26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea w piekle, Diabły znów górą!

dodał: redaktor 12.04.2011 21:40 źródło: własne

Marzenia o Lidze Mistrzów trzeba znów odłożyć na kolejny rok. Na murawie Wembley w maju nie stanie noga londyńskiego piłkarza - Chelsea pożegnała się z tym turniejem po dzisiejszej porażce na Old Trafford 2:1. Walka nie zdała się na nic - juz do szatni gracze 'The Blues' schodzili ze stratą jednej bramki. Choć nadzieję w 77 minucie przywrócił nam gol Didiera Drogby, to trwała ona jedynie minutę, bowiem już po chwili swoje trafienie zanotował Park Ji-Sung... Warto zaznaczyć, że londyńczycy kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 70 minucie z boiska został usunięty Ramires.

The Blues, którzy musieli odrabiać straty z pierwszego meczu na Stamford Bridge, od początku ruszyli do ataku. W 8 minucie świetną akcję rozegrał Lampard z Ramiresem. Ramires zagrał do Lamparda ten odegrał mu z piętki, lecz później Ramires nie zdołał dogonić piłki.

W 12 minucie Fernando Torres otrzymał wrzutkę na głowę po czym uderzył- minimalnie koło słupka. Natychmiast z kontrą ruszyli goście, ale świetnie piłkę na rzut rożny wybił Ramires.
W 14 minucie świetnie lewą stroną stroną pobiegł z piłką, wszedł w pole karne wysunął piłkę Lampardowi, a ten oddał mocny strzał po ziemi lecz świetnie obronił Van der Sar.

Manchester przetrwał największy napór Chelsea i następnie sam rozwinął skrzydła: Wayne Rooney w 25 minucie świetnie wrzucił piłkę na pierwszy słupek tam był nie pilnowany Hernandez, który strzelił gola - jak się okazało był jednak na spalonym a gol nie został uznany.

Piłka z każdą kolejną minutą coraz częściej gościła jednak w polu karnym The Blues. W 32 minucie Ramires faulował tuż przed polem karnym za co dostał zółta kartkę. Dobrą piłkę dobrał Giggs, lecz świetnie interweniowali nasi obrońcy a konkretnie Alex.
W 40 minucie strzał oddał Nani, lecz jak się okazało obok bramki.

Piłkarze Sir Alexa Fergusona dopięli swego tuż przed zejściem do szatni. Gospodarze rozpracowali wówczas defensywę Chelsea, a wbiegający w pole karne Ryan Giggs zagrał idealną piłkę na nogę Hernandeza. Meksykanin dopełnił tylko formalności i z bliskiej odległości skierował ją do bramki.

Wraz z początkiem drugiej połowy Carlo Ancelotti zdjął z boiska Fernando Torresa. Miejsce Hiszpana zajął Didier Drogba. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej swój pierwszy groźny strzał oddał dopiero w 57. minucie spotkania.

W 60 minucie Evra faulował Didiera Drogbe przed polem karnym za co został ukarany zółtą kartką. Strzał z wolnego obronił VDS a dobitka Johna Terry'ego została zablokowana.

W 69 minucie na raty interweniował Alex, do piłki podbiegł Nani, który okiwał Ramiresa i oddał strzał, ale świetnie na bramce spisał się Petr Cech.
Marzenia Chelsea o awansie do półfinału prysły praktycznie w 70. minucie. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał wówczas Ramires.

Mimo gry w osłabieniu The Blues doprowadzili dość niespodziewanie do wyrównania. Na listę strzelców, po strzale w długi róg, wpisał się w 77. minucie Drogba.
Radość w sektorze gości trwała jednak tylko kilkadziesiąt sekund: Manchester już w kolejnej akcji wyszedł bowiem na ponowne prowadzenie. Ryan Giggs zagrał piłkę do Parka, a Koreańczyk, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Chelsea, umieścił piłkę w siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Czerwone Diabły po raz drugi pokonały w tegorocznej Lidze Mistrzów aktualnego mistrza Anglii a w półfinale spotkają się najprawdopodobniej z Schalke 04

Manchester 2:1 Chelsea
Hernandez 43' (1:0)
Drogba 77' (1:1)
Park 78' (2:1)

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani (Valencia 75?), Carrick, Giggs, Park - Rooney, Hernandez
żółte kartki: O?Shea 19?, Evra 59?

Chelsea:
Cech - Ivanovic, Alex (Ferreira 82?), Terry, Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka (Kalou 61?), Torres (Drogba 46?), Malouda
żółte kartki: Ramires 33?, 70? , Malouda 37?, Terry 41?
czerwone kartki: Ramires 70'

Aktualna ocena: 4.5

21367 wyświetleń | 214 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Filipek16.04.2011 00:03

Ramires za bardzo chciał i troche w 70 minucie przesadził.Drogba jak zwykle nie zawodny.

Kula2315.04.2011 22:08

We Love You Chelsea.
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim Chelsea jest i na dobre i na złe.
Dumni po zwycięstwie Wierni po porażce

spenser8514.04.2011 23:06

willes
Co ten twój komentarz wzniósł do faktu ze United okazało się lepszym zespołem od Chelsea?? Gdyby to zespół z Londynu awansował dalej nie pisałbyś że łatwiejsza droga...

bilichelseafc14.04.2011 22:06

Ciekawe kiedy ta klątwa się zakończy ?
Oby jak najszybciej.

szczepanh714.04.2011 17:26

Ten sezon zapisać na straty ;o

willes14.04.2011 12:56

Bez wzmocnień w przyszłym roku może być bardzo ciężko o LM . Ale trzeba również przyznać , że trzeba mieć trochę szczęścia . Popatrzcie na Tottenham : Milan , Real i w razie pokonania Królewskich - Barca . I na United : Marsylia , Chelsea ( jedyny trudny rywal ) i Schalke . Wnioski wyciągnijcie sobie sami . . .

szaleniec76614.04.2011 12:27

dechalol ja odpoczatku mowilem ze torres jest slaby i nigdy nie watpilem w Drogbe tylko nie wiem czemu Drogba zaczal mecz na lawie Torres jst bez formy zacza mez od poczatku to mnie smieszy.

pieczarka1214.04.2011 11:43

Karol_MU- jak to nie pechowiec, takiego pecha jakiego my mamy to nie ma nikt...

M3F1U14.04.2011 10:24

Nie zagraliśmy tak jak mówiona i niestety przgraliśmy i kolejny rok bez LM ale trudno trzeba czekać na kolejny rok

Karol_MU13.04.2011 20:01