26.03.2024 16:15

cześć

Reading - Chelsea 1:2

dodał: admin 15.08.2007 23:00 źródło: inne

W drugi meczu Premiership w nowym sezonie Chelsea ponownie zdobywa 3 punkty wygrywając z Reading 2:1.
Prezentujemy relację Live jaką przeprowadziliśmy w trakcie spotkania.

Mourinho ustawił dziś The Blues w formacji 4-4-2. W podstawowej jedenastce znaleźli się: Cech, Ferreia, Ben-Haim, Carvalho, A. Cole, Wright-Phillips, Sidwell, Lampard, Malouda, Kalou, Drogba.
W obwodzie pozostają: Cudicini, Johnsonn, J. Cole, Mikel, Pizarro.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu drużyn. W 14 minucie żółtą kartkę za faul na Ferreirze otrzymuje napastnik gospodarzy Long.
W 15 minucie Drogba ładnie uderzył z 25 metrów, jednak piłke łapie bramkarz Reading Marcus Hahnemann.
16 minuta to kolejna żółta kartka dla gospodarzy - ukarany Cisse za faul na Wright-Phillipsie. Twardo graja gospodarze, oby nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku...
W 20 minucie Chelsea miała serię rzutów rożnych z których jednak niewiele wynikło. The Blues obejmują przewagę w posiadaniu piłki. W 25 minucie na potężny strzał decyduje się Carvalho - zbyt daleko, zbyt niecelnie...
W 26 minucie gospodarze wykonują rzut wolny, ale pewnie piłkę łapie Cech. Chwilę później żółty kartonik widzi Carvalho.
Wymuszona zmiana w Reading: Duberry'ego zmienia Bikey.
27 minuta 1:0 dla Reading! Strzelcem Bikey po błędzie Cecha, który zamiast łapać piłkę, wpadł na obrońcę.

W 32 minucie po rzucie rożnym przed utratą bramki Chelsea ratuje Cech. Jose Mourinho w miejsce Carvalho wpuszcza Johnsona. Czyżby Portugalczyk odniósł jakąś kontuzję ?
34 minuta: Reading strzela - słupek! Potężną niemoc ma Chelsea, gospodarze na fali. W 37 minucie żółtą kartka ukarany zostaje Hunt za faul na Ferreirze. Zawodnik Reading znów popisuje się swoimi nieczystymi trickami ? Dwie minuty późnie Cech ponownie musi interweniować, na szczęście pewnie.
Chelsea próbuje atakować, ale wszelkie próby są rozbijane przez dobrze grających gospodarzy. Na bramkę uderzają Drogba, Wright-Phillips i Johnson - bez powodzenia. Sędzia dolicza 2 minuty do przerwy. Ostatnie chwile to rzuty rożne pry bramce gości, jednak mimo niezłych sytuacji nie zmieniają one wyniku gry i przy stanie 1:0 dla Reading piłkarze schodzą do szatni.
Do chwili utraty bramki The Blues grali przyzwoitą piłkę, jednak później obraz gry nie był najlepszy. Jose Mourinho ma sporo pracy w ciągu 15 minut przerwy, aby zmotywować swoich piłkarzy do polepszenia sytuacji.

Na drugą połowę Chelsea wychodzi na murawę ze zmianami w zespole: w miejsce Sidwella i Ferreiry wchodzą Mikel i Pizarro.
Po aucie uderza Drogba, ale blokują zawodnicy gospodarzy.
48 minuta - wyrównuje Frank Lampard po podaniu Drogby z 6 metra ! 1:1 ! Prawdziwe wejście smoka zalicza Chelsea po przerwie!

51 minuta! Didier Drogba wyprowadza The Blues na prowadzenie! Fantastyczny strzał po podaniu Kalou ! Jaka przemowę musiał wygłosić Mourinho, że zawodnicy w 5 minut zmienili i wynik i styl gry ????

W 53 minucie kolejną żółtą kartkę sędzia przyznaje Reading: tym razem Ingimarsson po faulu na Drogbie. Chwile później uderzał Pizarro, jednak niecelnie.
Nie odpuszczają gracze Readingo - z 20 metrów starał się zaskoczyć Cecha Doyle - bez powodzenia. Ponownie próbuje również Pizarro: znów z dystansu i znów niecelnie.
Chelsea naciska, po okresie letargu budzi się tez Reading: po zamieszaniu na naszym polu karnym znowu uderza Doyle, Cech łapie piłkę. Nie ustaje też Pizarro, ale piłka przelatuje obok słupka.
Od 72 minuty Reading gra w "10" - z boiska wyrzucony zostaje z czerwoną kartką za faul na Pizarro Cisse. Szkoleniowiec gospodarzy zmienia Longa - na jego miejsce wchodzi Gunnarsson.
Kartki nie omijają tez The Blues: żółty kartonik otrzymuje Wright-Phillips. Reading dokonuje ostatniej zmiany - za Ostera wchodzi Seol.
Manchester Unt kończy swój pojedynek z Portsmouth z kolejnym w tym sezonie remisem (1:1)!
W 84 minucie po rzucie rożnym strzela Malouda, jednak piłke łapie Hahnemann. W 86 minucie strzału próbuje Lampard, ale przenosi piłkę nad bramkę. Chwilę później ponawia strzał - tym razem z wolnego, ale obok bramki gospodarzy.
W 90 minucie A. Cole otrzymuje żółtą kartkę za grę na czas. To nie koniec kar: w 93 minucie taką samą otrzymuje Mikel. Końcówka meczu to oblężenia pola karnego Petra Cecha, ale sędzia gwiżdże koniec spotkania! Chelsea wywozi kolejne 3 punkty !

Reading - Chelsea Londyn 1:2 (1:0) Bramki: Bikey (30'), Lampard (47'), Drogba (50')