20.04.2024, 18:15

Ancelotti: Wszystko jest możliwe

dodał: admin 21.04.2011 05:48 źródło: chelseafc.com
Carlo Ancelotti

Choć Carlo Ancelotti był zadowolony z trzech punktów, jakie jego zespół zdobył wczoraj w meczu z Birmingham i awansu na drugie miejse w tabeli Premier League, to jednak jak ognia unikał deklaracji związanych z ewentualnym powrotem do walki o mistrzowską koronę.

Aktualnie Chelsea na pięć meczów do końca sezonu dzieli od Manchesteru United sześć punktów straty, jednak trener CFC koncentruje się na zdobyciu maksymalnej ilości punktów niż wyścigu o tytuł.

Do końca sezonu pozostało nam pięć spotkań, naszym celem jest wygrać je wszystkie. Dopiero później będziemy mogli zobaczyć, gdzie będziemy w tabeli. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że załatanie luki sześciu punktów w pięciu meczach nie jest łatwe. Naszym celem jest koncentracja na tych meczach. Dopiero po nich będzie można ocenić czy sezon był udany czy też nie - mówi Carlo Ancelotti.

W spotkaniu z Birmingham Chelsea zdobyła bramkę już w trzeciej minucie, a ostatecznie mecz zakończył się stanem 3:1.
Zespół zagrał bardzo dobrze, z tyłu byliśmy zdecydowanie bardziej szybcy niż w okresie naszego dołka - dzięki temu nasi napastnicy mają więcej możliwości aby pokazać swoje umiejętności a to oczywiście korzystne dla zespołu. Swoją bramkę zdobyliśmy już w trzeciej minucie, dzięki czemu mecz był bardziej komfortowy.

Do 60 minuty graliśmy bardzo dobrze, ostatnie 30 minut nie było już tak udanych, być może dlatego, że nie wkładaliśmy już w mecz pełnej energii?

Z pewnością piłkarzem meczu był Didier Drogba, który zapisał na swoje konto kolejne asysty.
Didier ma silną osobowość, wiedział, że malaria nie pozwala mu na najlepszy futbol, jednak obecnie jest w pełni formy. Indywidualnie w tym spotkaniu mieliśmy wiele dobrych występów.

W sobotę Chelsea zmierzy się ze znajdującym w strefie spadkowej West Ham United, który będzie grał o swoje życie.
Przed nami kolejny trudny mecz, aby utrzymać świeżość zawodników sięgnę po rotację. W tym momencie sezonu każdy mecz jest ciężki, trudno jest utrzymać na wszystkim koncentrację. Kiedy drużyna potrzebuje jednego punktu, aby oddalić się od strefy spadkowej, zagra na więcej niż 100 procent. Musimy na to uważać.

Co wobec tego z naszymi szansami na tytuł?
W ubiegłym sezonie sięgnęliśmy po koronę mając 86 punktów. Teraz United ma 70 i są najbliższi tytułu, potrzebują jeszcze 10 punktów.Futbol nauczył mnie, że wszystko może się zdarzyć do ostatniego gwizdka. Możesz wygrać tytuł w ostatniej minucie, ale możesz go również w ostatniej minucie stracić.

Miesiąc temu myśleliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze na ponowne dołączenie do wyścigu, teraz jesteśmy szczęśliwi z awansu na drugie miejsce. Poczekamy i zobaczymy co stanie się w najbliższych pięciu kolejkach

fanka201121.04.2011 18:51

button też mam taki scenariusz ,nie ma co ukrywać jest on b optymistyczny.Mam nadzieję że uda się arsenalowi w meczu z mu zgarnąć 3 pkt ,jakoś o nasz mecz z nimi jestem spokojna

button21.04.2011 13:08

United przegrywa z Arsenalem - tracimy 3 pkt, United przegrywa z Chelsea - przegrywamy tylko bilansem bramkowym. Szanse są większe niż by się wydawało, Chelsea może jeszcze obronić mistrza.
c'mon Chelsea!!!

Slawek002221.04.2011 13:00

Trzeba wygrac wszystko i liczyć na potknięcia MU

Thetank21.04.2011 12:59

Szanse sa, trzeba liczyc na rywali których graja z manu. OBy im urwali pkt

stys23321.04.2011 11:16

6ptk straty to nie dużo, ale zauważcie, że zostało tylko 5 spotkań. Jest 15 ptk do zdobycia i jest Mecz z CFC na Old Trafford. Wszystko jest możliwe tylko United ma najtrudniejsze mecze z Arsenalem i niestety z chelsea. Reszta to myślę, że łatwa przeprawa a CFC też już ma łatwy terminarz Totenham i United. Te 2 mecze w obu drużynach według mnie zadecydują o wygraniu ligi.

Zauważcie też, że United 3 wygrane i jeden remis i może mieć mistrza.

MrOle1821.04.2011 11:13

Musimy wygrać wszystkie i liczyć ,że Arsenal wygra-zremisuję z Mu.Ja wierzę do końca i mam wielką nadzieję na tytuł.Rotacja w następnym meczu?Myślę ,że zagra Bronek albo Bosingwa,Alex,Ramires,Torres od początku.

Fiolik21.04.2011 11:10

Tylko 6 pkt dzieli nas od ManU. To już całkiem blisko.