26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Moje ulubione mecze: Deco

dodał: admin 29.06.2010 06:47 źródło: chelseafc.com
32-letni Deco to kolejny piłkarz, który na oficjalnej stronie Chelsea opowiedział o swoich dwóch ulubionych meczach: jednym w którym osobiście brał udział i drugim, jaki tylko oglądał.

Pomocnik dwukrotnie cieszył się ze zdobycia Ligi Mistrzów: raz z FC Porto, drugi raz z Barceloną, która w 2006 roku pokonała Arsenal.
Jako swój ulubiony mecz Deco wybrał jednak triumf portugalskiego Porto, w którym grali wówczas Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho i Jose Bosingwa, prowadzeni przez Jose Mourinho.

Finał wydarzenia miał miejsce w 2004 roku w Gelsenkirchen, a Porto zmierzyło się z Monako.
Pierwszą bramkę strzelił w 39 minucie meczu Carlos Alberto po dośrodkowaniu Ferreiry. Drugiego gola strzelił już Deco (71 minuta), a Monako cztery minuty później dobił Aleniczew ustalając wynik spotkania na 3:0.

To był pierwszy finał Ligi Mistrzów w jakim grałem. Zwycięstwo z Porto było wielką różnicą, każdy wie, jak trudno zdobyć ten puchar. Wszystkie zespoły chcą wygrać, a choć Porto nie miało wielkiego budżetu, to miało świetny zespół - mówi pomocnik.

To był ten sam zespół, który sezon wcześniej wygrał Puchar UEFA. Mieliśmy dobrego ducha. Ciężko byłoby znaleźć podobną drużynę do naszej. Ja sam zdobyłem bramkę w tym spotkaniu u zostałem wybrany Zawodnikiem Meczu - ciągnie Deco.

Po zwycięstwie Jose Mourinho odszedł do Chelsea, zabierając ze sobą Carvalho i Ferreirę, zaś Deco na cztery lata trafił do Hiszpanii.

Jeśli chodzi o ulubiony mecz, jaki oglądał piłkarz, to było to spotkanie Brazylii z Włochami z 1982 roku, jakie oglądał ze swoim tatą.

Brazylia przegrała wówczas ten mecz. Może nie pamiętam z tego zbyt wiele, jednak mam świadomość, że ten mecz oglądałem ze swoim ojcem. Włosi mieli wówczas fantastyczny zespół. To pierwszy mecz, jaki pamiętam z dzieciństwa - powiedział Deco.

902 wyświetlenia | 4 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

OnlyChelsea02.07.2010 10:12

KoSi_9529.06.2010 10:59

No wtedy był w słabszym zespole niż Barcelona,nie był to wielki klub,ale byli świetni.Dodatkowo zdobył w tym meczu gola i był zawodnikiem meczu - czego chcieć więcej ? Jak on oglądał ten mecz to nawet mnie nie było na świecie, ale mecz pomiędzy Brazylią , a Włochami musiał być dobry.

Filipek29.06.2010 10:37

Noo,szkoda,że w ogóle chelsea nie udało sie zdobyć LM.

chris.chelsea29.06.2010 09:16

Deco zdobył 2x LM i chyba juz wiecej razy go nie zdobedzie ...