Osób on-line: 47

20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo na wagę awansu. Chelsea gromi Spartaka

dodał: admin 03.11.2010 21:30 źródło: inne
Rewanżowy mecz Chelsea ze Spartakiem Moskwa na Stamford Bridge zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1! Zwycięstwo i trzy punkty dają Londyńczykom pewny awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Carlo Ancelotti posłał do gry niemal najmocniejszy skład, choć w zespole zabrakło kilku kluczowych piłkarzy jak John Terry czy Michael Essien, których nasz szkoleniowiec postanowił oszczędzić.

W pierwszej połowie Chelsea nie zdołała wyjść na prowadzenie, co więcej - nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola, choć bramkarza przyjezdnych starali się zaskoczyć m.in. Ramires, Jurij Żirkow, Anelka.

W zespole Spartaka dobre wrażenie sprawiał Aiden McGeady. Irlandczyk przeprowadził kilka groźnych akcji, a jego strzał z 9. minuty meczu minimalnie minął bramkę Petra Cecha.
Najlepszą okazję dla The Blues w pierwszej odsłonie zmarnował Alex. Defensor gospodarzy w sobie tylko znany sposób przestrzelił z... dwóch metrów

Pierwsza połowa miał więc wyrównany przebieg, a przy zejściu do szatni niewielką przewagę w posiadaniu piłki mieli nawet przyjezdni zawodnicy.

The Blues przełamali się dopiero po przerwie. W 49. minucie Chelsea na prowadzenie wyprowadził Nicolas Anelka, wykorzystując dogranie Salomona Kalou. Warto zauważyć, że gol padł z bardzo ostrego kąta.

Gospodarze chcieli szybko pójść za ciosem i przypieczętować swoje zwycięstwo zdobywając drugiego gola. Udało się to niespełna kwadrans później Didierowi Drogbie. Napastnik Chelsea został sfaulowany w polu karnym, a następnie sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pokonał bezradnego bramkarza Spartaka.

Piłkarze z Rosji dobici zostali jeszcze w 63. minucie, kiedy na 3:0 podwyższył Branislav Ivanovic.
Defensor Chelsea wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową nie dał szans Andreiowi Dikanowi.

W końcówce przyjezdni za sprawą wchodzącego z ławki Nikity Bazhenova zdołali zdobyć honorowego gola po błędzie Ivanovica.
Ostatnie słowo i tak należało jednak do gospodarzy. Wynik meczu na 4:1 w doliczonym czasie gry ustalił sam winowajca straty gola, pieczętując tym samym awans The Blues do 1/8 finału.

Dla Chelsea był to 22. mecz z rzędu bez porażki na własnym stadionie w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów.

Spartak ? Kombrarov 42?, Ivanov 65?

Chelsea: Cech, Ferreira, Ivanovic, Alex, Cole, Mikel (McEachran 69?) , Ramires, Żyrkow, Kalou, Drogba (Kakuta 69?), Anelka (Sturridge 69?)

Spartak: Dikan, Ivanov, Pareja, Suchy, Makeev, Ibson, Shyeshukov (Drincic 68?), McGeady (Bazhenov 80?), Alex (Kozlov 69?), Dmitri Kombarov, Welliton.

skyn7103.11.2010 23:00

Witam, nie chce sie czepiac, ale ktos tu od kogos zgapia, nie wiem w ktora strone ale na www.anglia.goal.pl jest ten sam tekst co do literki.

Pepe03.11.2010 22:58

Pierwsza połowa słaba w naszym wykonaniu, Spartak dominował przez dłuższe fragmenty co na Stamford Bridge zdarza się bardzo rzadko, aby zespół przyjezdny dominował przez kilka- kilkanaście minut, więc tą pierwszą część należy puścić w niepamięć i więcej nie wracać do takiej gry.

Druga połowa to zupełnie inna Chelsea, dobra gra indywidualna poszczególnych zawodników, która przełożyła się na grę całej drużyny i wynik spotkania. Zagraliśmy ofensywnie, nałożyliśmy wysoki pressing co przełożyło się na 4 strzelone bramki.

Szkoda straconego gola, po takiej passie z czystym kontem, ale Ivanović się zabawił na własnej połowie i stracili bramkę, ale moim zdaniem spalonego nie było. Cieszy bramka Drogby co prawda z karnego ale to może pozwoli mu się przełamać. Młodzież pokazała się z dobrej strony, zagrali odważnie, i bez kompleksów, pokazali umiejętności. Cieszy skuteczność Bronka- 2 mecze, 3 bramki.

mikuś03.11.2010 22:58

Zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, w drugiej znakomicie. Cieszy dobra gra Ivanovica, Anelki i Drogby i ich gole. Nasza młodzież również zagrała przyzwoicie. Kakuta miał parę dobrych dryblingów, McEachran kilka ładnych zagrań. Oby podobnie zagrali z Liverpoolem.

lovelas03.11.2010 22:53

Awans :D Świetny mecz, a dokładniej druga połowa. W pierwszej to wyglądało bardziej na "poczekajmy co rywal pokaże", nie pokazał za wiele więc w drugiej połowie trzeba zacząć strzelać :) I chłopaki zaczęli :) Druga połowa koncertowo, szkoda straconej bramki ale za to 4 strzelone :) Teraz chłopaki niech spokojnie przygotowują się do meczu z Liverpoolem :)