26.03.2024 16:15

United górą na SB pierwszy raz od 9 lat!

dodał: Roberrcik 06.04.2011 21:42 źródło: własne
Chelsea v City

Londyńska Chelsea na Stamford Bridge w ramach pierwszego meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów przegrała z Manchesterem United 0:1 po bramce Wayne'a Rooney'a z 24 minuty. Tym samym Czerwone Diabły wygrały z The Blues na SB po raz pierwszy od 2002 roku.

Kibice londyńczyków mogą ponarzekać na brak szczęścia, ale i sędziego dzisiejszego spotkania, który w końcówce spotkania po ewidentnym faulu Evry na Ramiresie w polu karnym United nie odgwizdał stuprocentowej jedenastki.

Od początkowych minut to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i spokojnie konstruowali akcje. W 6 minucie po błędzie Patrice?a Evry piłkę blisko połowy boiska przejął Fernando Torres, Hiszpan popędził w prawą stronę pola karnego Manchesteru United i uderzył, jednak prosto w Edwina van der Sara.

W 20 minucie spotkania piłkę na połowie United przejęli gracze Chelsea, Torres podał do Ramiresa, ten rozegrał na prawą stronę do Drogby, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbiegł w szesnastkę rywala i mocno uderzył, lecz świetnie nad poprzeczkę wybił piłkę bramkarz drużyny gości.

W 24 minucie to jednak Manchester United wyszedł na prowadzenie. Kapitalnie na lewą stronę do Ryana Giggsa podał Michael Carrick, Walijczyk nieźle przyjął futbolówkę, następnie podał do znajdującego się w polu karnym Wayne?a Rooneya, a ten oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Petra Cecha. Chelsea 0:1 Manchester United.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły coraz pewniej czuły się na boisku I częściej zagrażały bramce Chelsea. W 44 minucie groźnie z dystansu uderzył Rooney, lecz pewnie interweniował Petr Cech.

Chwilę później niezłą akcję przeprowadzili gracze The Blues. W polu karnym United piłkę otrzymał Fernando Torres, El Nino uderzył piętką z pierwszej piłki, trafił jednak w słupek, dobijać próbował Frank Lampard, niestety strzał Anglika został zablokowany przez obrońcę podopiecznych Sir Alexa Fergusona.

W 57 minucie efektownym uderzeniem popisał się Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przyjął piłkę na klatkę w polu karnym Manchesteru United i uderzył z przewrotki, lecz niecelnie.

W 70 minucie meczu piłka trafiła przed pole karne United do Michaela Essiena, Ghańczyk mocno uderzył, niestety futbolówka po jego strzale minęła lewy słupek bramki van der Sara.

W 74 minucie futbolówkę w szesnastkę Czerwonych Diabłów świetnie dośrodkował Jose Bosingwa, główką uderzył Fernando Torres, lecz kapitalną interwencją popisał się bramkarz drużyny gości.

W 82 minucie strzał z okolic 30 metra oddał Frank Lampard, jednak Edwin van der Sar nie miał problemów z obroną uderzenia Angilka.

Trzy minuty później solową akcją popisał się Branislav Ivanovic, Serb minął dwóch defensorów drużyny rywali, jednak jego strzał z lewej nogi nie sprawił kłopotów holenderskiemu goalkeeperowi United.

W doliczonym czasie gry w polu karnym drużyny gości znalazł się Ramires, Brazylijczyk minął Patrice?a Evrę, Francuz ewidentnie sfaulował pomocnika Chelsea, lecz sędzia nie zareagował.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił i to Manchester United jest zdecydowanie w lepszej sytuacji przed drugim meczem na Old Trafford, który odbędzie się w przyszły wtorek.

Chelsea 0:1 Manchester United
24' Rooney

Chelsea (4-4-2): Cech; Bosingwa (Mikel 77), Ivanovic, Terry (c), Cole; Ramires, Essien, Lampard, Zhirkov (Malouda 69); Drogba (Anelka 69), Torres.
żółte kartki: Zhirkov 35, Ramires 59, Essien 65, Torres 90+2

Manchester United (4-4-2): Van der Sar; Rafael (Nani 50), Ferdinand, Vidic (c), Evra; Valencia, Carrick, Giggs, Park (Smalling 90+3); Rooney, Hernandez (Berbatov 77)
żółte kartki: Vidic 73, Van der Sar 79

strzały w światło bramki: Chelsea 7 Manchester United 2
strzały poza bramkę: Chelsea 8 Manchester United 1
rzuty rożne: Chelsea 3 Manchester United 5