26.03.2024 16:15

Armaty Arsenalu rozstrzelały Chelsea

dodał: Roberrcik 27.12.2010 21:53 źródło: własne
Łukasz Fabiański

Na Emirates Stadium w derbach Londynu Arsenal pokonał Chelsea 3:1. Bramki w tym meczu dla Arsenalu zdobyli Song, Fabregas i Walcott, zaś honorowe trafienie dla drużyny Carlo Ancelotti'ego zaliczył Branislav Ivanovic.

W 6 minucie pierwszej części gry piłka trafiła do czekającego w polu karnym Robina Van Persiego, lecz Holender nie potrafił oddać strzału na bramkę Petra Cecha i futbolówka opuściła plac gry.

Dwie minuty później Chelsea postanowiła zrewanżować się za tą sytuację i na strzał zdecydował się Didier Drogba. Piłka po jego uderzeniu minęła jednak prawy słupek bramki Łukasza Fabiańskiego.

W 15 minucie Gael Clichy spróbował swoich sił oddając strzał z dystansu lecz piłka minęła bramkę londyńskiej Chelsea.

Dwadzieścia minut później świetną akcję przeprowadziła drużyna gospodarzy. Nasri znakomicie odegrał piłkę do wybiegającego na pozycję Van Persiego, napastnik dopadł do piłki i mocno uderzył, lecz bardzo niecelnie.

W 40 minucie piłka w polu karnym trafiła do Walcotta, młody Anglik próbował dośrodkować, lecz centrę świetnie zatrzymał Petr Cech.

Minutę później fantastyczne uderzenie oddał Samir Nasri i kapitalną paradą popisał się bramkarz Chelsea. Francuz uderzył pod poprzeczkę, ale Petr Cech po raz kolejny udowodnił, że jest znakomitym bramkarzem i odbił piłkę ponad bramkę.

W 44 minucie gry po sporym zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Songa, a zawodnik Arsenalu strzałem w długi róg pokonał Petra Cecha. Arsenal 1:0 Chelsea!

Sześć minut po zmianie stron fatalnie wycofał piłkę Michael Essien, futbolówka trafiła do Walcotta, młody Anglik w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości podał do Cesca Fabregasa i kapitan ?The Gunners? umieścił piłkę w pustej bramce.

Zaledwie dwie minuty później po kolejnym, straszliwym błędzie Florenta Maloudy piłkę przejął Cesc Fabregas, następnie Hiszpan świetnie podał do Walcotta i zawodnik Arsenalu spokojnie uderzył w długi róg i zdobył gola numer trzy dla ?Kanonierów?.

W 57 minucie po rzucie wolnym Chelsea zdobyła pierwszą bramkę. Piłkę w pole karne dośrodkował Didier Drogba i Branislav Ivanovic strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego.

W 69 minucie błąd w polu karnym Chelsea popełnił Gael Kakuta, piłkę przejął Samir Nasri lecz to Petr Cech okazał się lepszy od Francuza.

Chelsea próbowała atakować, z rzutu wolnego strzał oddał Didier Drogba, lecz piłka po jego strzale poszybowała nad bramką Fabiańskiego.
W 90 minucie do siatki trafił Salomon Kalou, lecz reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.
Po upływie czterech doliczonych minut sędzia zakończył mecz.

Arsenal 3:1 Chelsea
44' A. Song
51' C. Fabregas
53' T. Walcott
57' B. Ivanovic

Chelsea (4-3-3): Cech, Ferreira (Bosingwa 60), Ivanovic, JT (c) Cole; Essien, Mikel (Ramires h-t), Lampard, Kalou, Drogba, Malouda (Kakuta 52).
żółte kartki Cole 28, Kalou 38, Lampard 58.

Arsenal (4-2-3-1): Fabianski; Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy; Song, Wilshere; Walcott (Diaby 72), Fábregas (Rosicky 87), Nasri. Van Persie (Chamakh 75).
żółte kartki: Van Persie 32, Fabregas 67.

Kula2330.12.2010 13:10

JA tam się ciesze ze zwycięstwa jestem wierny CHELSEA na zawsze. Teraz trzeba wygrać nie ważne jakim wynikiem ważne są 3pkt GLORY THE BLUES

matiforever30.12.2010 10:06

Z Aston Villa musimy zagrać cały mecz tak jak drugą połowę z Boltonem. Nie mamy trudnych na razie przeciwników, więc trzeba wygrywać.

Tomas_Chelsea29.12.2010 09:42

statystyki na korzyść Arsenalu. ;/

jarek60728.12.2010 21:48

co tu duzo mowic zagralismy badzo zle, ten mecz przypominal 1 polowe z tottenhamem. w drugiej polowie wyszli z nastawieniem na odrabianie strat i gdyby nie te 2 bardzo glupio stracone bramki to moze nawet by sie udalo ale coz...
pozytywne wrarzenie pozostawil kakuta a za kalou powiniez zagrac od 46 minuty starridge(to jest moje zdanie)
nie ma co rozpaczac nad rozlanym mlekiem i wzasc sie w garsc mistrzostwo jeszcze nie przegrane wystarczy powtorzyc wyniki z zeszlego sezonu w meczach z MU i bedzie dobrze, wiem ze czesc kaze mi sie puknac w glowe i powie ze w takiej formie to z mulami nie mamy czego szukac ale z nimi mecze sa dopiero za jakis czas, teraz najgorsze co moglo by sie zdazyc to zwolnienie carlo.
z drugiej strony nawet gdy stracimy sanse na zwyciestwo w lidze to nie bedzie koniec swiata bo bedzie mozna skupic sie na LM a dla mnie to jest wazniejszy puchar w tym sezonie niz PL.

Anelka-Drogba-Surr

Maloudzie dałbym odpocząć i zęby sie trochę zastanowił.

szmatrix66628.12.2010 14:35

nie moge z niektórych wypowiedzi. jeden z fanów Chelsea powiedział ze wyląduje w Championship. takie gadanie jest bez sensu. moim zdaniem macie szanse na mistrza jak i reszta zespołów w obrebie 5 pierwszych miejsc w tabeli. nie płaczcie tak. zdarzaja sie gorsze okresy w sezonie. pozdrawiam

kafu28.12.2010 13:45

już po mistrzostwie <dupa1> teraz trzeba na lidze mistrzów się skupić. w premier league teraz powinni grac rezerwowi żeby nabierać doświadczenia. najbliższe 5 meczy malouda, drogba, bronek itp. powinni odpocząć na ławce. może da im to do myślenia. do pierwszej "11" mceachran, sturridge, mancienne z wypożyczenia powienien wrócić do pierwszej "11" chelsea. gratulacje dla arsenalu. dzieci już chyba dorosły