Osób on-line: 50

20.04.2024, 18:15

Wybrzeże Kości Słoniowej remisuje z Portugalią

dodał: Loczek 15.06.2010 18:31 źródło: inne
Bezbarwne mistrzostwa świata w kolorowej Afryce. W piątym dniu prestiżowego turnieju, jak na razie także bez większych emocji. Zapowiadany szlagier, czyli Portugalia podejmująca Wybrzeże Kości Słoniowej, także zawiódł. Obie ekipy, nie chcąc ponieść porażki na otwarcie, z uporem dowiozły remis do końca.

W meczu tym na boisku biegało aż pięciu piłkarzy grających na co dzień w Chelsea Londyn. Po stronie portugalskiej defensorzy, Ricardo Carvalho oraz Paulo Ferreira, a także pomocnik Deco.
W ekipie Wybrzeża Kości Słoniowej przez ponad 70. minut oglądaliśmy Salomona Kalou, który został ostatecznie zmieniony przez klubowego kolegę, Didiera Drogbę.

Spotkanie to od pierwszych minut było bardzo wyrównane, może z lekką przewagą popularnych "Słoni". Jednak to nie podopieczni Svena Gorana Erikssona mieli najlepszą szansę na objęcie prowadzenia, a Portugalczycy. W 11. minucie na strzał z około 30 metrów zdecydował się Cristiano Ronaldo. Asowi Realu Madryt do szczęścia zabrakło centymetrów, po jego potężnej "bombie" piłka trafiła w słupek.

Nie wiele zmieniło się po przerwie. Obie ekipy zacięcie atakowały, jednak w polu karnym zabrakło po prostu zimnej krwi.
Kibicom Portugalii z pewnością utkwi w pamięci sytuacja z końcówki meczu, kiedy Cristiano Ronaldo wpakował piłkę do siatki, jednak... sędzia z Urugwaju nie mógł uznać bramki, gdyż jeden z reprezentantów Europejczyków bezmyślnie popchnął w międzyczasie rywala.

Przed ostatnim gwizdkiem wprowadzony w 66. minucie Didier Drogba mógł zostać bohaterem swojego narodu. Po mądrym, szybkim zagraniu ze środka pola, napastnik Chelsea Londyn wbiegł w pole karne, lecz nie wiadomo dlaczego, zamiast oddawać strzał, szukał partnera w polu karnym, którego de facto nie znalazł.

Dziś w ramach rozgrywek grupy G spotkają się jeszcze dziś Brazylia oraz Korea Północna. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0-0

WKS: Barry - Eboue (89. Romaric), K. Toure, Demel, Tiene - Zokora, Y. Toure, Tiote, Kalou (66. Drogba) - Gervinho (82. Keita), Dindane.

Portugalia: Eduardo - Ferreira, Carvalho, Alves, Coentrao - Meireles (86. Amorim), Deco (62. Tiago), Mendes - Ronaldo, Liedson, Danny (56. Simao).

963 wyświetlenia | 9 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

KoSi_9517.06.2010 16:37

Ten mecz mógł być decydujący.Coś mi się wydaje,że liczba strzelonych goli zadecyduje o tym kto wyjdzie z grupy.Kalou bez większej rewelacji , ale na dobrym poziomie.Tito wniósł ożywienie na trybunach, ale nie na boisku,jednak to można zrozumieć,bo jest dopiero po kontuzji.

Ditson16.06.2010 13:27

0-0 i dobrze

radon16.06.2010 06:43

Szkoda ,że Wybrzeże nie wygrało. Teraz priorytetem dla WKS powinno być pokananie wysoko Korei i remis z Brazylią!

Carvalho - średni występ, raz dał się ograć w polu karnym
Ferreira - BARDZO DOBRY WYSTĘP w obronie , raz uratował Portugalię wtedy gdy Carvalho dał się ograć

Kalou - jeden strzał prosto w rece bramkarza...
Drogba - miał za mało czasu

Budziaa15.06.2010 18:52

dobry mecz w wykonaniu WKS, dla mnie to oni wygrali :D
Deco straszny! Ronaldo jak zwykle dużo nurkował ajj..

bart15.06.2010 18:48

dobry mecz WKS bylo widac duzo zaangazowania Portugalia bardzo slabo Deco to wogole jakby go nie bylo slaby mecz carvalho duzo bledow jedynie pozytywnie zaskoczyl paulo ferreira

mikuś15.06.2010 18:41

Jakby Didier strzelał, zamiast podawać, to WKS mogło by wygrać 1-0.