26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Bez 'niebieskich' na mundialu. Porażka Portugalii z Hiszpanią

dodał: admin 29.06.2010 22:28 źródło: goal.pl
W jednym z najciekawszych spotkań 1/8 finału mistrzostw świata, reprezentacja Hiszpanii pokonała 1:0 Portugalię. Bohaterem spotkania okazał się David Villa, który w drugiej połowie zdobył bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału.

W barwach Portugalii od początku spotkania zobaczyliśmy Ricardo Carvalho. Deco i Paulo Ferreira nie pojawili się na boisku.
Odpadnięcie Portugalii z rozgrywek oznacza, że wśród zespołów walczących o puchar Mistrzostw Świata nie zobaczymy już żadnego przedstawiciela Chelsea.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnych sytuacji pod portugalską bramką. W drugiej minucie ładnie sprzed pola karnego uderzał Torres, ale Eduardo zdołał odbić piłkę.
Kilka chwil później także z dystansu bramkarza reprezentacji Portugalii próbował zaskoczyć Villa, ale ten ponownie popisał się dobrą interwencją.

Eduardo ratował swój zespół także w siódmej minucie. Ponownie na jego bramkę uderzał Villa, ale tym razem ze znacznie bliższej odległości. Po pierwszych minutach w których zdecydowanie przeważali Hiszpanie, z biegiem czasu coraz groźniej atakowała Portugalia. Brakowało jej jednak precyzji pod bramką przeciwnika i dokładnego ostatniego podania.

W 12. minucie po płaskim podaniu Xaviego w pole karne z rzutu rożnego, zaskakujący strzał oddał Torres, ale piłka poszybowała tuż nad bramką.
Portugalczycy bardzo groźnie odpowiedzieli w 20. minucie. Z około 25 metrów mocno uderzał Tiago. Casillas odbił piłkę, ale ta nadal zmierzała w kierunku bramki. Bramkarz hiszpańskiego zespołu zdołał jednak wrócić i wybić piłkę, mimo ataku Hugo Almeidy.

W 28. minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Cristiano Ronaldo i sprawił sporo problemów Casillasowi, który nie zdołał złapać piłki.
Na kolejną groźną sytuację trzeba było czekać dziesięć minut. Po centrze Raula Meirelesa z lewego skrzydła, do piłki doszedł Hugo Almeida, ale główkował obok słupka.

Portugalczycy w końcówce pierwszej połowy byli groźniejszym zespołem. Najpierw Casillas w ostatniej chwili ubiegł poza polem karnym szarżującego na jego bramkę Almeidę, a następnie Tiago uderzył głową obok bramki po dośrodkowaniu Fabio Coentrao.
Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się jednak, ani jednej bramki.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy lepiej prezentowali się podopieczni Carlosa Queiroza, ale nie potrafili stworzyć sobie bramkowej sytuacji. Tymczasem w 60. minucie bliscy wyjścia na prowadzenia byli Hiszpanie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Sergio Ramosa z prawej strony boiska, szczupakiem uderzał wprowadzony kilka chwil wcześniej na boisko Llorente, ale trafił prosto w Eduardo.
Kilka chwil później tuż obok słupka z dystansu uderzał Villa.

W 63. minucie Hiszpanom udało się wyjść na prowadzenie. Po koronkowej akcji w sytuacji sam na sam z Eduardo znalazł się Villa, który na raty pokonał portugalskiego bramkarza. Dla hiszpańskiego napastnika to czwarte trafienie w tych finałach mistrzostw świata.

Portugalczycy nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć. Tymczasem w 77. minucie po raz drugi na listę próbował wpisać się się Villa, którego uderzenie wybronił jednak Eduardo.
Portugalczycy nie byli w stanie odpowiedzieć. Tymczasem w 89. minucie za uderzenie Capdevili czerwoną kartką ukarany został Ricardo Costa.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i piłkarze reprezentacji Hiszpanii mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Paragwajem.

Belchior30.06.2010 11:57

@ Kun AGUERO - Spalonego się sprawdza, gdy piłka ma kontakt z podającym, spalonego nie było bo na twoim obrazku piłka już jest w połowie lotu, a liczy się kiedy to iniesta podawał, czyli dotykał piłke.

chris.chelsea30.06.2010 11:38

Ja byłem i jestem za Hiszpanią.

Krzysiek CFC30.06.2010 10:48

CR9 nic nie gral jak dostawal pilke biegl przed siebie i szukal fauli..a obroncy ladnie mu odbierali pilke.. Brawo dla Fabio Coentrao wielki talent

bartex30.06.2010 10:35

fanka chelsea ? ty wogóle oglądałas ten mecz ???? po pierwsze spalony był po drugie Portugalia gra coraz lepiej . Jak by był wynik 0:0 dalej to ciekawe co by było .

KoSi_9530.06.2010 10:30

Chelsea wysłała najwięcej graczy na mundial, a teraz nie ma tam żadnego.Szkoda,że nie pojechał Essien , bo Jego reprezentacja wciąż walczy i ma duże szanse na awans w meczu z Urugwajem.Co do meczu to do momentu straty gola to Portugalia grała lepiej.Hiszpania nie mogła przebić się przez ich defensywę ,więc zostały im strzały z daleka,które odbijały się od obrońców,bądź bronił je Eduardo.Co do spalonego to moim zdaniem był.Minimalny,ale był,jednak sędzia nie mógł Go wiedzieć i dlatego nie zagwizdał.Po tym poznaje się klasę zespołu.Grali słabiej,ale wystarczył jeden moment,jeden błąd Portugalczyków i wszystko poszło na marne.Brawo za walkę,nie spodziewałem się,że Portugalia wyjdzie z grupy, bo wcześniej grali strasznie słabo.Warto zwrócić uwagę na młodego obrońce zespołu Ronaldo, a mianowicie Fabio Coentrao,bo gra naprawdę dobrze.Jeszcze raz brawo

rass2330.06.2010 10:11

czekamy jak wielki stepp wprowadzi zapis wideo na meczu...:)

bartex30.06.2010 10:09