20.04.2024, 18:15

Youth: Norwich 0:1 Chelsea

dodał: NewsMan 03.04.2011 18:10 źródło: chelseafc.com
Rezerwy

W dzisiejszym spotkaniu zespół Chelsea do lat 18 pokonał na wyjeździe ekipę Norwich City. Jedyny gol padł w 65 minucie, a jego autorem był Adam Nditi. Mimo wygranej, zaskakujące jest to, że lepsze wrażenie sprawiała drużyna The Canaries, jednak bramkarz The Blues, Jamal Blackman spisywał się rewelacyjnie.

Od początku spotkania, popularne Kanarki chciały za wszelką cenę zdobyć gola, jednak albo zawodziła skuteczność, albo wspaniale radził sobie na linii bramkowej, goalkeeper Chelsea Londyn. Trzeba było na prawdę pochwalić Blackmana za to, że nie wpuścił gola, głównie przez pierwsze 20 minut. Również środkowy obrońca, a także kapitan Chelsea, Ben Sampayo uratował kilkakrotnie zespół przed utratą bramki.

W pierwszej połowie w sumie nie stworzyliśmy sobie żadnej podbramkowej sytuacji, a zespół rozpaczliwie się bronił. Dopiero w 65 minucie po akcji Amina Affane, piłkę do bramki skierował Adam Nditi. Chelsea prowadziła od tej chwili 1:0 z Norwich City. Po tym trafieniu od razu trener młodzików, Drummy wprowadził na murawę kilku świeżych zawodników, którzy mieli ożywić grę i nie dopuścić do utraty gola. Między innymi na boisku znaleźli się Anyou Osmanović, Boumesca Na Bangna, a także Alex Kiwoya.

Po spotkaniu Drummy pochwalił w szczególności Bena Sampayo, oraz Bobby'ego Devyne'a, którzy zdaniem szkoleniowca zagrali rewelacyjne zawody i to głównie dzięki nim Chelsea Londyn zwyciężyła. Ten sam trener również powiedział, że to była wspaniała wyprawa do Norwich i bardzo cenne trzy punkty.

Norwich City - Chelsea Londyn 0:1 (0:0)

Adam Nditi 65'

Chelsea (4-3-3): Jamal Blackman; Ben Sampayo (c), Alex Davey, Ali Gordon, Adam Nditi (Boumesca Na Bangna 75); Archange Nkumu, Amin Affane, Lewis Baker; Ismail Seremba (Alex Kiwoya 85), Walter Figueira (Anyou Osmanovic 80), Bobby Devyne.