Osób on-line: 51

20.04.2024, 18:15

Ajax górą! Kiepski występ Chelsea

dodał: admin 23.07.2010 18:47 źródło: inne
Eksperymentalny skład Chelsea złożony z młodych piłkarzy Akademii i rezerw okazał się niewystarczający w spotkaniu z mocniejszym Ajaxem Amsterdam. Chelsea po słabej grze przegrała przedsezonowy sparing 3:1

Skład Chelsea z uwagi na kontuzje i brak kilku piłkarzy z podstawowego składu (przedłużone wakacje) znów został złożony eksperymentalnie. W pierwszej jedenastce zagrało jedynie dwóch seniorów - Michael Essien i John Obi Mikel.

Już w 5 minucie udanym strzałem popisał się Daniel Sturridge, jednak kopnięta z dystansu piłka minęła bramkę.
Minutę później cieszyli się gospodarze, zaś ze wstydu musiał płonąć Jeffrey Bruma, który zapisał na swoje konto samobója. W swojej ojczyźnie i obecności rodziny i znajomych na trybunach z pewnością nie jest to miłe uczucie...

Prowadzenie rozruszało graczy Ajaxu, którzy kilkukrotnie dobrze ofensywnie wychodzili na bramkę Chelsea, której pilnował Turnbull. Choć Chelsea wyglądała na przygaszoną, to jednak 'The Blues' zdobyli drugą z bramek: w 25 minucie dośrodkowanie Essiena wykorzystał Daniel Sturridge. 1:1!

Kibice Chelsea cieszyli się z gola niewiele ponad minutę. Kiepsko w polu karnym zachował się Ross Turnbull, a prezent wykorzystał De Jong, dzięki czemu Ajax znów wyszedł na prowadzenie.

Końcówka pierwszej połowy to kolejne próby obydwu zespołów do zmiany wyniku spotkania, zwykle jednak brakuje wykończenia akcji. W pierwszych 45 minutach zobaczyliśmy więc trzy bramki, a choć dwie z nich padły po zagraniach graczy 'The Blues' to Chelsea zeszła do szatni przegrywając z uwagi na samobója Brumy.

Po wznowieniu spotkania obraz gry się nie poprawił. To gospodarze dyktowali tempo meczu a piłka częściej gościła na połowie zespołu Carlo Ancelottiego. Próby akcji ofensywnych Chelsea w większości okazywały się nieudane. Zmiany naszego trenera nie przyniosły odmiany, w przeciwieństwie do zmian Ajaxu - w końcu to rezerwowy piłkarz dołożył ostatniego gola.

Dobre słowo można powiedzieć tylko o interwencjach Henrique Hilario, który między słupkami spisywał się wyraźnie lepiej niż grający w pierwszej połowie Ross Turnbull.

W 86 minucie meczu na boisku strzelca bramki De Jonga zmienił Suk. Rezerwowy piłkarz potrzebował zaledwie trzech minut, aby samemu trafić do siatki i pognębić graczy Chelsea.

Ajax Amsterdam va Chelsea 3:1 (2:1)

Chelsea (4-diamond-2): Turnbull (Hilario h-t); B Clifford (Chalobah h-t), Bruma, Bertrand, Van Aanholt (Ince 64); Mikel (C Clifford 83); Essien (c ) (Cork 73), Matic; McEachran (Sinclair h-t); Sturridge, Di Santo (Lalkovic 64)

Ajax (4-2-3-1): Stekelenburg; Oleguer (Blind 64), Alderweireld, Vertonghen (capt), Anita (Emanuelson 64); Enoh (Bonevacia 73), Lindgren; Sarpong, Eriksen (De Zeeuw 70), Zeegelaar; De Jong

4374 wyświetlenia | 50 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

kasandra24.07.2010 15:50

no wlaśnie niema co narzekać.
skład był mało zgrany a brak dobrego bramkarza rezerwowego w wypadku niemocy Petra to bolączka.
Moglibyście zdjąć tego Ballacka juz z paska na górze ;)

Fiolik24.07.2010 15:21

Uważam, że mamy niezłych młodych piłkarzy, ale brak nam kogoś o błysku genialności. Kogoś takiego jak Balotelli, czy Lukaku. Dlatego bardzo liczę na transfery.

Nordern24.07.2010 14:58

Napisze jeszcze raz, bo widzę, że to do Was nie dotarło. Śmiać mi się chce, gdy widzę kolejne komentarze typu "żenada" itp. Czego Wy oczekiwaliście, gdy w składzie było tylko 2 podstawowych graczy?? Czego Wy oczekiwaliście, gdy na wyjeździe na przeciwko Ajaxowi, zagrali 17 i 18 latkowie?? A poza tym jak już słusznie zauważono, wśród młodzieży brakowało m.in. Kakuty i Boriniego, którzy mogli wnieść dużo do gry. Będę to powtarzał do znużenia, że i tak jestem dumny i zadowolony z naszych juniorów, że Ajax nie przeważał aż tak bardzo, miał może lekką przewagę, ale tylko lekką, a wynik 3:1 wziął się z wtop Turnbulla.

Pepe24.07.2010 13:22

CFCmatt kolego nie jestem taki pewien kto kibicuje dłużej bo cię nie znam ani ty nie znacz mnie więc z takimi osądami się wstrzymaj, bo nie jesteś odpowiednią osobą to wydawania osądów i wyroków.

Filipek24.07.2010 12:41

Spokojnie,po co panikować.Chelsea zagrała w baaaaaaaaaardzo eksperymentalnym składzie i zrobiła do nawet nieźle.Ale widać jak temu klubowi potrzebne są transfery

oskar24.07.2010 11:03

Święte słowa ciev--> "Kakuta,Borini,Delac" to oni są razem z Sinclair'em i Sturridge'm najbardziej wartościowymi graczami z młodych...jeszcze kilku graczom też nie brakuje talentu, lecz ogrania na pewno. Poza tym Ajax to nie jest słaby zespół więc nie ma co płakać.
PS. po tym meczu Carlo powinien postanowić co z di Santo - ten koleś nic nei pokazał do tej pory, zupełnie, nigdzie sie nie sprawdza więc trzeba powiedzieć "dziękujemy". Matic może dostać jeszcze jedna czy dwie szanse, ale też nic nie gra. Reszta po prostu nie jest gotowa na grę na takim poziomie.

Janczar24.07.2010 10:54

jeszcze jedno czemu tak późno na boisku pojawił się Sinclar przecież to jeden z najlepszych graczy jakimi Chelsea dysponowała na ten mecz (zaraz po Bizonie i Obim). Carlo chyba nie lubi skrzydłowych ofensywnie usposobionych Anglików :/

Janczar24.07.2010 10:48

Świetnie pokazali się jaką mamy szkółkę utalentowaną, ale nie doświadczoną. I to doświadczenia zabrakło w niektórych akcjach, ale tak świetny mecz w wykonaniu Sturridge i Van Anhlota. ja zaliczam 1 błąd Turnbulla (w 2 akcji)w 1 on był ustawiony do piłki a tor jej lotu zmienił Bruma(który ten występ miał w miarę porządny poza tą jedną sytuacją). Niezauważalny Di Santo nie wiem co ten człowiek robi w Cheslea.

Gdybyśmy mieli dostępnych wszystkich młodzików Boriniego, Delaca i Kakutę jak powiedział Ciev moglibyśmy pokusić się o remi a jeszcze nie było ani Cecha ani Alexa co napewno nie było nam na ręke w takim meczu też by była idealna okazja na debiut Benayouna, ale to wszysto gdybanie......

ciev24.07.2010 10:00

Hej no spokojnie przecież nasi najlepsi młodziacy (Kakuta,Borini,Delac) są na MS -u19 , gdyby oni doszli to zapewne byłby co najmniej remis.

Nieznany24.07.2010 09:59

Zastanówcie się co wy w ogóle piszecie, pytam się jaka żenada, porażka itp. jeżeli z podstawowego składu gra 2 zawodników, a czego wy wymagacie od juniorów? A już z komentarzy w których piszecie, że trzeba transferów na Ligę Mistrzów to konam ze śmiechu, przecież to nie oni tam będą grać!!! Przed tamtym sezonem było to samo, wszyscy płakali o transfery, było pieprzenie, że z takim składaem nie mamy szansy na nic, a co pierwszy dublet w historii. A teraz skład będzie bardzo podobny, jedyne co zmieniamy to rezerwowych, skład mamy świetny. Jeżeli bęzie jednak jakiś sensowny transfer - będę się cieszył, ale jeżeli nie to też ok. Ja Ancelottiemu wpełni ufam po tym co zrobił w tamtym sezonie.