26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

PNA: Kalou strzela, WKS odpada!

dodał: admin 25.01.2010 05:38 źródło: inne
Sensacją zakończył się ćwierćfinałowy mecz Pucharu Narodów Afryki. Główni faworyci do zwycięstwa w turnieju - reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej przegrała po dogrywce z Algierią 2:3 i pożegnała się z rozgrywkami.

Spotkanie dwóch finalistów Mistrzostw Świata nie było wielkim widowiskiem, jednak emocjonująca końcówka wynagrodziła kibicom długie momenty słabej gry.

Kibice z Wybrzeża Kości Słoniowej byli w niedzielę bardzo bliscy szczęścia. W 4 minucie meczu bardzo ładną, indywidualną akcją popisał się Yaya Toure. Pomocnik Barcelony dograł piłkę w pole karne rywala, ta odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońcy Algierii i spadła wprost pod nogi Salomona Kalou. Napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej mając przed sobą już tylko bramkarza nie miał problemów z wpakowaniem piłki do bramki.

W końcówce fani "Słoni" znów mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie gol strzelony przez Abdula Kadera Ke?tę postawił drużynę z Wybrzeża jedną nogą w półfinale, ale tuż przed końcowym gwizdkiem czar prysł. Do wyrównania doprowadził Madjid Bougherra.

Algieria doprowadziła do wyrównania w 39. minucie. Gola dla swojego zespołu zdobył Matmour, który otrzymał piłkę przed polem karnym Wybrzeża, minął dwóch rywali i mierzonym strzałem trafił tuż przy słupku do bramki rywali.
Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej części gry.

W drugiej połowie oba zespoły prowadziły grę w środku pola. Widać było, że żadna z drużyn nie chcę stracić gola i bezpieczeństwo własnej bramki przedkłada nad formowanie akcji zaczepnych. Kilka strzałów z dalszych odległości nie sprawiło problemów bramkarzom obu zespołów.

W 90. minucie meczu, kiedy wszyscy myśleli już o dodatkowym czasie gry, całe Wybrzeże Kości Słoniowej ucieszył Kader Keita. Pomocnik popularnych Słoni zdecydował się na strzał z 26 metrów i ku radości swoich kolegów z drużyny trafił w samo okienko. Uderzenie Keity było tak atomowe, że bramkarz Algierii nie miał najmniejszych szans na obronę.

Wydawało się, że nic już nie uratuje Algierczyków, jednak kilkadziesiąt sekund później doprowadzili oni do wyrównania. Wrzutkę w pole karne na gola zamienił Madjid Bougherra, który tuż przy słupku wpakował piłkę obok zrozpaczonego bramkarza Wybrzeża.
Niedługo po tej akcji sędzia odgwizdał koniec regulaminowego czasu gry.

Tuż po wznowieniu gry w dogrywce Algieria niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Gola na 3:2 zdobył Bouazza, który stał na środku pola karnego rywali nie pilnowany przez zupełnie nikogo. Piłkarz wyskoczył do strzału i mierzonym strzałem głową wpakował piłkę do siatki rywali.
W doliczonym czasie dogrywki sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola dla W.K.S.

Walkę o finał Algieria stoczy ze zwycięzcą meczu Egipt - Kamerun.

Tym samym do Chelsea wrócą w ciągu najbliższych dni Didier Drogba i Salomon Kalou. W turnieju wciąż gra jeszcze inny piłkarz CFC - Nigeryjczyk John Obi Mikel.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Algieria 2:3 (1:1, 2:2)

KaM26.01.2010 16:59

Te rozstrzygnięcie bardzo mnie zaskoczyło,ale patrząc na gre WKS to nie jestem rozczarowany,choć niewiadomo jakby się potoczył mecz gdyby sędzia uznał prawidłowo strzeloną bramkę w końcówce z niby spalonego.Cieszę się że Drogba i Kalou wracają do Chelsea,jutro pewnie nie zagają ale w sobotę już pewnie tak...

Janczar25.01.2010 17:25

Szkoda liczyłem że dojdą przynajmniej do finału trochę sira :(

Fiolik25.01.2010 17:20

WKS grało poniżej swoich możliwości.Zabrakło chyba jednego meczu na rozgrzewkę, np. z Togo.Piłkarze nie byli rozegrani i zgrani. Ale, gdyby nie sędzia, mieliby szansę na dalszą grę. A napewno w dalszych rozgrywkach graliby o klasę lepiej. Szkoda mi WKS, bo ta drużyna ma wielki potencjał i była moim faworytem do zdobycia PNA.

chris.chelsea25.01.2010 16:45

Szkoda mi WKS, ale fajnie, bo wraca do nas Drogba i Kalou.

KoSi_9525.01.2010 14:56

Szkoda,bo to byl moj faworyt,ale sa tez dobre strony.Jedna jest taka,ze Tito wraca, a druga tez dobra ,ze Kalou strzelil gola.Teraz kibicuje Nigeryjczykom

Mateusz9625.01.2010 14:36

Szkoda, że WKS odpadł, ale dobrze, że Didier Drogba i Salomon Kalou wracają tylko czy będą już na meczu z Birmingham?

Nejdro25.01.2010 09:52

cieszcze sie ze Kalou i Drogba wracaja ale jednoczesnie jest mi smutno ze WKS nie wygra PNA
No to w grze zostala Nigeria no bo Essien juz w PNA nie zagra i rzeczywiscie gol 3:3 powinien byc uznany zawodnik byl nawet przed linia spalonego

OMEN25.01.2010 09:35

Didier wraca :D no to sie ciesze.

Chelsea_s_h_725.01.2010 09:19

saszka25.01.2010 08:58

Ale nie uznali gola na 3:3 dla "Sloni". To wielki blad sedziego. Ja tez ogladalem ten mecz i powiem szczerze ze "Wybrzeze" niegralo tak jak bym tego oczekiwal