Osób on-line: 45

20.04.2024, 18:15

Chelsea w dogrywce wygrywa Puchar Anglii !

dodał: admin 19.05.2007 19:36 źródło: inne

Chelsea Londyn wygrała na nowym Wembley z Manchesterem United 1:0, a jedyną bramkę zdobył Didier Drogba w 116. minucie spotkania.
Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale była jedna kontrowersja, gdy Petr Cech wpadł do własnej bramki z piłką.

Obie drużyny wyszły na pierwszą połowę w takich samych ustawieniach: 4-5-1 z wysuniętym Rooney’em w Man Utd i Drogbą w Chelsea.
Jako pierwsi zaatakowali piłkarze The Blues, lecz główka Drogby po dośrodkowaniu Bridge’a była niecelna. Kolejny minuty to bardzo taktyczna gra z obu stron i z trybun było słychać już pierwsze gwizdy. W 17. minucie błąd popełnił Essien, który zagrał piłkę pod nogi Rooney’a, ale ten pośpieszył się z oddaniem strzału i dodatkowo nieczysto trafił w futbolówkę i Cech nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.
5 minut później dobrą akcję lewą flanką przeprowadził Ronaldo, który dośrodkował w pole karne, lecz w efekcie z kontrą ruszył Drogba i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej sam postanowił oddać strzał, lecz pomylił się o metr.
W 31. minucie najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Frank Lampard, lecz jego strzał z bliska pewnie chwycił Van der Sar. 6 minut później pomocnik The Blues ponownie miał szansę, jednak tym razem uderzał z 30. metrów i piłka poszybowała nad poprzeczką. Była to ostatnia ciekawa akcja w pierwszej połowie.

Tuż po zmianie stron błąd popełniła Chelsea i z piłką ruszył Rooney, który zwiódł obrońców, lecz jego strzał z 20. metrów wybił przed siebie Cech.
W 55. minucie kapitalną piłkę w polu karnym od Scholesa otrzymał Giggs i Walijczyk od razu przymierzył z woleja, a futbolówka o metr poszybowała nad poprzeczką. W odpowiedzi z rzutu wolnego w słupek trafił Drogba, choć Van der Sar kontrolował cały czas lot piłki.
W kolejnych minutach piłkarze obu zespołów grały ponownie bardzo statycznie. Dopiero tuż przed końcem indywidualną akcję przeprowadził Ronaldo i oddał strzał w boczną siatkę. Chwilę później po dośrodkowaniu Giggsa niecelnie z głowy strzelił.

W pierwszej części dogrywki kapitalną okazję miał Ryan Giggs, który z pięciu metrów nieczysto trafił w piłkę po dośrodkowaniu Rooney’a, a Cech wpadł niemal z futbolówką do własnej bramki. Walijczyk twierdził, że Czech znalazł się z nią zza linią, lecz sędzia był innego zdania.
Jedyna bramka padła w 116. minucie, gdy świetną akcję przeprowadziła Chelsea. Mikel zagrał do Drogby, a ten z pierwszej piłki zagrał do Lamparda, który natychmiast odegrał do Drogby i napastnik Chelsea podbił piłkę nad Van der Sarem.
Czerwone Diabły nie było już stać na skuteczną odpowiedź i to Chelsea wygrała w finale FA Cup.

Chelsea - Manchester United 1:0 (0:0)
Bramki: Drogba (116') Kartki żółte:
Chelsea: Makalele, Ferreira, A.Cole
Manchester United: Scholes, Vidic, Smith