26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Podsumowanie pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

dodał: Roberrcik 16.09.2010 08:32 źródło: inne
Wszystkie mecze pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów dobiegły końca. Największą niespodzianką był na pewno remis FC Twente z Interem Mediolan w grupie A.

Zacznijmy od podsumowania wtorkowych meczy.
GRUPA A:
W meczu FC Twente z Interem Mediolan zdecydowanym faworytem był oczywiście włoski zespół. Już w 14 minucie Wesley Sneijder zdobył bramkę dla Interu. W 20 minucie bramkę wyrównującą z rzutu wolnego dla holenderskiego zespołu zdobył Janssen. 10 minut później po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował napastnik Interu Mediolan, Diego Milito.
W 41 minucie Samuel Eto dał remis swojej drużynie. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

FC Twente 2-2 Inter Mediolan
14' Sneijder
20' Janssen
30' Milito (gol samobójczy)
41' Eto'o

W drugim meczu grupy A niemiecki klub Werder Bremen zremisował z Tottenhamem Hotspur 2-2. Anglicy szybko, bo już w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki skierował Pasanen. Tottenham wciąż atakował i 6 minut później Peter Crouch pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.
Niemiecki klub zdołał zdobyć jeszcze bramkę kontaktową przed przerwą. Gola zdobył Portugalczyk Hugo Almeida.
Trzy minuty po przerwie Marin strzelił bramkę wyrównującą dla Werderu.
Oba zespoły miały jeszcze wiele szans na zdobycie gola, lecz ostatecznie obie drużyny musiały podzielić się punktami.

Werder Bremen 2-2 Tottenham Hotspur
12' Pasanen (gol samobójczy)
18' Crouch
41' Almeida
48' Marin

GRUPA B:
W grupie B Benfica Lizbona pokonała Hapoel Tel Aviv 2-0. W 20 minucie Luisao przepięknie uderzył piłkę, a ta wylądowała w siatce. Do przerwy wynik się nie zmienił i Benifca zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 68 minucie portugalski klub dobił Hapoel Tel Aviv. Gola na 2-0 zdobył Oscar Cardozo.

Benfica 2-0 Hapoel Tel Aviv
20' Luisao
68' Cardozo

W drugim meczu grupy B Olympique Lyon odniósł skromne zwycięstwo nad Schalke 1-0. W 21 minucie meczu po błędzie obrońcy Schalke bramkę zdobył Bastos. W 38 minucie Howedes, zawodnik Schalke 04 ostro sfaulował gracza Lyonu. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartę i niemiecki klub musiał grać w 10. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i francuski klub Olympique Lyon zdobył 3 punkty.

Olympique Lyon 1-0 Schalke
21' Bastos

GRUPA C:
W grupie C turecki klub Bursaspor został pokonany przez Valencię 4-0. Hiszpański klub kontrolował mecz. W 16 minucie Valencia wyszła na prowadzenie po golu Costy. Przed przerwą, w 41 minucie Aduriz zdobył bramkę na 2-0. Valencia po 15 minutach odpoczynku wciąż atakowała i w 68 minucie bramkę na 3-0 zdobył Hernandez. Osiem minut później zmiennik Aduriza, Soldado ładnym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie Valencii na 4-0.

Bursaspor 0-4 Valencia
16' Costa
41' Aduriz
68' Hernandez
76' Soldado

W drugim meczu grupy C Manchester United bezbramkowo zremisował z Glasgow Rangers. Fatalnej kontuzji w tym meczu doznał zawodnik 'Czerwonych Diabłów', Antonio Valencia. Ekwadorczyk doznał otwartego złamania kostki lewej nogi. Valencii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Manchester United 0-0 Glasgow Rangers.

GRUPA D:
W pierwszym meczu grupy D FC Barcelona rozniosła Panathinaikos Ateny 5-1. W 20 minucie na prowadzenie wyszła ekipa z Grecji. Gola zdobył Govou. FC Barcelona bardzo szybko odrobiła straty i 13 minut później wyszła na prowadzenie po golach Messi'ego i Villi. Tuż przed przerwą, w 45 minucie meczu bramkę ponownie zdobył Argentyńczyk Messi.
Dziesięć minut po przerwie sędzia podyktował rzut karny dla FC Barcelony. Messi miał znakomitą szansę na strzelenie swojego trzeciego gola w tym meczu, lecz jego strzał obronił bramkarz greckiej drużyny.
W 78 minucie bramkę na 4-1 zdobył Pedro i ostatecznie w doliczonym czasie gry gola na 5-1 zdobył Daniel Alves.

FC Barcelona 5-1 Panathinaikos
20' Govou
22' Messi
33' Villa
45' Messi
78' Pedro
90+' Alves

FC Kopenhaga pokonała w drugim meczu grupy D Rubin Kazań skromnie, 1-0. W 87 minucie N'Doye, zawodnik FC Kopenhagi ładnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

FC Kopenhaga 1-0 Rubin Kazan
87' N'Doye

Przejdźmy do meczy Ligi Mistrzów, które odbyły się w środę.
GRUPA E:
W grupie E bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek Bayernu Monachium z AS Romą. Bawarczycy ostatecznie pokonali włoski klub 2-0. Niemiecki klub wyszedł na prowadzenie dopiero w 79 minucie po golu Mullera. Cztery minuty później Miroslav Klose dobił AS Romę i Bayern zdobył 3 punkty.

Bayern Monachium 2-0 AS Roma
79' Muller
83' Klose

CFR Cluj w drugim meczu grupy E pokonał szwajcarski klub FC Basel 2-1.
Rumuński klub na prowadzenie wyszedł w 9 minucie meczu, a gola zdobył Rada. Trzy minuty później zawodnicy CFR Cluj prowadzili już 2-0 po bramce Traore. Stocker, zawodnik FC Basel zdobył jeszcze bramkę kontaktową. Wydawało się, że Szwajcarzy jeszcze zdołają wyrównać, jednak wynik meczu do końca spotkania nie zmienił się.

CFR Cluj 2-1 FC Basel
9' Rada
12' Traore
45' Stocker

GRUPA F:
Olympique Marsylia niespodziewanie przegrała ze Spartakiem Moskwa 1-0. Piłkę do własnej bramki w 82 minucie skierował gracz francuskiego klubu, Azpilicueta.

Olympique Marsylia 0-1 Spartak Moskwa
82' Azpilicueta (gol samobójczy)

Chelsea Londyn pewnie pokonała MSK Żylinę 1-4. W 13 minucie bramkę zdobył pomocnik Michael Essien. Później dwie bramki, w 24 i 28 minucie zdobył Francuz Nicolas Anelka. Trzy minuty po przerwie gola na 4-0 zdobył Daniel Sturridge. Słowacki klub zdobył jeszcze honorową bramkę w 55 minucie, a zdobył ją Oravec. Więcej o tym meczu możecie przeczytać na stronie głównej.

MSK Żylina 1-4 Chelsea
13' Essien
24' Anelka
28' Anelka
48' Sturridge
55' Oravec

GRUPA G:
W grupie G AC Milan pokonał francuski klub AJ Auxerre. Dwie bramki w 66 i 69 minucie zdobył szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimović. W składzie AJ Auxerre grał Polak Ireneusz Jeleń.

AC Milan 2-0 AJ Auxerre
66' Ibrahimović
69' Ibrahimović

Real Madryt również wygrał 2-0, tyle że z Ajaxem Amsterdam. Drużyna Jose Mourinho objęła prowadzenie w 31 minucie po samobójczym trafieniu Anity. Do przerwy Hiszpanie prowadzili 1-0. W 73 minucie napastnik Realu Madryt, Higuain podwyższył wynik meczu.

Real Madryt 2-0 Ajax Amsterdam
31' Anita (gol samobójczy)
73' Higuain

GRUPA H:

W pierwszym meczu grupy H Arsenal Londyn rozgromił Spartę Bragę 6-0. 'The Gunners' wyszli na prowadzenie w 9 minucie po bramce Cesca Fabregasa z rzutu karnego. Arsenal atakował i w 30 minucie Arshavin zdobył bramkę na 2-0. Cztery minuty później Marokańczyk Chamakh strzelił bramkę numer trzy dla Londyńczyków. W drugiej połowie meczu 'The Gunners' dalej atakowali, a bramka na 4-0 padła w 53 minucie. Swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił Hiszpan Cesc Fabregas. W 69 i 84 minucie dwie bramki dorzucił Carlos Vela.

Arsenal 6-0 Sparta Braga
9' Fabregas (rzut karny)
30' Arshavin
34' Chamakh
53' Fabregas
69' Vela
84' Vela

Szachtar Donieck pokonał w drugim meczu grupy H Partizan Belgrad 1-0. Dla ukraińskiego klubu bramkę w 71 minucie zdobył Chorwat Darijo Srna.

Szachtar Donieck 1-0 Partizan Belgrad
71' Srna

slawcik1816.09.2010 11:04

W kilku spotkaniach są niespodzianki, no ale najważniejsze że Chelsea zwyciężyła zgodnie z planem , a tak pozatym to w tej 1ej kolejce podobało mi się spotkanie wykonane przez Valencie<gratulacje>, widać było kilka nowych twarzy w drużynie, i można było zaobserwować b. ładne zgranie zespołu, wiec moge tylko przypuszczać, że Valencia bd trudnym przeciwnikiem