Osób on-line: 81

20.04.2024, 18:15

Kolejna przegrana Chelsea w sparingu

dodał: admin 04.08.2010 19:18 źródło: inne
W ostatnim towarzyskim teście przed zbliżającym się rozpoczęciem sezonu Chelsea po raz ponownie przegrała z niemiecką drużyną. Tym razem lepszy od londyńczyków okazał się Hamburg SV wygrywając na własnym boisku 2:1.

Carlo Ancelotti złożył wyjściowa jedenastkę tym razem z podstawowych graczy 'The Blues', za wyjątkiem obsady bramkarskiej, gdzie wobec urazu Petra Cecha grał Ross Turnbull. Oprócz niego w podstawowym składzie nie zobaczyliśmy ani jednej młodej twarzy znanej z rezerw czy Akademii.

Już w 3 minucie Chelsea mogła wyjść na prowadzenie dzięki błędowi jednego z obrońców Hamburga. Sytuację próbował wykorzystać Anelka, ale ostatecznie bramka nie padła.

Minutę później bramkarza gospodarzy do wysiłku zmusił swoim uderzeniem Frank Lampard.
Graczem HSV nie pozostawali dłużni: na bramkę Turnbulla uderzali kolejno Petric i Van Nistelrooy.

Jak stanowi polskie przysłowie: co się odwlecze, to nie uciecze. W 22 minucie Essien zabral Pitroipiemu piłkę. W sytuacji sam na sam z bramkarzem podał ją Lampardowi, który wpakował ją do pustej siatki

Chwilę później odpowiedzieli gospodarze groźnym strzałem nad bramką Guerrero.
Końcówka pierwszej połowy kończyła się serią fauli po obu stronach. Jedynym ukaranym piłkarzem był jednak John Terry, który "zarobił" żółtko.

Na przerwę to Chelsea schodziła zwycięska, jednak po raz kolejny można przytoczyć polskie przysłowie. Tym razem niestety: "miłe złego początki".
Jeszcze w 53 minucie do bramki rywala trafił Anelka, jednak sędzia nie zaliczył gola wskazując na pozycję spaloną, później było jednak dużo gorzej. Czy to kwestia wielu zmian, dokonanych przez Carlo Ancelottiego? Ale przecież na murawie pojawili się nie tylko nowicjusze jak Kakuta czy Bruma, ale też wyjadacze: Carvalho i Drogba.
W 73 minucie meczu złe podanie Żirkowa do Turnbulla na wyrównującą bramkę zamienił Petric.

W 86 minucie Londyńczyków dobił golem Son, który ograł Carvalho i Mikela w polu karnym.

Mimo prób doprowadzenia do remisu czwarty i ostatni sparing Chelsea zakończył się trzecią porażką pod rząd. Obyśmy takich "serii" nie zobaczyli w trakcie sezonu!

Hamburg SV vs Chelsea 2:1 (0:1)
Lampard '23
Petric '71
Son '86

Chelsea (4-3-3): Turnbull, Ferreira (Bruma 67), Ivanovic (Carvalho 53), Terry (c), Cole (Zhirkov 61); Essien, Mikel, Lampard (Benayoun 61); Kalou (Drogba h-t), Anelka (Kakuta 67), Malouda.

Hamburg (4-4-2): Rost; Diekmeier (Benjamin h-t), Demel (Rincon 55), Westermann (c), Demel, Ze Roberto; Petric (Choupo-Moting 81), Jarolim, Tesche (Gacar h-t), Pitroipa (Elia 67); Guerrero (Castelen 67), Van Nistelrooy (Son 81).

4940 wyświetleń | 55 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

DrogbaJestMoimIdolem06.08.2010 10:07

Co jest Chelsea??? HSV to drużyna która niepowinna wam dorastać do pięt Cioty!!!

ciev05.08.2010 17:52

Narinho że co proszę ? nie mamy juniorów ? Kakuta otrzymał złotą piłkę MS u-19, Jeffrey Bruma został powołany do dorosłej reprezentacji Holandii, proszę bardzo podlicz sobię ile zawodników Chelsea pojechało na MS -U19, Borini,Delac,Kakuta,Bruma,Van Aanholt ... mam tak dalej wymieniać ?

Lampss9505.08.2010 15:53

Nordern ma rację! ;) zgadzam się w 100%

Lampss9505.08.2010 15:50

Hahahhaha narinho... jesteś nie normalny prawda? Porównujesz Chelsea do Lecha...? co to za porównanie! -.-

Nordern05.08.2010 14:56

kiko - Z Crystal było 1:0 dla Chelsea. A Futbol w Europie stoi na wyższym poziomie niż w USA, a szczególnie jeżeli chodzi o drużyne gwiazd MLS, która jest po prostu zebrana z lepszych graczy tej ligi, którzy nie mają ze sobą dobrego zgrania, bo na co dzień grają we własnych klubach. I to dobrze było widać w meczu z MU, ten wzajemny brak zrozumienia i zgrania. Niby jak padła np. pierwsza bramka dla MU w tamtym meczu? Więc nie porównuj, bo taki HSV to licząca się w Europie drużyna, Ajax to też silna ekipa i są to lepsze zespoły niż te, z którymi graliście Wy. Poza tym z MU mniej piłkarzy poleciało na Mundial i mieliście łatwiej, bo kilku graczy z podstawowego składu mieliście od początku przygotowań, a u nas prawie cały podstawowy skład poleciał na MŚ i do treningów wrócili dopiero pod koniec lipca.

D-Wade305.08.2010 12:40

kiko z Crsytal Wygralismy

CFC9105.08.2010 10:42

Szkoda tej wczorajszej przegranej ;/ Oby sie wyrobili na mecz z MU...
PS: Kiedy Cech wraca ?

kiko05.08.2010 10:33

Nordern-->hah zdziwilbys sie czy silniejsze nam sie wydaje ze liczy sie tylko futbol w Europie,zreszta najlepiej o tym swiadczy ze United to pierwsza druzyna z PL ktora wygrala z Gwiazdami MLS.a pozatym z crystal tez przegraliscie bo dobrze pamietam....

Nordern05.08.2010 10:20

kiko - nie ośmieszaj się. Miło by było jakbyś wiedział o czym piszesz. Z Crystal Palace wygraliśmy. A Ajax czy Hamburg to uznane europejskie marki. Poza tym graliśmy albo totalnymi rezerwami (Ajax) albo trenującym ledwo ponad tydzień zespołem, a nie wiem czy się orientujesz, ale tydzień to za mało, żeby odbudować kondycje i formę (wysłaliśmy wiele więcej piłkarzy na Mundial niż MU, a Ci piłkarze trenują od niedawna). Poza tym taki Ajax czy HSV to o wieeele silniejsze ekipy od jakichś Gwiazd MLS czy Repr. Ligi Irlandzkiej. Proszę, nie załamuj mnie...

Nieznany05.08.2010 10:18

Ludzie spokojnie! Mam takie samo zdanie jak pepe. Więc nie będę się rozpisywał.