Osób on-line: 67

20.04.2024, 18:15

Remis po emocjonujÄ…cym meczu

dodał: Roberrcik 02.04.2011 16:56 źródło: własne

Po niesamowitym meczu na Britannia Stadium Stoke City zremisował z Chelsea 1:1. Bramki w w tym spotkaniu zdobyli Walters i Drogba. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak żadnej z nich nie udało się zdobyć decydującego gola.

W 2 minucie spotkania groźnie było pod bramką The Blues. Główką po dośrodkowaniu uderzył jeden z graczy Stoke, lecz nad poprzeczką.

W 8 minucie podopieczni Tony?ego Pulisa niespodziewanie objęli prowadzenie. Po fatalnym błędzie Davida Luiza w pole karne gości popędził Walter i kapitalnym uderzeniem dał prowadzenie drużynie z Britannia Stadium. Stoke City 1:0 Chelsea

Minutę później Chelsea mogła szybko odpowiedzieć bramką dającą remis. Futbolówka trafiła do znajdującego się w szesnastce gospodarzy Ashley?a Cole?a, lewy obrońca klubu ze Stamford Bridge główkował, lecz świetną interwencją popisał się Asmir Begovic.

W 13 minucie z woleja zza pola karnego Stoke uderzył Florent Malouda, niestety ponad bramką drużyny rwala.

W 22 minucie mocny strzał z okolic 20 metra oddał Frank Lampard, odbił piłkę Begovic wprost pod nogi Nicolasa Anelki, jednak Francuzowi nie udało się uderzyć.
W 26 minucie z prawej strony piłkę dośrodkował Anelka, Drogba uderzał, jednak nad poprzeczką.

W 33 minucie Chelsea zdobyła upragnioną, wyrównującą bramkę. Świetną piłkę do Didiera Drogby zagrał Nicolas Anelka, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mocnym strzałem z główki pokonał Asmira Begovica! Stoke City 1:1 Chelsea!

W 40 minucie dobrym dryblingiem w polu karnym Chelsea popisał się Jones, napastnik Stoke City oddał strzał, lecz nie zaskoczył nim Petra Cecha i bramkarz The Blues poradził sobie z tym uderzeniem.

W 49 minucie świetną akcję przeprowadzili gracze Stoke City. Futbolówka trafiła do znajdującego się po prawej stronie pola karnego Pennanta, skrzydłowy drużyny gospodarzy mocno uderzył po ziemi, na szczęście strzał ten obronił bramkarz Chelsea.

Minutę później podopieczni Carlo Ancelotti?ego odpowiedzieli na atak zespołu The Potters. Na bramkę rywala uderzył Didier Drogba, trafił niestety w słupek.

W 66 minucie fantastycznie z rzutu wolnego uderzył Wilson, lecz na poprzeczkę sparował piłkę bramkarz The Blues. Chwilę później  zawodnik Stoke City główkował i znowu kapitalną interwencją uratował Chelsea bramkarz Petr Cech.

W 71 minucie The Potters po raz kolejny byli blisko objęcia prowadzenia. W polu karnym świetnie zachował się Jones, minął obrońców Chelsea i świetnie uderzył, na szczęście niecelnie.

Stoke City zdecydowanie przejęli inicjatywę i coraz częściej zagrażali bramce strzeżonej przez drużynę gospodarzy. W 73 minucie głową uderzał jeden z zawodników drużyny gospodarzy, jednak Petr Cech nie dał się pokonać. Kilka minut później niecelnie uderzał głową Jones, a następnie z woleja Pennant.

W 81 minucie w końcu zaatakowała Chelsea. Kapitalnie lewą nogą uderzył Didier Drogba, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Stoke City. Kilkanaście sekund później strzał oddał Essien, lecz dobrze odbił futbolówkę Asmir Begovic.

Dwie minuty później strzelił Frank Lampard, niestety piłka minęła prawy słupek bramki The Potters.

Do końca spotkania mimo zmasowanych ataków Chelsea wynik się nie zmienił i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Stoke City 1:1 Chelsea
8' Walter 33' Drogba

Chelsea (4-4-2): Cech; Bosingwa, David Luiz, Terry (c), Cole; Ramires (Kalou 61), Essien, Lampard, Malouda; Anelka (Torres 61), Drogba.
żółte kartki: Bosingwa 58, Cole 64.

Stoke (4-4-1-1): Begovic; Wilson, Shawcross (c), Huth, Higginbotham (Collins 90+2); Pennant (Fuller 90+1), Whelan (Whitehead 85), Delap, Etherington; Walters, Jones.

sirbarket03.04.2011 22:18

i znowu wszyscy będą pisać że nie liczymy sie juz w walce o tytul, aż manu sie potknie i znowu wszyscy bedą mowic ze zawsze wierzyli w to ze cfc obroni tytul. żenada !!

Rusek03.04.2011 21:40

porażka.

Patryczun03.04.2011 21:22

szaleniec766- nie bądz takim prorokiem. Problem z Torresem jest taki, że otrzymuje piłe na 25m (i sie bierze za rozgrywanie) a powinien ktoś z naszych pomocników szukac go w polu karnym

szaleniec76603.04.2011 19:18

Mozna otwarcie powiedziec ze Torres jest nie wypalem za 58mln.Warzne ze sie Drogba oblokowal:)

superLAMPARD03.04.2011 15:07

To ze wynik jest sprawiedliwy nie znaczy że trzeba się cieszyć. Ten remis jest jak porażka i być moze już całkowite przekreślenie szans na obronę tytułu.

baju03.04.2011 14:01

Było minęło, mistrzostwo poszło... teraz liczy się tylko LM i musimy wygrać z MU! strzelić jak najwięcej bramek a potem już tylko się bronić.