Osób on-line: 49

20.04.2024, 18:15

Bez pogromu, ale zwycięsko. Chelsea 2:0 Stoke

dodał: Loczek 28.08.2010 16:50 źródło: inne
Chelsea Londyn wygrywa na Stamford Bridge z zespołem Stoke City 2:0 (1:0) po trafieniach Florenta Maloudy z pierwszej i Didiera Drogby z drugiej części spotkania.

Choć przed pierwszym gwizdkiem apetyty były ogromne, to sympatycy The Blues muszą zadowolić się nieco skromnym wynikiem. A ten mógłby być wyższy, gdyby nie zmarnowana jedenastka przez Franka Lamparda.

Chelsea dogodną sytuację miała już na samym starcie, kiedy Ashley Cole wbiegł w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza rywali, posłał futbolówkę obok prawego słupka.

Chwilę później, w 10 minucie pojedynku, sędzia dostrzegł przewinienie w polu karnym Stoke City, wskazując na wapno. Do piłki podszedł tradycyjnie Frank Lampard, lecz nie zdołał pokonać Sorensena.
To już trzecia z rzędu zmarnowana jedenastka przez Anglika. Czy Carlo Ancelotti zmieni wykonawcę tego fragmentu gry?

Z rzutu wolnego, kilka minut po niewykorzystanym karnym, uderzał Dider Drogba, ale i jego szansa została zaprzepaszczona przez paradę bramkarza Stoke.

Chelsea dominowała, ale swoje okazję mieli także Garncarze. Niezłym strzałem z dystansu popisał się Jones, jednak na posterunku był Petr Cech. Ponadto co chwila londyńczyków swoimi dalekimi wyrzutami z autu straszył Rory Delap, a po jednej z jego popisowych akcji o mały włos obrona Niebieskich musiałaby skapitulować po raz pierwszy sezonie. Golkipera mistrzów Anglii przelobować próbował Wilkinson, jednak piłka zawiesiła się na górnej siatce.

Na Stamford Bridge czuć było lekko nerwową atmosferę. Stoke broniło się przyzwoicie, a piłkarze Chelsea nie mieli koncepcji na pierwszą bramkę.
Akcję z niczego stworzył kapitan gospodarzy John Terry, który przejął piłkę i popędził w kierunku bramki rywala. Anglik dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Florenta Maloudę, a ten spokojnie ulokował futbolówkę między słupkami.
Trudno uwierzyć, że to już czwarty gol Francuza w tym sezonie!

Kilkadziesiąt sekund później kapitalnym uderzeniem popisał się Cole, ale piłka trafiła na nieprzewidzianą przeszkodę w postaci poprzeczki.

Po przerwie wciąż atakowali gospodarze, którzy jednak nie mogli znaleźć recepty na ponowne pokonanie Thomasa Sorensena. A coraz śmielej poczynali sobie w międzyczasie podopieczni Toniego Polisa.
W 53. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Didier Drogba, zaś kilka minut później futbolówka po strzele Whealana opieczętowała poprzeczkę bramki Cecha.

W 77. minucie Chelsea nareszcie dopięła swego. W środkowej strefie piłkę przejął Didier Drogba i posłał długą piłkę do Nicolasa Anelki. Ten przy próbie ominięcia Sorensena, został podcięty przez golkipera.
Tym razem The Blues nie zaprzepaścili tak dogodnej szansy i za sprawą Drogby podwyższyli rezultat na 2:0.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć były ku temu okazje i Chelsea może dodać kolejne trzy punkty do swojego dorobku oraz w dalszym ciągu szczycić się brakiem straconej bramki w tym sezonie ligowym.

Chelsea Londyn - Stoke City 2:0 (1:0)
1:0 Florent Malouda 31'
2:0 Didier Drogba (pen.) 77'

Chelsea (4-3-3): Cech; Ferreira , Alex, Terry (c), Cole; Essien (Ramires 83), Mikel, Lampard (Kalou 71); Anelka (Sturridge 80), Drogba, Malouda.

5005 wyświetleń | 47 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

FrankfanLamps01.09.2010 08:55

Kibic54 ty chyba kibicujesz MUłom cwelu...

DDrogba1131.08.2010 20:27

ro*jebala mnie wypowiedz kibic54, ile ty masz lat co? 5?

Mieszko0531.08.2010 19:43

Przecież juz rok temu chyba o tym mowa.
Ale i tak nikt sie nie dowiedział czemu :D

Didier11.0331.08.2010 19:22

Ty, lovelas, racja, niezły wzrok masz, ja szukałem minutę wiedząc że to tam jest :D

lovelas31.08.2010 18:46

Yo nie zwracałem uwagi na to:D ale moze mi ktos powiedziec co robi fota Realu Madryt pod napisem PANEL LOGOWANIA w prawym górnym rogu strony?? :)

Didier11.0331.08.2010 18:17

Kibic54 Hahaha zrobię to pierwszy i Ciebie pojadę. Chelsea praktycznie nie schodziła ze Stoke i tylko dzięki temu że Garncarze bronili się w 11 i bardzo zawężali pole gry wywieźli taki mały bagaż bramek. Inny ManU by nie potrafił strzelić w takiej sytuacji. Dobra, Drogbie nie wyszedł ten mecz, pewnie dlatego że był straszliwie pilnowany przez obrońców Stoke, ale Anelka byl prawie wszędzie, jego zadaniem jest rozgrywanie. Mówisz nie mamy żadnej formacji? 14:0 w 3 meczach w Premier League to słaby bilans, tak... obrona nie wpuścila żadnej bramki a formacje ofensywne strzeliły 14 bramek, nie no to słaby wynik, naprawdę...

kibic5431.08.2010 17:39

Bardzo slaba gra naszego zespolu wynik cieszy gra przeraza.Tak naprawde nie posiadamu ani ataku ani obrony jedynie pomoc. To co nas wyruznia to beznadziejny Anelka i kaprysny Drogba..........Z taka gra nie mamy co mazyc o sukcesach .

Sheller29.08.2010 13:19

Dla mnie Lampard powinien dalej wykonywać jedenastki.Może i pomylił się te 3 razy ale w meczach,w których i tak wygrywaliśmy i czy by strzelił czy nie to nie miało by to większego znaczenia.
On w swojej karierze bardzo rzadko się myli a to że teraz nie trafił 3 razy z rzędu to tylko przypadek.

Bartios29.08.2010 13:03

Skromne zwycięstwo 2-0 daje trzy punkty więc trzeba być zadowolonym.
Szkoda tylko Franka i Johna z powodu ich kontuzji i nie strzelonego karnego przez Lampsa.

-FrAnK-LaMpArD-29.08.2010 12:33