Osób on-line: 53

20.04.2024, 18:15

Anglia żegna się z mundialem. 4:1 dla Niemców!

dodał: admin 27.06.2010 17:45 źródło: goal.pl
Reprezentacja Niemiec w wielkim stylu pokonała w 1/8 finału reprezentację Anglii 4:1. Wynik mógł być zupełnie inny, gdyby nie fatalna w skutkach pomyłka sędziego Jorge Larriondy. Urugwajczyk nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Franka Lamparda w 38. minucie.

Do niedzielnego szlagieru obydwa zespoły przystąpiły w niemalże identycznych składach jak w ostatniej kolejce fazy grupowej. Na boisko wrócił jedynie Miroslav Klose, który w pierwszym składzie zastąpił Cacau.

W kadrze Anglii mogliśmy przez 90 minut oglądać Johna Terry'ego, Ashley'a Cole'a i świetnie grającego Franka Lamparda. Jako rezerwowy pojawił się na boisku Joe Cole.

Piłkarze z Niemiec już w piątej minucie mogli objąć prowadzenie. Özil znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i przy asyście Ashley Cole'a uderzył w nogi Davida Jamesa.
Drugą okazję do zdobycia bramki wicemistrzowie Europy już wykorzystali. Po dalekim wykopie Manuela Neuera oko w oko z bramkarzem znalazł się Miroslav Klose i piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce.

Kilka minut później Neuer uchronił swój zespół przed utratą bramki. Frank Lampard po podaniu z prawej strony dostawił nogę, a golkiper Schalke z trudem sparował piłkę przed siebie.
Chwilę później Müller zagrał do Khediry, który w tempo odegrał piętą. 20-latek z Bayernu z pierwszej piłki puścił Podolskiego w uliczkę, a napastnik urodzony w Polsce oddał strzał wprost w bramkarza.

Podolski zrehabilitował się w 33. minucie. Klose fantastycznie zagrał do wychodzącego na czystą pozycje Müllera. Rozgrywający świetne spotkanie pomocnik mając przed sobą bramkarza wypatrzył wbiegającego Podolskiego, który po otrzymaniu piłki podwyższył prowadzenie.

Po tej bramce swoje "pięć" minut mieli piłkarze reprezentacji Anglii. Kapitalne dośrodkowanie z głębi polana bramkę zamienił Matthew Upson i "Synowie Albionu" wrócili do gry.

Minutę później zza pola karnego uderzył Frank Lampard, piłka odbiła się od poprzeczki, uderzyła o ziemię mijając linię bramkową o pół metra i wyszła w pole.
Sędzia główny bramki nie uznał krzywdząc w ten sposób Anglików.

Do ostatniego gwizdka arbitra z Urugwaju wynik już się nie zmienił. Mecz bez wątpienia mógł się podobać - szkoda tylko, że widowisko popsuł Jorge Larrionda, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki.

Początek drugiej połowy zdominowali Anglicy. W 52. minucie po potężnym strzale Franka Lamparda z rzutu wolnego piłka zatrzymała się na poprzeczce Manuela Neuera.
Osiem minut później piłka po strzale Thomasa Müllera o centymetry minęła bramkę Jamesa.

W 67. minucie było praktycznie po meczu. Anglicy egzekwowali rzut wolny, ale stracili piłkę umożliwiając rywalom kontratak. Po szybkiej akcji Schweinsteiger świetnie podał do Müllera, a ten mocnym strzałem pokonał Jamesa.

Trzy minuty później 20-latek z Monachium doczekał się drugiej bramki w tym meczu, która tylko dobiła Anglię. Müller po kolejnym kontrataku wykorzystał podanie Mesuta Özila.

Ostatecznie do ćwierćfinału mistrzostw świata awansowały Niemcy. Anglicy mogą mieć pretensje tylko do siebie i do sędziego głównego, który nie uznał bramki na 2:2.

superLAMPARD30.06.2010 23:12

najbardziej mi szkoda tego gola lampsa , po takim sezonie w chelsea powinien zdobyć chociaż jednego gola dla angli bo to jego ostatni mundial , licze że zagra na euro 2012

lovelas30.06.2010 01:34

Ekonomiczna gra była w grupach... W fazie Play Off wszyscy graja na pełnym gazie, gdyż każdy błąd, chwila rozluźnienia może okazać się końcem turnieju dla ekipy.

Adam29.06.2010 14:06

Według mnie taki ekonomiczny futbol jest na turnieje lepszy niż piękna gra od początku do końca+nieustanny atak, bo oszczędzają na dalszą fazę pucharową siły.

Drogba_fan29.06.2010 13:32

I niestety myśle że wygra jakaś drużyna która jak okreśiła nasza koleżanka poniżej gra "ekonomicznie" co dla mnie równa się brzydko i tylko na wygraną.

fanka_chelsea29.06.2010 10:18

Holandia nie gra tragicznie tylko ekonomicznie oszczędzją siły na Brazylie a potem na Hiszpanie i na tym skończy Holandia o ile tylko Hiszpania będzie skuteczniejsza.

Nieznany28.06.2010 19:07

Ja miałem czterech faworytów Anglia, WKS które już odpadły i Holandia, Argentyna które jeszcze grają. Szkoda bo gdyby bramke Lampsa uznano mecz mógłby przebiegać potem inaczej.

Lamps828.06.2010 17:58

Drogba_fan - teraz kibicuj Holandii xdd wg mnie oni powinni wygrac te mistrzostwa!;d