Osób on-line: 73

20.04.2024, 18:15

Gol Kalou i zwycięstwo WKS na pożegnanie z mistrzostwami

dodał: Roberrcik 25.06.2010 18:01 źródło: inne
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała w trzecim meczu grupy G Koreę Północną 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli: Yaya Toure, Romaric i Kalou.

Niestety 'Słonie' pożegnały się z mundialem. Z 'grupy śmierci' awansowały reprezentacje Portugalii i Brazylii.

Od 1 minuty na boisku grał Didier Drogba, napastnik Chelsea Londyn. Inny gracz 'The Blues', Salomon Kalou, na boisku pojawił się w 65 minucie.

Od samego początku meczu 'Słonie' atakowały. W 11 minucie piłkę w siatce umieścił Didier Drogba, lecz sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany. Jednak trzy minuty później Iworyjczycy dopięli swego i objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Yaya Toure.

Wybrzeże Kości Słoniowej jednak wciąż atakowało. W 20 minucie piękne podanie otrzymał Didier Drogba. Gracz Chelsea mocno uderzył, lecz piłka odbiła się jedynie od poprzeczki, lecz blisko był Romaric i zawodnik Sevilli wykończył akcję strzałem głową.

Po tym golu Iworyjczycy atakowali, lecz ich akcje były przerywane przez zawodników Korei Północnej. Eriksson przeprowadził kilka zmian, które miały pobudzić Wybrzeże Kości Słoniowej do ataku.
Swoje szanse mieli także gracze Korei Północnej.

Dopiero w 82 minucie po ładnym dośrodkowaniu piłkę w siatce umieścił gracz londyńskiej Chelsea - Salomon Kalou.

W innym meczu grupy G Portugalia bezbramkowo zremisowała z Brazylią i nawet jeśli Wybrzeże Kości Słoniowej wygrałoby większą różnicą bramek, nie wyszliby z grupy.

Korea Północna 0:3 Wybrzeże Kości Słoniowej
14' Yaya Toure
20' Romaric
82' Kalou

Dzisiaj odbędą się jeszcze dwa spotkania grupy H - Chile zmierzą się z mistrzami Europy - Hiszpanami, a Szwajcaria podejmie ekipę Hondurasu.

869 wyświetleń | 7 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

KoSi_9526.06.2010 11:09

Walka do końca,dobrze pokazali się w tym meczu.Nie udało się trudno,za cztery lata pewnie jeszcze spróbują.Tak myślałem,że może Brazylia pogoni Portugalię ze 2:1 , a wtedy Ivoryjczycy strzelą te 7 bramek , ale cóż.Brawo za walkę

radon26.06.2010 07:38

To był dobry mecz w wykonaniu WKS! Szkoda ,że tej ekipy nie ma już na MŚ!

JohnTerry266625.06.2010 18:52

WKS dobrez zaczal mecz ! mieli bardzo duzo okazji i mnostwo pecha :| szkoda ze nie wygrali z POrtugalia bo byla na to szansa :> ale coz ... wroca do domow z tarcza xD z Brazylia tez zeby nie ten gupi sedzia wiadomo jakby sie to skonczylo ?:!

kapac1525.06.2010 18:39

szkoda mi WKS. Wygrali a i tak odpadli. Za dużo Portugalia nastrzelała bramek Korei No ale co poradzić. Słonie Drogba Kalou