Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Chelsea ogrywa Sheffield

dodał: admin 28.10.2006 22:26 źródło: inne

W pierwszym meczu 10. kolejki Premier League Chelsea wygrała na wyjeździe z Sheffield United 2:0.
Beniaminek sprawił The Blues sporo problemów, ale ostatecznie trzy punkty wyjechały do Londynu, a podopieczni Jose Mourinho umocnili swoją pozycję w czołówce Premiership.

Gospodarze przystąpili do spotkania bez tremy przed utytułowanym przeciwnikiem. Już w 17 minucie mieli znakomitą okazję do zdobycia bramki - po faulu Didiera Drogby na Claude Davisie sędzia podyktował rzut karny. Jednak strzał Webbera obronił Henrique Hilario!
Przez pierwszą połowę meczu to Chelsea miała jednak przewagę w posiadaniu piłki, jednak niewiele z tego wynikało.
Dogodne sytuacje Chelsea stworzyła dopiero w końcówce pierwszej połowy: najpierw po główce Drogby dobrze interweniował bramkarz Sheffield Paddy Kenny, ale już druga z nich zmieniła wynik spotkania - w 43. minucie Frank Lampard z rzutu wolnego trafił do siatki.

Losy spotkania rostrzygnęły się na początku drugiej części meczu. W 49. minucie po dośrodkowaniu Lamparda celną główką popisał się Michael Ballack i było 0:2.
Kilka minut później umiejętności Kenny'ego sprawdził z kolei strzałem z dystansu Arjen Robben i na tym w zasadzie skończyły się emocje.
Chelsea umiejętnie broniła wyniku, a gospodarze musieli pogodzić się z szóstą porażką w tym sezonie