Osób on-line: 39

20.04.2024, 18:15

Z Newcastle na remis. Żegnamy pozycję lidera

dodał: admin 28.11.2010 15:12 źródło: własne

Remis jak porażka... Po wyniku 1:1 w meczu Chelsea z Newcastle Londyńczycy żegnają się po raz pierwszy w tym sezonie z pozycją lidera Premiership. Wciąż aktualne pozostaje pytanie o dyspozycję naszego zespołu. Niemoc trwa....

O ile pierwsza połowa wyglądała dosyć słabo w wykonaniu Chelsea, o tyle druga odsłona meczu mogła się podobać fanom futbolu. Czy również i kibicom Chelsea? Być może tak, ale brak zwycięskiej bramki mimo wielu okazji nie może cieszyć.

Newcastle w pierwszych 15 minutach przygniotło Chelsea, a przypieczętowaniem tego stanu rzeczy była bramka, zdobyta przez gospodarzy już w 6 minucie meczu. Sytuacja była na tyle kuriozalna, że z pewnością będzie gościć w wielu sprawozdaniach sportowych dzisiejszego dnia.
Niestety, kolejny raz odpowiedzialność za stratę bramki musi wziąć na siebie Alex, tym razem na poły z Petrem Cechem. Nieporozumienie podczas najzwyklejszego podania piłki do bramkarza chytrze wykorzystał Andy Carroll, który wpakował piłkę do siatki.

Chelsea próbowała odpowiedzieć swoimi sytuacjami, jednak przypominało to początkowo walenie głową o mur. Dopiero po 20 minutach szanse na boisku wyrównały się.
W 19 minucie strzał Drogby został sparowany na rzut rożny. W 24 minucie po dośrodkowaniu Drogba główkował, ale obok bramki Krula.

Najlepszą sytuację do wyrównania miał Alex, którego główkę z 26 minuty meczu z linii bramkowej "wyciągnął" dopiero któryś z obrońców Newcastle.

W 30 minucie znów popisał się Alex, tym razem w naszym polu karnym - w zamieszaniu wybił piłkę, która zmierzała ku bramce Petra Cecha.
W 42 minucie meczu Newcastle było bardzo bliskie podwyższenia wyniku, jednak w sytuacji sam na sam z Ameobim przytomność umysłu zachował Petr Cech.

W 43 minucie nie popisał się sędzia, który nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego po faulu na szarżującym Ashley'u Cole'u.
Sytuację 'The Blues' uratował w końcówce spotkania Salomon Kalou, który po kiwkach w polu karnym strzelił i po rękach Krula piłka weszła do siatki

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu groźnym strzałem popisał się Didier Drogba, ale jego uderzenie na raty obronił bramkarz Newcastle.
Kilka minut później Ashley Cole zablokował strzał Carrolla. Piłka zmierzała już do pustej bramki kiedy w ostatniej chwili interweniował obrońca reprezentacji Anglii

W 62. minucie fatalnie zachował się Cech, który wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Waynea Routledgea. 25-latek uderzył na bramkę Chelsea, jednak piłkę z linii bramkowej głową wybił Ashley Cole!

W 79. minucie Drogba trafił do siatki, ale sędzia gola nie uznał, gdyż snajper The Blues pomagał sobie ręką.
W 80. minucie swojego drugiego gola w meczu mógł zdobył Kalou, ale z dwóch metrów nie potrafił skierować piłki do pustej bramki.

Łącznie Chelsea w całym meczu oddała trzynaście celnych strzałów na bramkę, przy tylko trzech rywali. Mimo to oba zespoły podzieliły się punktami.

Newcastle United - Chelsea FC 1:1 (1:1)
1:0 Caroll 6
1:1 Kalou 45

Chelsea (4-4-2): Cech, Bosingwa, Ivanovic, Alex, Cole; Kalou, Ramires, Mikel (Sturridge 79), Malouda; Anelka Drogba.
Unused subs Turnbull, Ferreira, Bruma, Van Aanholt, McEachran, Kakuta.

żółte kartki: Ramires 20.

Newcastle (4-4-2): Krul; Simpson, Campbell, Taylor, José Enrique; Routledge, Guthrie, Tiote, Gutiérrez; Ameobi (c) (Ranger 77), Carroll.
Unused subs: Perch, Kadar, Soderberg, Best, Smith, Lovenkrands.

żółte kartki: Tiote 84.

Aktualna ocena: 2.75

7661 wyświetleń | 103 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

yankess01.12.2010 16:27

Ehh jak nie idzie to nie idzie... No ale cóż, każdemu zdarza się porażka, ale dla Chelsea to już bez przesady... 5 meczy i zaledwie 4 pkt? to coś nie tak chyba;?

HanysCFC01.12.2010 12:23

No musimy się nareszcie przełamać bo już 3 mecz z rzędu bez zwycięstwa ! W dodatku straciliśmy lidera.
Dumni po zwycięstwie ! Wierni po porażce !
Chelsea Carefree!

Nieznany30.11.2010 19:30

Ej chłopacy wyluzujcie nie wyzywajcie Kalou i innych, a jeśli Carlo uważa, że nadal nie są potrzebne żadne transfery to chyba powinienen poszukać niedługo nowej posady .

Pepe30.11.2010 17:48

Z tą ilością zawodników to się zgadzam, MU ma zdecydowanie szerszą kadrę, być może żelazny pierwszy skład nieco lepszy ma CFC, ale jak wiemy w sezonie raczej rzadko gra się podstawowym składem i tu już przewagę ma MU, ma więcej rezerwowych i w dodatku lepszej jakości. Natomiast co do transferu Schweinsteigera to nie sądzę aby przyszedł do, któregoś z angielskich klubów, uważam że zostanie w Bayernie. Na ale to już zobaczymy za miesiąc kiedy rozpocznie się okienko transferowe.

kiko30.11.2010 13:21

kontal-->tak ale Ligi nie da sie wygrac 14 dobrymi zawodnikami jakich posiada CFC ;) W meczu z Blacburn SAF nie mogl skorzystac z 3 zawodnikow pierwszej jedynastki(SCholes,Fletcher,Valencia) a jak sie skonczly to dobrze wiemy...na dodatek coraz glosniej o transferze Schweinsteigera do United juz w zimie jego przyjscie bylo by ogromnym wzmocnieniem srodka pola i nasz sklad wygladalby genialnie :)

marcin3414229.11.2010 23:33

brts co ty gadasz chyba nie widziałeś nigdy makelele zodobycie bramki w jego przypadku to byl cud( co kiedys murinho skwitował po zdobyciu przez niego bramki ''raz do roku to i kij od szczotki sie łamie) a byl to najlepszy DP takich juz nie ma niestety

Papi221129.11.2010 20:59

Ja nie wytrzymam nerwowo jak tak mozna grać od 5 kolejek tego nie rozumiem.???

harrietdod3429.11.2010 20:40

liczy się lider po 38 kolejce

Kontal29.11.2010 18:54

kckMU -> A nie zależy? Nadal wszystko zależy od Chelsea, a zwłaszcza od dyspozycji w grudniu. Teraz musem jest wygranie wszystkim spotkań w grudniu. I to nieważne, czy 1:0 po bramce samobójczej w 94 minucie, czy pewnie. Trzeba wygrać. Wtedy znów odskoczymy MU na 1 punkt, a Arsenalowi na 3 i to conajmniej, bo jest jeszcze bezpośredni pojedynek między Kanonierami, a Diabłami. Trzeba czekać na remis w tym meczu, a swoje mecze WYGRYWAĆ. I właśnie w tym momencie liczę na geniusz Carlo, pobudzenie zawodników do gry na takim poziome, na jakim powinni być zdobywcy dubletu, pierwsza drużyna z przekroczoną granicą 100 bramek w lidze, pierwsza drużyna która pokonała w jednym sezonie we wszystkich meczach drużyny ze starej "Big Four" tracąc tylko 1 bramkę, drużyna która również tych bramek najmniej straciła w całym sezonie. Wierzę w Ciebie, Carlo !

kckMU29.11.2010 09:21