26.03.2024 16:15

Ancelotti: Potrzebowaliśmy tej wygranej

dodał: Zhirkov 29.12.2010 23:37 źródło: skysports.com
Carlo Ancelotti

Chelsea Londyn w końcu odniosła zwycięstwo, podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali na Stamford Bridge Bolton Wanderers 1:0 po bramce Florenta Maloudy w 60 minucie tego spotkania.

'The Blues' nie potrafili zdobyć trzech punktów od ostatnich sześciu pojedynków i znajdowali się na zaskakująco niskiej pozycji w tabeli, bo na piątym miejscu ze strata 7 oczek do lidera Premier League, czyli do Manchesteru United. Kamień spadł z serca kibicom a szczególnie Ancelottiemu, gdyż wiele osób uważało, że to może być ostatni mecz Włocha, jednak sam menadżer potwierdził, że zostanie w Londynie przynajmniej do 2012 roku.

Chelsea znacznie poprawiła się po przerwie zdobywając bramkę w 60 minucie gry, Didier Drogba zagrał na czystą pozycję do Florenta Maloudy poczym skierował piłkę do pustej bramki. W rezultacie klub z zachodniego Londynu traci 4 punkty do 'Czerwonych Diabłów'.

Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, aby ruszyć do przodu. To była ważna wygrana dzięki której możemy zapomnieć o fatalnej passie, teraz będziemy mieli więcej pewności w siebie w przyszłości. Pierwsze 45 minut nie było dobre, trochę się baliśmy, chcieliśmy wygrać i w drugiej połowie graliśmy o wiele lepiej. Wyprowadzaliśmy udane kontrataki, mieliśmy wiele szans na strzelenie bramek oraz kontrolowaliśmy grę w defensywie. - powiedział Ancelotti

Musimy czekać na następny mecz, to zwycięstwo było wielkim krokiem, wzięliśmy cały ciężar na nasze ramiona, jednak nie mogę zagwarantować, że teraz wszystko będzie w porządku. Musimy zapamiętać ten rok jako udany, zrobiliśmy kawał dobrej roboty, był to rok najbardziej udany w historii Chelsea, bardzo dobrze jest go zakończyć zwycięstwem. - mówi Włoch

Był to bardzo trudny okres, ale musimy iść dalej, zachować koncentrację na najbliższych sesjach treningowych oraz spotkaniach. Co do bramki - nie miałem zbyt dobrego wtedy widoku, i nie mogę powiedzieć, czy był tam spalony. - zakończył Carlo

2897 wyświetleń | 16 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MatiFan9630.12.2010 12:42

Bardzo ważne zwyciestwo,gdybyśmy zgubili wczoraj punkty praktycznie stracilibyśmy szanse na mistrza.Piękny rok,zakonczony zwyciestwem z Boltonem,damy radę,oby ten 2011 rok byl tak samo udany dla Chelsea jak ten 2010.

JoLeK1530.12.2010 11:47

Bylo potrzebne nam nareszcie zwyciestwo ;)

xxx9030.12.2010 11:41

dobrze jest, strata nie jest ogromna, a Chelsea pomału, pomału od 1-0 zaczyna gdy reszta gubi pkt.

Sheller30.12.2010 10:53

Ta wygrana na pewno podniesie morale w drużynie, bardzo ważne 3 punkty.
W drugiej połowie widzieliśmy Chelsea, do jakiej się przyzwyczailiśmy, oby tak dalej,

Thetank30.12.2010 09:28

Teraz liczyć na to ze manu straci pkt z Tottenhamem

optimusC4430.12.2010 08:14

Najważniejsze,że Manchester zremisował,Arsenal też,a City ma jeden mecz więcej.

radon30.12.2010 08:03

Już nie pamiętam kiedy ostatnio się cieszyłem z wygranej Chelsea ,ale wreście to nastąpiło mam nadzieję ,że teraz będzie już tylko z górki.

superLAMPARD30.12.2010 02:19

Trzeba wydostać się z tego czwartego miejsca w tabeli

Oligarcha30.12.2010 02:09

Zobaczymy jak to będzie ale moim zdaniem pomalutku małymi kroczkami wygrzebujemy się z kryzysu. Może i Drogba wróci do formy bo dzisiaj zagrał przyzwoicie!!

KorneliuszCFC30.12.2010 01:17

Właśnie ten słupek...mógł być gol! Ale cieszmy się z wygranej naszych ulubieńców bo to jest najważniejsze!Gra Terrego i Drogby była niesamowita,zresztą cały zespól był waleczny!Ta druga polowa to może być przełamanie CHELSEA i rozpoczęcie świetnej passy!