26.03.2024 16:15

United przegrywa z Arsenalem. Wielka szansa Chelsea?

dodał: admin 01.05.2011 17:09 źródło: własne
piłka

W ostatnich tygodniach sporo rzeczy układa się po myśli Chelsea. Dziś do tego ogródka został wrzucony kolejny kamyczek - w zakończonym własnie spotkaniu Arsenal wygrał na własnym terenie z Manchesterem United 1:0! To oznacza, że na trzy kolejki do końca sezonu Chelsea ma tylko 3 punkty straty do rekipy Fergusona. Sprawa mistrzostwa wciąż pozostaje zatem otwarta.

Kibiców Chelsea i Arsenalu w 56 minucie uszczęsliwił Aaron Ramsey, pakując bramkę van der Sarowi. Był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Od początku meczu przewagę mieli gospodarze. Bramkę Van Der Sara raz po raz atakowali Nasri, Wilshere, Walcott i Van Persie. Brakowało kończącego podania.
Tuż przed końcem połówki Vidic w polu karnym przeciął ręką dośrodkowanie, sędzia jednak nie zdecydował się na podyktowanie ewidentnej jedenastki. Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy, ograniczał się do wyłapywania łatwych dośrodkowań.

Po przerwie zapał piłkarzy Wengera nie ostygł - nadal ochoczo nacierali na bramkę Holendra. W 56. minucie Van Persie dość ospale wpadł w pole karne i gdy wydawało się, że nic już z tej akcji się nie urodzi, dostrzegł na 12. metrze Ramseya, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku uradował kibiców na Emirates Stadium.

Manchester wziął się pracy. Rooney próbował zaskoczyć Szczęsnego technicznym strzałem z rzutu wolnego, później polski bramkarz obronił bardzo groźny strzał z bliskiej odległości Berbatowa. W pozostałych sytuacjach zachowywał się w polu karnym bardzo pewnie.

Manchester, mimo ofensywnych zmian Fergusona nie zdołał doprowadzić do wyrównania, które mogło zagwarantować dużo spokojniejszą końca rozegrania pozostały 3 mecze.

Warto wspomnieć że ogromne znaczenie będzie miała teraz kolejna kolejka Premier League, w której Chelsea na Old Trafford zmierzy się z Manchesterem United. W przypadku wygranej  londyńczyków obydwa kluby zrównają się w tabeli pod względem punktów. Jesli taki stan utrzyma się do końca sezonu o wszystkim zadecyduje różnica bramkowa, która obecnie jest na korzyść graczy Carlo Ancelottiego.

10412 wyświetleń | 105 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ColeowyZelek18.05.2011 19:19

XD

fanka201106.05.2011 17:30

miejmy nadzieję że uda się wygrać na old trafford

Emarblues03.05.2011 19:27

wszystko sie uklada po naszej mysli to gdyby nie bylo to przeznaczenie to MU wygralo z Arsenalem!

Miki1403.05.2011 14:04

To jest bardzo dobra wiadomość dla Chelsea. Teraz nie musimy liczyć na przegraną MU, ale sami możemy do niej doprowadzić. Wszystko lezy teraz w nogach zawodników niebieskich:)

M3F1U02.05.2011 16:48

Teraz mamy najwiekszą szanse żeby przegonić MU mam nadzieje że to sie uda wtedy byłoby to najwieksza sensacja roku:P

ColeowyZelek02.05.2011 15:02

Dobra,zaokrągle do 100,a żeby spamu nie było dodam,że Ramsey przy celebracji jak wstawał klepnął w tyłek Van Persiego xD

Kmati02.05.2011 10:21