26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

'Zmęczony' Liverpool na Anfield?

dodał: admin 30.04.2010 06:23 źródło: goal.pl
Piłkarze Liverpoolu nie sprostali na swoim boisku Atletico Madryt w półfinale Ligi Europejskiej. Mimo zwycięstwa 'The Reds' nie odrobili strat z pierwszego meczu i po dogrywce odpadli z turnieju. Czy 120 minut w nogach piłkarzy Rafaela Beniteza zaważy na wyniku niedzielnego starcia z Chelsea?

Liverpool przystąpił do czwartkowego starcia z jednobramkową stratą z pierwszego meczu w Madrycie. Zgodnie z oczekiwaniami to podopieczni Rafy Beniteza od pierwszych minut zaatakowali bramkę Atletico. Zdecydowana dominacja Liverpoolu nie przekładała się jednak na bramki.

Gospodarze dopięli swego tuż przed zejściem na przerwę, gdy piłkę do siatki po dośrodkowaniu Jossiego Benayouna skierował Alberto Aquilani.

W drugiej połowie spotkanie stało się bardziej wyrównane, a swoje okazje mieli także piłkarze Atletico. Z każdą kolejną upływającą minutą coraz bardziej realna stawała się wizja dogrywki.

W ostatnich minutach meczu zdecydowaną przewagę ponownie mieli The Reds, jednak nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola na wagę awansu.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w dogrywce. W 94. minucie w euforię kibiców na Anfield wprowadził Benayoun, który strzałem z ostrego kąta podwyższył na 2:0.

Odpowiedź przyjezdnych była jednak natychmiastowa. W 102. minucie do wyrównania po podaniu Reyesa doprowadził Diego Forlan. Bramka ta spowodowała, że jedną nogą w finale była w tym momencie drużyna ze stolicy Hiszpanii.
Piłkarze Liverpoolu do samego końca walczyli o zdobycie trzeciej, dającej awans bramki. jednak nie sprostali 10 drużynie Primera Division i pożegnali się z grą w Lidze Europy.

John Terry2630.04.2010 13:44

Brawo dla Atletico. Musimy wygrac z Live!!!!

Kunon30.04.2010 13:13

Zmęczenie będzie na pewno widoczne w końcowej fazie meczu.
Liverpool pobity może zagrać słabo,ale nie musi.

Lepiej że przegrali, wygrana mogłaby im dać takiego powera...

Nejdro30.04.2010 12:54

Będzie 2:0 dla nas

chris.chelsea30.04.2010 12:52

dla Atletico, a zwłaszcza dla Forlana, to dzięki niemu zagrają w finale.
Cieszę się też, że zagra Fulham
Taki finał właśnie chciałem:
Atletico - Fulham.
Moje zyczenie sie spełniło, super ;)

Liverpool będzie bardzo zmeczony i wygramy z nimi.
DAMY RADĘ !!!

Chelsea.1st30.04.2010 11:00

Bardzo dobrze że była dogrywka.30minut dogrywki ich zmęczy i teraz pozostaje liczyć na CFC

Lampard199130.04.2010 10:57

Atletico mogło ich skosić ;D 3 kontuzje by pasowały, Gerrard najbardziej. i było już by po meczu Chelsea - Liverpool bo byśmy go na bank wygrali.

Filipek30.04.2010 10:15

Ja obstawiam 2-1 dla the blues;D

Janczar30.04.2010 09:52

jak Atletico potrafiło walczyć to my damy rade wygrać !!

chelseafcfan30.04.2010 08:55

będzie teoretycznie łatwiej Chelsea, nie dość ,że grali jeden mecz więcej mecz,to jeszcze musieli grać 120 minut(ale za bardzo sie nie wysilali),chciałem żeby była dogrywka ,zeby barziej sie zmęczyli,ale niestety przegrali i teraz maja większą motywacje żeby pokonać Chelsea...Szkoda! Ale Chelsea jest lepsza i miejmy nadzieje że pewnie wygra,chociaż troche sie boje ,żeby nie zwaliła tak jak z Totenhamem!