku Joao Rafael.

Po przerwie Nigeryjczykom grało się zdecydowanie łatwiej. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Odemwingie.
Wynik spotkania ustalił na 4 minuty przed końcem rezerwowy Obafemi Martins, grający na co dzień w VfL Wolfsburg. Spory udział w tej bramce miał ustawiony w roli ofensywnego pomocnika Mikel, który "zaopiekował" się zgubioną piłką - piłkarz Chelsea mocno uderzył na bramkę - co prawda Kapango odbił futbolówkę, to jednak nie miał szans przy dobitce Martinsa.

KoSi_9520.01.2010 21:45

Widzialem bramki..Ta pierwsza ladna byla ;d Szkoda,ze Obi nie strzeli,bo mial duza szanse.Ciekawy pomysl zeby wystawic go jako ofensywnego pomocnika

helberd20.01.2010 21:42

matindjerek daj im sobie pograc jak myslisz wolą sobie z rodakami pograc raz na 2 lata czy tam 3 mecze z Chelsea ;/?

Nejdro20.01.2010 20:20