Osób on-line: 43

20.04.2024, 18:15

Diabelska końcówka! United wciąż w walce o mistrzostwo

dodał: Loczek 17.04.2010 14:30 źródło: inne
Manchester United wciąż w walce o mistrzostwo Anglii! Zespół prowadzony przez Alexa Fergusona wygrał w meczu derbowym z Manchesterem City (1:0). Trzy punkty nie przyszły jednak łatwo, bowiem dopiero w ostatnich sekundach spotkania celne dośrodkowanie Patrice'a Evry wykorzystał Paul Scholes.

United dzięki zwycięstwu zbliżyli się do liderującej Chelsea Londyn na jedno oczko, jednak "The Blues" mają w zanadrzu jedno spotkanie do rozegrania.
Już dziś wieczorem podopieczni Carlo Ancelottiego jadą na White Hart Lane, gdzie podejmą zawsze groźny Tottenham Hotspur.

Gospodarze na prowadzenie wyjść mogli już w pierwszych minutach starcia. Przed polem karnym "Czerwonych Diabłów" dosłownie o swoje nogi przewrócił się Carlos Tevez, jednak sędzia główny uznał, że Argentyńczyk został nieprzepisowo powstrzymany.
Sam rzekomo poszkodowany podszedł do piłki, oddał przepiękny, zdawało się, że wręcz idealny strzał w samo okienko, lecz jakimś cudem sparował to Edwin van der Sar.

United na początku wydawali się być odrobinę senni, jednak ich gra wyglądała coraz lepiej z minuty na minutę. Goście mieli dwie świetne sytuacje w samej końcówce pierwszej części.
Najpierw z 11. metrów nieznacznie pomylił się Wayne Rooney, a kilka sekund później Ryan Giggs z około 4-5 metrów nie zdołał pokonać Givena.

Druga połowa była równie ciekawa. Dobrą okazję miał Emanuel Adebayor, który zaraz po zmianie stron wyszedł na czystą pozycję. Togijczyk już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili dobrym wślizgiem popisał się Nemanja Vidić.
Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia byli także w końcówce mecze, jednak ani Tevez ani Wright-Phillips nie znaleźli drogi do bramki z zaledwie kilku metrów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Diabły zdające sobie sprawę z faktu, że remis na tym etapie jest nie do przyjęcie, rzuciły się do rozpaczliwych ataków. Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, celną główką popisał się Paul Scholes!

Czekamy na odpowiedź Chelsea!

Manchester City - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 Paul Scholes 90+'

2760 wyświetleń | 35 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

KaM18.04.2010 13:59

Farciarze...

chris.chelsea18.04.2010 08:51

Nie wiadomo jeszcze co z Mikelem.
Dobrze, ze Terry tylko na jeden mecz wypada.