Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Ancelotti: Malouda był najlepszy na boisku

dodał: admin 13.03.2010 19:41 źródło: skysports.com
Zadowolony ze zwycięstwa nad West Ham United Carlo Ancelotti, na konferencji pomeczowej chwalił przede wszystkim znakomity występ Florenta Maloudy w tym meczu.

Chelsea po pierwszej połowie remisowała z West Ham 1:1, jednak mecz zamknął się wynikiem 4:1. Sporą zasługę w zwycięstwie miał niezykle aktywny dziś Malouda, który sam zdobył jedną z bramek.

Florent był dziś na boisku najlepszym zawodnikiem. Strzelił fantastyczną bramkę, miał też fantastyczną asystę przy pierwszej bramce i przy drugiej, jaką zdobył Drogba. Mam nadzieję, że tak zagra też we wtorek. Nie dam mu tym razem miejsca na lewej obronie - śmieje się Ancelotti.

Według trenera, cztery zdobyte gole z pewnością pomogą Chelsea w odbudowie zaufania na wtorkowe spotkanie z Interem Mediolan.
Zdobyliśmy cztery gole i było dla nas ważne również pod kątem wzmocnienia morale. W obecnym okresie bardzo ważne jest, aby mieć pewność siebie, bo każdy mecz jest ważny i każdy mecz może zadecydować o przyszłości.

Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy dobrze. Fakt, że West Ham zdobył swojego gola był niejako przypadkiem, choć sama bramka zdobyta z dystansu była fantastyczna. Utrzymaliśmy jednak równowagę i zaufanie. W drugiej połowie spotkania zdobyliśmy drugą bramkę i zachowaliśmy kontrolę do końca meczu - analizuje spotkanie Ancelotti.

To było ważne, aby pokazać dobrą reakcję po stracie bramek w meczu z Manchesterem City. Zrobiliśmy to w spotkaniu ze Stoke City i udoskonaliliśmy w tym meczu. Dzień, w jakim graliśmy z City był dla nas złym dniem, teraz wróciliśmy na właściwą drogę.

Dzięki trzem punktom Chelsea znów trafia na fotel lidera, jednak zagrożenie ze strony Manchesteru United jest bliskie.
To będzie długi wyścig po koronę. Walczą o nią inne mocne kluby - United, Arsenal, musimy więc trzymać koncentrację i zaufanie

Musimy tak grac w kolejnych spotkaniach. Wiedziałem, że w Anglii są bardzo silne zespoły, ale my od 8 miesięcy jesteśmy na czele tabeli i chcemy tam pozostać do końca sezonu.

Na koniec nasz trener nie omieszkał poruszyć tematu pierwszego występu Rossa Turnbulla dla Chelsea w Premier League, który prawdopodobnie zagra we wtorkowym meczu z Interem Mediolan.

Turnbull nie miał specjalnie wiele pracy, ale pokazał dobry refleks w ostatniej minucie meczu. Ważne że grał z ufnością. Zasłużył na udział w tym meczu, bowiem ciężko na to trenował. Myślę, że zarówno Hilario jak i Petr Cech nie będą gotowi na wtorek.

Janczar14.03.2010 11:58

zagdzam się z Carleto Maluda był tam najlepszy!!!!

Kun Aguero13.03.2010 23:59

RBS i Christooper zgadzam się z Wami, choć sam nie lubię Ballacka, ale szacunek dla niego za to, że tyle biega i zawsze walczy ile tylko może.

Faktycznie, Flo nie grałnajlepiej w ostatnich sezonach, ale od połowy poprzedniego seoznu.. geniusz :). Dzisiaj tylko to potwierdził. Oby tak dalej, najlepiej niech powtórzy dzisiejszy wynik w meczu z Interem ;)

Christooper13.03.2010 22:04

jak malouda gral do dupy przez 2 sezony, to chyba nic dziwnego ze tu go nie chcielismy. Na szczęśćie wraca jego forma z Lyonu

chris.chelsea13.03.2010 21:00