Osób on-line: 47

20.04.2024, 18:15

Koszmar Francji trwa, grał Malouda

dodał: Loczek 04.09.2010 08:38 źródło: goal.pl
Do sensacji doszło w piątek w meczu grupy D eliminacji Euro 2012. Reprezentacja Francji przegrała u siebie z Białorusią 0:1 i Laurent Blanc na pewno nie będzie zadowolony ze swojego debiutu w spotkaniu o punkty. Porażka znacznie utrudnia sytuację Les Bleus, którzy nie mogą we wtorek stracić kolejnych punktów w Bośni i Hercegowinie.

W meczu mogliśmy oglądać piłkarza Chelsea Londyn, Florenta Maloudę, który to założył opaskę kapitana. Nie wystąpił z kolei Nicolas Anelka, z wiadomych wszystkim powodów.

W pierwszej połowie dwie groźne sytuacje mieli gospodarze. W 17. minucie Loic Remy niecelnie główkował po rzucie rożnym, a w doliczonym czasie gry Yuri Zhevnov znakomicie interweniował po uderzeniu Florenta Maloudy z 25 metrów. Na początku drugiej połowie ponownie białoruski bramkarz wystąpił w głównej roli. Najpierw sparował uderzenie Jeremy'ego Meneza, po którym niecelnie głową strzelał Guillaume Hoarau, a potem nie dał się pokonać Yannowi Mvila, którzy uderzał z dystansu.

W 51. minucie groźnie było z kolei pod bramką Hugo Llorisa, lecz Vitali Rodionov mając przed sobą tylko golkipera Olympique Lyon strzelił niecelnie. 20 minut później szczęścia próbował Mathieu Valbuena, lecz po jego pierwszym uderzeniu Zhevnov wypiąstkował piłkę, a potem pomocnik Olympique Marsylia przeniósł piłkę nad poprzeczką.

O losach meczu zadecydowała akcja z 86. minuty. Vyacheslav Hleb odebrał piłkę Gaelowi Clichy, podał do Sergeya Kyslyaka, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Llorisowi i zapewnił Białorusi zwycięstwo w pierwszym oficjalnym pojedynku z Francją.

Francja - Białoruś 0:1 (0:0)
0:1 Kyslyak 86'

947 wyświetleń | 9 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany04.09.2010 18:31

No zdziwiłem się kiedy zobaczyłem wynik!

Pepe04.09.2010 15:50

Francuzi przeżywają obecnie kryzys, ale tylko chwilowy, przy tym potencjale jaki jest w tym kraju, oraz przy tym systemie szkolenia jaki mają Francuzi to tylko kwestia czasu kiedy znów będą błyszczeć na międzynarodowych imprezach. Wymiana tak dużej ilości zawodników nigdy nie daje natychmiastowych efektów, jeszcze kilka meczów i Francuzi będą znów grać piękną piłkę, więc o ich awans do Euro można być spokojnym.

superLAMPARD04.09.2010 13:08

xxx90- dobre

xxx9004.09.2010 10:43

Francuzom nie wyszedł Mundial, ale to można nazwać wpadką bo 4 lata wczesniej byli vice, a porażki Polski to nie wpadki bo zdarzają się z każdym przeciwnikiem. Niedługo będzie info: Polska - Bezludna Wyspa 0-2. Żabojady muszą się zgrać, a wtedy będą grać swoje;p

saszka04.09.2010 10:38

Albo szybko cos zmienia,albo bedzie kolejny blamaz do czego zdazylem sie juz zreszta przyzwyczaic.
Troche lipa bo mi zawsze podobala sie gra Francji,oni graja dosc ciekawy futbool

Kunon04.09.2010 10:23

Jada po bandzie elegancko xD

Sheller04.09.2010 10:10

Widzę że francuzi wymienili 3/4 składu ale idzie im tak jak polakom,mają podobny problem nie są zgrani i są tego efekty.

maroog04.09.2010 10:09

Chcialbym zobaczyc mecz Polska - Francja 2 najbardziej nieudolne repry na swiecie

Mieszko0504.09.2010 09:02