20.04.2024, 18:15

Anglia lepsza od Danii

dodał: admin 10.02.2011 05:41 źródło: goal.pl
Fabio Capello

Udanie rozpoczęli 2011 rok reprezentanci Anglii, którzy wygrali w środę na stadionie Parken w Kopenhadze z Danią 2:1. W spotkaniu wzięli udział trzej gracze Chelsea. John Terry rozegrał pełne 90 minut, Ashley Cole złamał rekord ilości występów lewego obrońcy (87), choć został zdjęty w 81 minucie spotkania. Zespół Anglii poprowadził Frank Lampard, jednak jego kapitanat trwał tylko przez pierwszą połowę. W drugiej nie pojawił się już na boisku a opaskę dowódcy przejął Ashley Cole.

Gra na początku meczu była bardzo otwarta i w efekcie już po 10 minutach kibice zobaczyli już dwa gole. Najpierw Christian Eriksen dośrodkował w pole karne, a Daniel Agger głową wpakował piłkę do siatki.
Dwie minuty później było 1:1, bowiem po bardzo dobrej akcji i dograniu Theo Waltotta, Darren Bent musiał tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce.

W 32. minucie niewiele brakowało, by padł gol dla gospodarzy. Eriksen dośrodkował w pole karne, ale Nicklas Bentdner trafił w słupek.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Synów Albionu. W 50. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Bent, który celnie główkował po dośrodkowaniu Ashley'a Younga, ale Thomas Sorensen obronił ten strzał.
Kilkanaście minut później groźnie było pod bramką Anglików, lecz Joe Hart pewnie wyłapał piłkę po uderzeniu Dennisa Rommedahla.

Decydująca o losach spotkania sytuacja miała miejsce w 68. minucie. Glen Johnson odebrał piłkę rywalom, pobiegł z nią w kierunku bramki gospodarzy, podał do Younga, a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Sorensenowi i zapewnił Anglii zwycięstwo.

Szpadyzor10.02.2011 15:36

Brawo !! Cieszy wygrana i występ Franka jako kapitana ! :)

forever1010.02.2011 14:20

Ogladalem mecz na zywo i zapomnieliscie o swietnej bramce lamparda! tylko szkoda ze nie uznanej naprawde piekny gol popisal sie znakomita technika! brawo dla lampsa i ashleya no i brawa za kolejny dobry wystep dla johna

matiforever10.02.2011 13:58

Brawo !! Dobry mecz widzę A.Young, zawsze chciałem go u nas.

elninio0910.02.2011 11:29