26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea - Birmingham 3:2

dodał: admin 12.08.2007 16:30 źródło: inne

Inaugurujące dla Chelsea nowy sezon spotkanie z Birmingham po ładnej i ciekawej grze zostało ukończone zwycięstwem 3:2.
Poniżej przedstawiamy relację live, jaką przeprowadzaliśmy z tego spotkania.

Jose Mourinho zdecydował się na ustawienie 4-3-3.
W podstawowym składzie znaleźli się: Cech, Johnson, Carvalho, Ben-Haim, A. Cole, Wright-Phillips, Essien, Lampard, Malouda, Kalou, Pizarro.
Ławka rezerwowych to: Cudicini, Sidwell, Mikel, J. Cole, Drogba.

Mecz rozpoczyna się atakiem The Blues, jednak dośrodkowanie jezt zbyt głębokie i od bramki grają goście. Już w 4 minucie strzału próbowło Birmingham, jednak z bombą posłaną z 20 metrów poradził sobie Cech.
W 7 minucie meczu Malouda posyła piłkę ponad poprzeczkę bramki gości. W 12 minucie uderza Pizarro - jednak bramkarz Birmingham popisuje się refleksem. Chwile później strzala Wright-Phillips - bez powodzenia.
Po okresie dominacji Chelsea Birmingham wykonuje rzut wolny i niespodziewanie w 13 minucie goście obejmują prowadzenie 0:1 ! Po zamieszaniu pod bramka Cech piłkę do siatki głową kieruje Forssell.

Jak podrażnić musiało to dumę The Blues! Już w 17 minucie Pizarro po asyście Wright Phillipsa doprowadza do wyrównania ! 1:1 ! Przepiękna akcja Chelsea, znakomita odpowiedź!

Po wspaniałej i aktywnej grze doprowadzenie do remisu uspokoiło mecz. Jednak już w 30 minucie pada kolejna bramka! Tym razem Malouda po asyście Kalou! Znakomicie spisują się w pierwszym ligowym meczu nowi gracze The Blues !

W 34 minucie z kilku metrów od bramki strzela Lampard, jednak piłka zostaje zablokowana. 37 minuta - coś niesłychanego - Birmingham doprowadza do remisu ! 2:2 po strzale Kapo i błędzie Johnsona! Mszczą się kontuzje podstawowych obrońców The Blues, które wykluczyły ich dziś z gry...

W 45 minucie strzał oddaje jeszcze Kalou, ale broni bramkarz Birmingham. Po chwili sędzia gwiżdże koniec pierwszej połowy meczu. Przy stanie 2:2 piłkarze schodzą na przerwę.

Druga połowa spotkania rozpoczyna się bez zmian w składach drużyn. Już w 48 minucie w bardzo dogodnej sytuacji Wright-Phillips uderza na bramkę, jednak piłka mija słupek! Chwilę później podobnie zachowuje się Nafti.
W 50 minucie Chelsea ponownie obejmuje prowadzenie - Essien kapitalnie z 25 metrów pokonuje bramkarza gości!

W 52 minucie mamy pierwszą zmianę: Parnaby zastępuje kontuzjowanego Queudrue. Minutę później Essien otrzymuje żółta kartkę.
W 54 minucie Forsell z pola karnego próbuje zaskoczyć Petra Cecha - na szczęście bez powodzenia. 56 minuta - nisamowity rajd Johnsona, podanie do Pizarro kilka metrów od bramki, jednak Peruwiańczyk nie trafia w światło bramki!
W 59 minucie Essien strzela nad poprzeczką. 61 minuta to niezła akcja Wright-Phillipsa i Kalou, niestety, zabrakło kilkunastu centymetrów. W 62 minucie próbuje Malouda, ale broni bramkarz gości...
W 63 minucie w miejsce Pizarro wchodzi Didier Drogba. W 66 minucie Kalou kieruje piłkę do bramki, jednak ponownie na miejscu jest Doyle.
W 68 minucie kolejna zmiana u The Blues - schodzi Essien, zastępuje go Obi Mikel. Goście również nie próżnują: Jerome za McSheffrey'ego. Kilka minut później ekipa gości decyduje się na kolejną zmianę: Daniel De Ridder za Nafti'ego.
W 76 minucie Larsson otrzymuje żółtą kartkę za faul na Maloudzie. Dwie minuty później podobny kartonik otrzymuje Carvalho.
W 82 minucie Mourinho ściąga z kolejnego strzelca bramki - w miejsce Maloudy wchodzi Sidwell.
W 83 minucie Drogba z daleka posyła bombę w strone bramki gości - niecelnie. Po stronie Birmingham nie rezygnuje Forssell, jednak uderza ponad bramką Cecha. W 88 minucie próbę ponawia po podaniu Drogby Sidwell - w boczną siatkę.
Drogba po jednym ze starć skończy mecz z opatrunkiem na głowie. Sędzia dolicza 4 minuty do końca spotkania.
W 93 minucie piłka znajduje się w siatce po strzale Kalou, jednak bramka była strzelona ze spalonego. Chwilę później sędzia kończy pierwsze spotkanie The Blues tego sezonu!

Chelsea Londyn - Birmingham 3:2 (2:2) Bramki: Forsell (15'), Pizarro (17'), Malouda (30'), Kapo (39'), Essien (49')