20.04.2024, 18:15

I stała się zemsta. Sunderland pokonany!

dodał: Roberrcik 01.02.2011 21:40 źródło: własne
Chelsea v City

Po bardzo emocjonującym meczu na Stadium of Light Sunderland przegrał z londyńską Chelsea 2:4. Tym samym 'The Blues' wzięli odwet za listopadowe spotkanie na STamford Brudge, które 'Czarne Koty' wygrały 3:0. Dla podopiecznych Steve'a Bruce'a bramki zdobyli Bardsley i Richardson, natomiast dla The Blues gole zdobywali Frank Lampard z rzutu karnego, Salomon Kalou, John Terry a także Nicolas Anelka.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze Stamford Bridge do trzeciego w tabeli Manchesteru City traci już jedynie jeden punkt.Mecz na pewno jest bardzo emocjonujący, raz przewagę ma Sunderland, a raz Chelsea Londyn.

Podopieczni Carlo Ancelotti?ego nie zaczęli najlepiej tego spotkania, bowiem już w 4 minucie drużyna Sunderlandu wyszła na prowadzenie. Strzał z linii pola karnego oddał Phil Barddsley i piłka wpadła do bramki Chelsea. Sunderland 1:0 Chelsea!

Po tej bramce inicjatywę przejęli londyńczycy i kwestią czasu była wyrównująca bramka. Dziesięć minut później po faulu na Ashley?u Cole?u w szesnastce ?The Black Cats? sędzia podyktowałł rzut karny dla The Blues. Do piłki podszedł Frank Lampard i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Sunderland 1:1 Chelsea!

W 23 minucie goście objęli prowadzenie. Nicolas Anelka podał do wybiegającego na czystą pozycję Salomona Kalou, błąd popełnił bramkarz Sunderlandu, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył bramkę numer dwa dla Chelsea w tym spotkaniu. Sunderland 1:2 Chelsea!

Trzy minuty później po brzydkim faulu przed polem karnym The Blues arbiter przyznał rzut wolny ekipie gospodarzy. Do piłki podszedł Richardson i dobrym strzałem umieścił piłkę w bramce obok Petra Cecha. Sunderland 2:2 Chelsea!

W 36 minucie po zamieszaniu w polu karnym Czarnych Kotów strzał oddał Branislav Ivanovic, lecz futbolówka zatrzymała się jedynie na poprzeczce bramki Gordona. Dobijać próbował Didier Drogba, jednak jego uderzenie było niecelne.

Od początku drugiej odsłony gracze Carlo Ancelotti?ego rzucili się do ataku. W 48 minucie piłkę w okolicach 10 metra otrzymał Frank Lampard, jednak jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Chelsea. Kilkanaście sekund później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Sunderlandu, defensorzy z trudem oddalili zagrożenie. W 52 minucie uderzenie z 12 metra oddał znów Lampard, tym razem jego strzał odbił Gordon, bramkarz drużyny gospodarzy.

W 60 minucie po ogromnym naporze Chelsea Londyn bramkę zdobył John Terry, kapitan The Blues. Obrońcy Sunderlandu wybili piłkę po dośrodkowaniu Didiera Drogby przed pole karne wprost do Franka Lamparda. Pomocnik oddał strzał, odbił go Gordon jednak przy dobitce Terry?ego bramkarz drużyny Steve?a Bruce?a był bezradny. Sunderland 2:3 Chelsea!

Sześć minut później Anelka zagrał piłkę do Salomona Kalou, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej oddał dobry strzał, jednak futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki.

Do końca spotkania Chelsea spokojnie atakowała i ostrożnie grała w defensywie. Wynik meczu nie zmieniał się aż do 94 minuty, kiedy to Malouda spokojnie wbiegł w pole karne Sunderlandu, podał do Nicolasa Anelki, a Francuz lekkim strzałem w róg pokonał Gordona. Sunderland 2:4 Chelsea!

Sunderland vs Chelsea 2:4 (2:2)

Chelsea (4-3-2-1): Cech, Bosingwa (Ferreira 90+1), Ivanovic, JT (c) Cole; Essien, Mikel (Ramires 75), Lampard; Kalou (Malouda 81), Anelka; Drogba.
żółte kartki Drogba 54, Ivanovic 84.

Sunderland (4-4-1-1): Gordon; Onuoha (Cook 87),Bramble (c), Ferdinand, Bardsley; Elmohamady, Henderson , Malbranque (Colback 81), Sessegnon; Richardson; Gyan.
żółte kartki Richardson 84.

Aktualna ocena: 4.64

12173 wyświetlenia | 116 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Bajos2710.02.2011 22:56

Dobrze że ich pokonaliśmy nadal utrzymujemy kontakt z czołówką ale niepokoi mnie forma niektórych zawodników

KaM05.02.2011 18:49

Jeżeli jutro zagramy tak jak z Sunderlandem,powinniśmy spokojnie wygrać.

Zielony556604.02.2011 12:13

Bardzo dobre typy bukmacherskie!
Sprawdź

fanka201103.02.2011 18:56

brawo , widać że chłopcy się zmotywowali ,mam nadzieję że manchester przegra mecze z nami i arsenalem i liverpoolem i obronimy koronę

teo0503.02.2011 18:17

Swietny mecz. Oby takich więcej w sezonie;)

Kula2303.02.2011 18:05

Pierwsze 3 minuty to porażka dalej mecz był CHELSEA atakowaliśmy i wygraliśmy BRAVO ;)

Denver03.02.2011 16:58

Pierwsza połowa przysporzyło mi wiele nerw ale końcowy wynik wszystko wynagrodził. Emocjonujący mecz.

lampard99903.02.2011 16:07