26.03.2024 16:15

Carrick: Jeszcze nie awansowaliśmy

dodał: NewsMan 07.04.2011 11:42 źródło: uefa.com
Michael Carrick

Pomocnik Manchesteru United, Michael Carrick powiedział po wczorajszym meczu, że to jeszcze nie koniec i trzeba uważać na Chelsea Londyn. Mimo korzystnego rezultatu na Stamford Bridge, Anglik wzywa wszystkich piłkarzy Diabłów do walki i żeby nie zlekceważyli drugiego spotkania.

W pierwszej połowie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i zdobyliśmy bardzo ważną bramkę. Tego właśnie chcieliśmy po pierwszych 45 minutach. Jednak to nie jest jeszcze koniec i musimy tak samo jak wczoraj skupić się w starciu rewanżowym na Old Trafford. Mimo korzystnego rezultatu, nie mamy pewnego awansu - powiedział Michael Carrick.

Czerwone Diabły nie zdobyły twierdzy Stamford Bridge od 2002 roku, a w zeszłym miesiącu w lidze przegrali z The Blues 1:2. Carrick przyznał, że ta porażka jeszcze bardziej zmotywowała ich zespół by odnieść korzystny rezultat w ćwierćfinale Champions League.

To jest coś niesamowitego. Przyjechaliśmy do Londynu na mecz z Chelsea i odnieśliśmy zwycięstwo. Graliśmy równie dobrze w poprzednich latach na Stamford Bridge, jednak szczęście nie było po naszej stronie. W przerwie byliśmy bardzo zadowoleni z rezultatu, jednak wiedzieliśmy, że trzeba uważać gdyż The Blues potrafią znakomicie odrabiać straty.

Carrick wypowiedział się również na temat występu rekonwalescenta Rio Ferdinanda, który wrócił do gry po 2 miesiącach przerwy, spowodowanych kontuzją, a także o występie strzelca jedynej bramki Wayne'a Rooney'a.

Wszyscy wiemy jak znakomicie potrafi zagrać Rio. On pokazał się ze znakomitej strony. W końcu wracał po kontuzji. Nie każdy potrafi po tak długiej przerwie zagrać w tak ważnym meczu i nie popełnić ani jednego błędu. jego powrót jest dla nas bardzo ważny i liczymy, że pomoże on nam w zdobyciu pucharów. Wayne zagrał równie dobrze, jak Rio. Ostatnio strzelał bardzo ważne bramki, bez których nie odnosilibyśmy korzystnych rezultatów. Teraz też to uczynił i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, oraz liczymy na więcej trafień z jego strony.

Carrick, który zagrał pełne 90 minut w ćwierćfinałowym spotkaniu Champions League przeciwko Chelsea, powiedział że on sam zagrał bardzo dobre zawody na Stamford Bridge.

Cieszyłem się ze zwycięstwa nad ekipą Carlo Ancelottiego. Według mnie ja i Ryan Giggs zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, a w drugiej głównie się broniliśmy. Mieliśmy również duży udział przy bronieniu dostępu do własnej bramki - kontynuuje Carrick.

Manchester United jest nie pokonany na Old Trafford od 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Mimo to Michael Carrick ostrzega Czerwone Diabły by nie zlekceważyć rywala, a znakomita zaliczka z pierwszego meczu może nie wystarczyć by uzyskać awans.

Szanujemy Chelsea, za ich grę, siłe i wiemy jak dobrym są zespołem. Wiemy także iż jesteśmy w lepszej sytuacji przed rewanżowym starciem. Jeden gol jednak może nie wystarczyć by awansować do półfinału Champions League. To będzie zapewne jeszcze trudniejsze spotkanie niż to na Stamford Bridge. Najprawdopodobniej będzie bronili dostępu do własnej bramki w rewanżu i bylibyśmy bardzo zadowoleni z bezbramkowego remisu - zakończył Michael Carrick.

Wiara jest najważniejsza !
Mamy szanse i trzeba ją wykorzystać na OT !

superLAMPARD07.04.2011 12:59

Ze wszystkich czterech meczy, trzy są rozstrzygnięte, a jeden jest tylko formalnośćia.

JacekABW07.04.2011 11:59