26.03.2024 16:15

Dramatyczna końcówka, derby dla Chelsea!

dodał: Roberrcik 30.04.2011 19:30 źródło: własne
Pochettino

Chelsea w derbach Londynu na Stamford Bridge po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała Tottenham Hotspur 2:1. Bramki w tym meczu zdobyli Frank Lampard, Salomon Kalou, a dla gości gola strzelił Sandro. Tym samym The Blues zmniejszają swoją stratę do prowadzącego w tabeli Manchesteru United do trzech punktów. Czerwone Diabły mają jeszcze jednak do rozegrania spotkanie z Arsenalem.

Nie obyło się również bez kontrowersji. Powtórki wykazały, że piłka po strzale Lamparda nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Dodatkowo, bramka Salomona Kalou, która zadecydowała o wyniku tego spotkania została zdobyta z pozycji spalonej.

W 13 minucie z rzutu wolnego na bramkę Kogutów uderzył Didier Drogba i kapitalną interwencją popisał się Heurelho Gomes, który wybił piłkę na poprzeczkę.

Trzy minuty później strzał na bramkę rywali oddał Florent Malouda, lecz to uderzenie spokojnie obronił Gomes.

W 19 minucie na prowadzenie wyszli podopieczni Harry?ego Redknappa. Fenomenalnym uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Sandro i mimo próby interwencji Petra Cecha, piłka wpadła do siatki. Chelsea 0:1 Tottenham Hotspur!

W 23 minucie swoich sił spróbował Michael Essien, jednak nad poprzeczkę wybił piłkę Gomes, bramkarz Tottenhamu Hotspur.

W 45 minucie meczu mocny strzał zza pola karnego oddał Frank Lampard, wydawało się, że Gomes bez problemów złapie piłkę, jednak ta wyśliznęła mu się z rąk i przeleciała pomiędzy nogami, a następnie toczyła się w kierunku bramki, Gomes zatrzymał ją jednak już za linią bramkową i sędzia uznał bramkę! Na powtórkach było jednak widać, że futbolówka nie przekroczyła linii całym obwodem. Gol został uznany i Chelsea mogła cieszyć się z wyrównującego trafienia. Chelsea 1:1 Tottenham Hotspur!

W drugiej połowie Tottenham praktycznie nie istniał. Chelsea zdecydowanie dominowała i grała bardzo ofensywnie, a zawodnicy Redknappa musieli odpierać ataki The Blues.

W 53 minucie mocno prawą nogą uderzył Didier Drogba, lecz pewnie odbił piłkę bramkarz drużyny gości.

Dziesięć minut później Drogba uderzył z rzutu wolnego, fatalnie interweniował Gomes, który  futbolówkę wprost pod nogi Kalou, Salomon jednak zbyt wolno zareagował i piłka wylądowała w trybunach.

W 89 minucie podopieczni Carlo Ancelottiego w końcu objęli długo oczekiwane prowadzenie. W polu karnym piłkę od Anelki otrzymał Drogba, Didier przełożył sobie ją na lewą nogę, spróbował oddać strzał, lecz nieczysto trafił w piłkę, a to przerodziło się w wyśmienite podanie do Salomona Kalou, który z bardzo bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce Gomesa. Powtórki wykazały, że Iworyjczyk był na pozycji spalonej, jednak gol został uznany. Chelsea 2:1 Tottenham Hotspur!

Jeszcze w 94 minucie głową uderzał jeden z zawodników Spurs, jednak na szczęście dla Chelsea pomylił się i futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki Petra Cecha.

Chelsea 2:1 Tottenham Hotspur
19' Sandro
45' Lampard
89' Kalou

Chelsea(4-4-2):Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry (c), Cole; Essien (Ramires 56), Mikel, Lampard, Malouda (Anelka 72); Torres (Kalou 62), Drogba.
Żółte kartki: Ivanovic, Drogba, Terry

Tottenham (4-4-1-1): Gomes; Kaboul, Dawson (c), Gallas, Corluka (Pienaar 77); Lennon, Modric, Sandro, Bale; Van der Vaart (Jenas 84); Pavlyuchenko (Defoe 57).

MrOle1804.05.2011 15:43

Nie oglądałem bo nie miałem internetu i żałuje :p.Najważniejsza wygrana!Teraz tylko wygrać z MU <modli się>

Miki1403.05.2011 13:08

Jeżeli pokonaliśmy Tottenham, a MU potknęło się na Emirates, to poprostu idealny moment, na to, aby do końca sezonu być już niepokonanym. Mamy wielkie szanse na miche, więc nie można teraz tego zmarnowac..

Chelseaclubfc03.05.2011 11:21

wazne 3 punkty oby tak dalej i mamy mistrza

SoSnAb03.05.2011 00:16

karko - hahaha Torres jest lepszy od Anelki,flo,kalou i innych. Równa sie tyylko z Drogbą.

ColeowyZelek02.05.2011 16:17

Manwe,nie mów nieprawdy i kłamstw.Po bilansie liczą się bezpośrednie pojedynki,a później bramki strzelone.

Manwe02.05.2011 15:59

WuJu, najpierw bilans, jak będzie taki sam to bramki strzelone. Jak by i tego było tyle samo, to chyba dodatkowy mecz, ale to raczej mało prawdopodobne :D

WuJu02.05.2011 15:44

Pytam się kolejny raz i oczekiwałbym odpowiedzi:) .Założmy,że wygramy wszystko do końca sezonu i będziemy mieć tyla samo pkt co United,to liczy się bilans bramek czy bramki strzelone.

WonderKid02.05.2011 15:38

Brawo Chelsea ! Oby tak dalej! Teraz wygrywamy z Manchesterem a później pilnujemy zwycięstw i bilansu bramkowego ! Mamy wielką szanse ;) !

Blue is the colour ! <3

kojo3302.05.2011 14:41

MU-ły stracą tytuł chciaż 2-3 mieśiące nikt w nas nie wieżył

02.05.2011 14:32

Teraz trzeba wygrać z ManU i będzie gitara. Nie można też dać plamy z Newcastle i Evertonem.