26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

19. urodziny Jeffrey'a Brumy!

dodał: Zhirkov 13.11.2010 01:50 źródło: inne
Dokładnie 19 lat temu, w miejscowości Rotterdam w Holandii na świat przyszedł obecny zawodnik, a dokładnie obrońca Chelsea Londyn - Jeffrey Bruma.

Mając piętnaście lat Bruma trafił do juniorów Chelsea z Feyenoordu Rotterdam za 100 tys. funtów. Rok później zaczął występować w rezerwach.
W sezonie 2007/2008 grał na środku obrony w każdej rundzie FA Youth Cup i miał na koncie najwięcej występów w młodej lidze.

We wrześniu 2009 roku został włączony przez Carlo Ancelottiego do kadry na rozgrywki Ligi Mistrzów i w spotkaniu z FC Porto, zasiadł po raz pierwszy na ławce rezerwowych londyńskiej ekipy.
W następnych pojedynkach jeszcze kilkakrotnie był powoływany do kadry meczowej. 24 października zadebiutował w Chelsea oraz Premier League, zmieniając w 67 minucie spotkania z Blackburn Rovers Ricardo Carvalho.

Na początku grudnia 2009 roku Bruma w spotkaniu czwartej rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Blackburn, pojawił się na placu gry w drugiej połowie, kiedy to zmienił Juliano Bellettiego. Tym samym zadebiutował w rozgrywkach Carling Cup.
Mecz zakończył się zwycięstwem rywali po serii rzutów karnych.

W pojedynku z Wolverhampton Wanderers, rozegranym w lutym 2010 roku, Bruma wszedł na boisko w 56. minucie za Jurija Żyrkowa. Był to jego drugi występ w Premier League. W sezonie 2009/2010 wraz z Chelsea wywalczył tytuł mistrza Anglii oraz zdobył Puchar Anglii.
Wraz z juniorami londyńskiego klubu sięgnął natomiast po FA Youth Cup.

Bruma zaliczył siedem występów w reprezentacji Holandii do lat 19. 11 sierpnia 2009 roku zadebiutował w zespole U-21 w meczu z Anglią w której barwach zagrał jego klubowy kolega, Daniel Sturridge. W październiku wystąpił w wygranym 4:0 spotkaniu z rówieśnikami z Polski.

Pod koniec lipca 2010 roku Bruma został powołany przez Berta van Marwijka do reprezentacji Holandii na mecz z Ukrainą. Wystąpił w nim przez pełne 90 minut, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jako ciekawostkę dodam, że brat Brumy - Marciano jest zawodnikiem polskiego klubu, Arki Gdynia.

Cała redakcja chelsealive.pl składa najserdeczniejsze życzenia urodzinowe!