Osób on-line: 28

20.04.2024, 18:15

Zwycięskie derby na wodzie. Bramka Torresa!

dodał: Roberrcik 23.04.2011 19:26 źródło: własne

Londyńska Chelsea po deszczowych derbach pokonała na Stamford Bridge West Ham United 3:0. Wspaniałe bramki w tym meczu zdobyli Frank Lampard, Fernando Torres i Florent Malouda. Niezwykle cieszy trafienie El Nino, który przełamał się po kilkunastu meczach niemocy i nareszcie strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach klubu ze Stamford Bridge.

Obie drużyny miały swoje szanse, ale to Chelsea potrafiła zamienić je na bramki i zasłużenie zdobyła 3 punkty.
Nieco mniej uwagi niż to miało miejsce rok temu media poświęcały 'przywitaniu' Johna Terry'ego z Waynem Bridge'm, które były równie chłodne jak wcześniej - obrońca WHU znów nie uścisnął dłoni kapitana Chelsea.

Inicjatywa od pierwszej minuty należała do gospodarzy: The Blues już w 2 minucie spotkania mogli wyjść na prowadzenie. Po szybkiej akcji na pozycji sam na sam z bramkarzem ?Młotów? znalazł się Florent Malouda, Francuz uderzył, jednak dobrą interwencją popisał się Robert Green.

W 18 minucie piłkę na lewej stronie otrzymał Malouda, skrzydłowy Chelsea wbiegł w pole karne, minął dwóch rywali i oddał strzał prawą nogą, niestety niecelnie.
Dominacja Chelsea skończyła się już po pierwszym kwadransie a do głosu zaczęli dochodzić piłkarze rywali. W 24 minucie zza pola karnego na bramkę Petra Cecha uderzył Demba Ba, jednak czeski bramkarz drużyny gospodarzy pewnie odbił piłkę na rzut rożny.

W 26 minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili podopieczni Avrama Granta. Sears zagrał wspaniałą piłkę do będącego w polu karnym Spectora, zawodnik West Hamu uderzył głową, lecz świetnie obronił ten strzał Petr Cech.
Pięć minut później drużyna gości znów zagroziła bramce Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę piętką uderzył Freddie Sears i gdyby nie asekuracja Ashley?a Cole?a ?Młoty? objęłyby prowadzenie.

W 44 minucie Chelsea zdobyła bramkę. Didier Drogba zagrał kapitalną piłkę po ziemi do wybiegającego Cole?a, lewy obrońca The Blues podał do Franka Lamparda, a Anglik mocnym strzałem pokonał Greena. Chelsea 1:0 West Ham United! Była to klasyczna bramka do szatni...

W 51 minucie meczu z okolic 11 metra strzelał Salomon Kalou, jednak futbolówka po jego uderzeniu minęła bramkę drużyny gości.
W 61 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Didier Drogba, do sytuacji strzeleckiej doszedł John Terry, kapitan Chelsea próbował uderzyć, niestety skiksował.

Trzy minuty później Lampard oddał strzał zza szesnastki rywala, piłkę odbił przed siebie Robert Green, następnie do futbolówki dobiegł Florent Malouda, uderzył z ostrego kąta, szkoda, że w boczną siatkę.

W 69 minucie z dystansu mocno uderzył David Luiz, wydawało się, że padnie gol, jednak piłka odbiła się od poprzeczki bramki West Hamu United.

W 74 minucie oko w oko z Petrem Cechem znalazł się Robbie Keane, gracz WHU miał nieprawdopodobną okazję na zdobycie wyrównującej bramki, lecz uderzył ponad bramką Chelsea.
W 80 minucie The Blues przeprowadzili niezłą kontrę, Lampard zagrał futbolówkę do Torresa, Hiszpan odegrał do Anelki, Francuz miał czystą pozycję, uderzył jednak słabo i piłkę wybił głową obrońca West Hamu United.

Cztery minuty później Fernando Torres, który od kilkunastu meczów zawodził, w końcu zdobył bramkę. Anelka zagrał futbolówkę do El Nino, Hiszpan minął obrońcę, obrócił się, a następnie strzelił lewą nogą i umieścił piłkę w siatce. Brawo Torres! To jego pierwsza bramka w barwach Chelsea! Miejmy nadzieję, że po tej bramce Fernando wróci do swojej dawnej formy! Chelsea 2:0 West Ham United!

W 93 minucie Fernando Torres podał do Nicolasa Anelki, piłka minęła jednak Francuza, ale trafiła do Florenta Maloudy, skrzydłowy The Blues kapitalnie uderzył i tym samym podwyższył wynik meczu na 3:0.

Chelsea 3:0 West Ham United
44' Lampard
84' Torres
90+
' Malouda

Chelsea: Cech, Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole, Essien (Benayoun 57), Mikel, Lampard, Kalou (Anelka 70), Drogba (Torres 76), Malouda.

West Ham: Green, Jacobsen, Gabbidon, da Costa, Bridge, Spector, Noble (Keane 60), Hitzlsperger, Sears (Obinna 82), Cole (Piquionne 79), Ba.

JTerry232227.04.2011 14:14

No niestety tacy już kibice MUłów,i mam przyjemność użerać się z jednym w szkole facepalm ManchesterUnitedFan po pierwsze to ty chyba całej tabeli nie widziałeś,a po drugie MUły też kończyły sezon na tym miejscu (olać to) A co do bramki Torresa to wszyscy się do tego przyczynili

bilichelseafc26.04.2011 16:35