26.03.2024 16:15

cześć

Derby dla Chelsea!

dodał: Loczek 07.02.2010 17:52 źródło: inne
Chelsea Londyn wygrywa na Stamford Bridge z Arsenalem Londyn, dzięki dwóm trafieniom Didiera Drogby. ?Bardzo skuteczni w obronie i jeszcze skuteczniejsi w ataku? ? tak można określić grę piłkarzy Carlo Ancelotti?ego w tym spotkaniu.

Derby fantastycznie rozpoczęły się dla gospodarzy. W 8. minucie spotkania piłkarze Chelsea wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu Maloudy uderzał John Terry. Piłka spadła wprost pod nogi Didiera Drogby, który mając przed sobą Manuela Almunię, pewnie ulokował futbolówkę w siatce.

Mimo szybko strzelonej bramki, to Kanonierzy dyktowali warunki spotkaniu. Bardzo dobrą okazję miał Andriej Arshavin, którego strzał jakimś cudem obronił Petr Cech. Bliski doprowadzenia do remisu był także Cesc Fabrgas, jednak i tym razem golkiper Chelsea spisał się bez zarzutów.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na 2:0 podwyższył.. Didier Drogba. Postrach Arsenalu (12. bramka w 10. meczu przeciwko Kanonierom) otrzymał długie podanie, zwiódł dwóch obrońców i mocnym strzałem zmusił bramkarza gości do kapitulacji.

Kanonierzy w drugiej połowie, motywowani przy linii bocznej przez Arsene?a Wengera dawali się we znaki zawodnikom z zachodniego Londynu. Obrona Chelsea wydawała się być nie do przejścia, a w dodatku na bramce bardzo dobrze radził sobie Cech.

Na 20. minut przed końcem serca zadrżały sympatykom ?The Blues?. Po faulu Ricardo Carvalho sędzia podyktował rzut wolny sprzed linii pola karnego. Płaskie uderzenie Fabregasa sparował jednak do boku czeski golkiper.

W 83. minucie Didier Drogba trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Sytuacja bardzo przypominała końcówkę meczu na The Emiratem Stadium, kiedy to reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej popisał się pięknym strzałem z około 20 metrów, dobijając rywali. Tym razem od celu dzieliły go centymetry.

Dzięki zwycięstwu Chelsea odzyskała fotel lidera, mając dwa punkty przewagi nad drugim Manchesterem United. Piłkarze Arsenalu z dziewięcioma punktami straty do prowadzących podopiecznych Carlo Ancelotti'ego, tym spotkania znacznie zminimalizowali swoje szanse na tytuł.

Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 2:0 (2:0)
1:0 Didier Drogba 8'
2:0 Didier Drogba 23'

3590 wyświetleń | 39 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MATTIO20009.02.2010 15:48

chelsea grała przepięknie dawno nie widziałem tak bezbłednej gry chelsea .chelsea marzy o wygraniu premier league zapewniam jeśli bedzie grała tak jak z arsenalem to wygra całą barclays premier league a nawet lige mistrzów.chłopaki graliśice pięknie jak wsiódmym niebie do przodu chłopaki tak dalej licze na waszą bezbłędną gre .

szoker1407.02.2010 20:10

Cech bez wątpienia jest najlepszym bramkarzem w Premier League a może też najlepszym na świecie To był świetny mecz Chelsea.Trudno wskazać jednego bohatera tego meczu bo po prostu było ich kilku