Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Chelsea gromi West Ham, genialny Malouda!

dodał: Loczek 13.03.2010 16:46 źródło: inne
Chelsea Londyn mimo nie najlepszej pierwszej połowy pewnie pokonała West Ham United 4:1! Spotkanie można określić mianem teatru jednego aktora, a dokładnie Florenta Maloudy. Francuski skrzydłowy zaliczył asystę przy bramce Alexa oraz Didiera Drogby oraz sam wpisał się na listę strzelców w końcówce meczu.

Piłkarze Chelsea za cel postawili sobie szybko strzeloną bramkę i wyszło im to znakomicie. Już po piętnastu minutach gry podopieczni Carlo Ancelotti'ego prowadzili, dzięki trafieniu brazylijskiego defensora Alexa, który po dośrodkowaniu Florenta Maloudy z kilku metrów skierował piłkę głową do bramki.

Podbudowana szybkim prowadzeniem drużyna już minutę później mogła prowadzić 2:0. Bliski pokonania Roberta Grena był.. piłkarz West Hamu Upson, po którego interwencji we własnym polu karnym piłka opieczętowała poprzeczkę. Dobitka aktywnego od samego początku Didiera Drogby była już daleka od ideału.

?The Blues? mieli inicjatywę, jednak byli koszmarnie nieskuteczni. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 30. minucie genialnym, wręcz idealnym uderzeniem popisał się Scott Parker. Trzeci bramkarz Chelsea, Ross Turnbull nie miał przy tym strzale nic do powiedzenia.

W 55. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Znakomitą kontrę wyprowadził John Terry, który dostrzegł na lewym skrzydle dobrze ustawionego Maloudę. Francuski skrzydłowy wyśmienicie dograł górą do Didiera Drogby, który strzałem głową zmusił golkipera do kapitulacji.

Londyńczycy nie spoczęli na laurach i nadal gościli pod polem karnym West Hamu. Kolejną bramkę dla Chelsea zapisał na swoje konto genialny w tym spotkaniu Florent Malouda. Reprezentant ?Trójkolorowych? w swoim stylu, oddał płaski strzał z około 15. metrów i piłka znowu zatrzepotała w siatce.

Gwóźdź do trumny przyjezdnych wbił w 90. minucie najlepszy strzelec Chelsea Didier Drogba. Napastnik rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej dopadł do odbitej przez Roberta Greena futbolówki i bez żadnych problemów skierował ją do bramki. ?The Blues? dzięki zwycięstwu pobędą na fotelu lidera przynajmniej do jutra, kiedy Manchester United podejmie na Old Trafford Fulham.

Chelsea Londyn - West Ham United 4:1 (1:1)

chelseafcfan14.03.2010 13:53

jak bedziemy trzymali daleko gre od naszej jedynastki, to nie bedziemy sie musieli martwic o Trunbull'a, a jak kontraataki wybijali w trybuny. Drogba jak będzie strzelał jak z WHU i maluda mu wtym pomagał to będzie wygrana murowana z inerem!!

samuraj1014.03.2010 13:47

Żeby było tak jak z Westhamem zeby Inter przegral wirze Turnbulowi :D CFC

chris.chelsea14.03.2010 11:52

Ale jak zagramy tak jak z West Hamem w II połowie, to na 100% przejdziemy

mario14.03.2010 11:50

Jak tak zagramy z Interem jak z West Ham w pierwszej połowie to możemy zapomnieć o awansie - smutne,ale prawdziwe...

jedrekcfc14.03.2010 11:33