27.04.2024, 21:00

24.04.2024 00:00

chociaz nawet ze srednimi to moze byc ciezko wyliczyc kto nimi jest nie liczac szrotu z city

23.04.2024 23:59

od kiedy romek odszedl to juz bylo wiadomo, nie wiem o co wam chodzi, macie oczekiwania jak my nie mamy topowych zawodników co najwyzej srednich, latem wiecej drogbow sciagajmy

• CFCF

23.04.2024 23:03

i właścicieli, co tylko zarabiać chcą na klubie, spasionego bolka i bandę przygłupów nad nim

• CFCF

my jesteśmy gorsi, teraz mamy na boisku syf za 1 bilion, wtedy takiej kasy nie było

• viper

23.04.2024 22:59

swajałem się z myślą ze staniemy sie kiedyś klubem przed Amramowicza czyli 50 lat bez niczego i to się stało

23.04.2024 22:35

w tym klubie bez Palmera nie ma nic, zwłaszcza jak zamiast Silvy i Chalobaha grają te łaki na poziomie championship w obronie

• CFCF

23.04.2024 22:34

tymczasem mamy zyebanych właścicieli co kupują szrot (ich jedyne dobre transfery to Palmer i Gusto), pyerdolniętego winstamleya i stewarta jako dyrektorów, no i cały ten szrot na murawie

• CFCF

23.04.2024 22:33

jakby on był jedynym problemem to by było pieknie

• viper

23.04.2024 22:31

Gruby poczetino nic nie wyugrał w PL i jest trenerem Chjelsea pięknie rozjebany klub za miliony

23.04.2024 22:24

Mudryk to nawet nie nadaje się do noszenia torby na trening prawdziwym piłkarzom

• CFCF

tak się kończy sprzedawanie zawodników, którzy coś potrafią i zastępowanie ich chuiisonem i madusrekiem

23.04.2024 22:15

Bardzo dobrze. Nadal czuję większą sympatię do niego, niż do tej bandy pajaców co udają zawodników Chelsea teraz

• CFCF

KAI!

23.04.2024 22:13

amatorzy je...bani

23.04.2024 21:41

afrograczy

za duzo oczekujesz, dalej bedzie wymiana dobrych graczy na cwiercinteligentnych mu.rzynow

23.04.2024 21:28

Ich potęgę widziałem w LM ostatnio :D po prostu my mamy parodystów w drużynie, którym latem trzeba stanowczo podziękować

23.04.2024 20:43

Badiaszile i Disaster w obronie :D :D :D jak to będzie mniej niż 3 w tył to będzie cud

20.04.2024 20:39

czyli kogo obwiniasz? jeśli juz to tylko Jacksona, który miał swoją szansę, ale to też nieco naciągane

dodał: admin 23.06.2010 17:55 źródło: inne
Widmo odpadnięcia z finałów Mistrzostw Świata w Afryce podziałało na Anglików mobilizująco. Piłkarze Fabio Capello wygrali skromnie ze Słowenią 1:0, ale to wystarczyło na awans do dalszej fazy mistrzostw świata.

W meczu zobaczyliśmy przez pełne 90 minut trzech graczy Chelsea - Johna Terry'ego, Franka Lamparda i Ashley'a Cole'a.
Na boisko z ławki rezerwowych wbiegł również po raz pierwszy na mundialu owacyjnie witany przez kibiców Joe Cole, który zmienił Wayney'a Rooney'a.

Pierwsze strzały obu drużyn pozbawione były siły i precyzji. Groźniej pod bramką Handanovića zrobiło się dopiero w 18 minucie. Dobre podanie otrzymał Rooney lecz zamiast podać do nieobstawionego Milnera zdecydował się na drybling i słaby strzał, który został dodatkowo zablokowany.

Pięć minut później do siatki trafił Defoe. Filigranowy napastnik Tottenhamu wykorzystał dokładne podanie Jamesa Milnera ze skrzydła, wyprzedził Marko Sulera i piszczelem umieścił futbolówkę w bramce Handanovića. Golkiper Udinese miał w tym przypadku zbyt mało czasu na skuteczną interwencję choć był bliski przeniesienia piłki nad poprzeczkę.

W 27 minucie kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska sprawiło dużo kłopotów zawodnikom Słowenii. Piłkę przed siebie wybił atakowany przez Defoe Handanović, a niepilnowany Lampard strzelił w dobrej sytuacji wysoko nad poprzeczką.
Kilka minut później świetnie spod krycia uwolnił się Defoe, uderzył z dystansu lecz dobrze między słupkami spisał się golkiper Słoweńców odbijając piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł jeszcze Gerrard, który wymienił podanie z Rooneyem poczym znalazł się na czystej pozycji lecz precyzyjny strzał po ziemi kapitana Liverpoolu szczęśliwie obronił Handanović.

W drugiej połowie ogromną przewagę osiągnęła kadra Trzech Lwów. Już 30 sekund po przerwie minimalnie obok słupka uderzył Defoe.
W 57 minucie Johna Terry?ego zatrzymał ponownie Handanović. 25-letni bramkarz sparował na korner mocny strzał głową z okolic czwartego metra. Niespełna 60 sekund później w słupek trafił Rooney - ten, który na bramkę czeka od września 2009 roku. Jak wykazały powtórki, Handanović końcami palców uratował swój zespół przed utratą drugiego gola.

Słowenia stworzyła sobie najlepszą szansę w 68 minucie. Strzelał Novaković, Dedić oraz Birsa. Dwa pierwsze uderzenia zostały zablokowane zaś trzecie przeszło w znacznej odległości od bramki Jamesa.

W końcowych fragmentach gry okazji do zmiany rezultatu szukała jeszcze drużyna Matjaza Keka lecz nie była w stanie zaskoczyć defensywy Synów Albionu.
W doliczonym czasie gry bardzo dobrze interweniował w polu karnym Matthew Upson, który w ostatniej chwili powstrzymał wprowadzonego wcześniej Matavza.

W grze Anglików widać było postęp. Słowenia odniosła natomiast podwójną porażkę. Bramka Landona Donovana z 91 minuty strzelona reprezentacji Algierii wykluczyła Słoweńców z turnieju.

Słowenia - Anglia 0:1 (0:1)
0:1 Defoe 22?

Skrót meczu:

2089 wyświetleń | 13 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

kolec2324.06.2010 08:26

Wayne, gdzie jesteś ?
Nie poznaje tego piłkarza. To co wczoraj marnował w meczu to szok! Nie wiem, czy jest może przemęczony sezonem i kontuzjami.

Nieznany24.06.2010 04:37

Po ciezkich bolach.... jestem calkowicie zawiedziony i brawa zostawie na pozniej.

Powodzenie Angole!

KoSi_9523.06.2010 23:21

Brawo ! O to chodzi.Anglicy walczyli od początku, a po bramce zaczęli konstruować coraz lepsze akcje.Mogli strzelić jeszcze parę bramek, ale najważniejsze jest zwycięstwo.Dobre interwencje Terrego i Upsona w polu karnym uratowały Jamesa przed wyciągnięciem piłki z siatce.Ogólnie obrona zagrała dobry mecz,napad to samo.Wiedziałem,że wystawienie Defoe zamiast Heskey'a będzie strzałem w 10.Lampard dobrze , ale nadal bierze na siebie za mało gry, lepiej zagrał Gerrard, ale nie można narzekać na naszego rozgrywającego,po Jego podaniu bliski szczęścia był Rooney ,ale piłka trafiła w słupek.Teraz mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami ,będzie bardzo trudno, ale wierzę w Synów Albionu.Sam mecz zapowiada się super.

sebastian11123.06.2010 20:11

SUPER!!!

sebastian80mufc23.06.2010 19:12

Ponoć zwyciezców sie nie sądzi więc ja wolę nie pamietac o stylu.Zaimponował mi Terry w 68 minucie,gdy zablokował uderzenie bodaj Dedica,a kolejny strzał próbował wybic...głową.Dla mnie to wciąż lider tej reprezentacji,mimo ,że jak wiecie,jestem fanem Manchesteru United.Widać ,jaki ma posłuch w drużynie.Chciałbym by pozostali kadrowicze wzięli przykład z Johna T.,być może wtedy gra bedzie wyglądała lepiej

chris.chelsea23.06.2010 18:56

Tak właśnie obstawiałem :]

MU4EVER2223.06.2010 18:49

mieszko co ty gadasz Roo w miare niezle gral, to byl najlepszy wystep jego na tych mistrzostwach a pozatym jest bez formy wiec nie mozna narzekac

JohnTerry266623.06.2010 18:48

a jeszcze slupek ROoneya :> ale to byla tylko slaba Slowacja :> z Niemcami tak latwo nie bedzie :P

hm radon Ciebie zachwycila gra Anglikow ? bo mnie nie bardzo ;p bramkarz sie zeszmacil przy golu a tak to mieli moze 1-2 okazje by gola strzelic ;) niezly strzal Terrego glowa i Gerrarda ten strzal :p

Mieszko0523.06.2010 18:39

Dobry mecz, widać było, ze Joe sie starał, ale nie stety nie miał za bardzo okazji do strzelenia.
Ale za to Rooney, to wielka lipa co on wyprawia łna boisku.
Wtedy co byłsłupek, to było 100 procentowa okazja, mam nadzieje, ze tak bedzie grał na początku sezonu i nie tylko :D