Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Newcastle wyrywa punkty Chelsea, tylko remis!

dodał: Roberrcik 15.05.2011 15:26 źródło: własne

Po dość wyrównanym spotkaniu londyńska Chelsea zremisowała na Stamford Bridge z Newcastle United 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Branislav Ivanovic i Alex, natomiast gole dla drużyny gości strzelili Jonas Gutierrez i Steven Taylor.

Czy był to ostatni mecz Carlo Ancelottiego na Stamford Bridge? To pytanie na pewno stawia sobie teraz wielu kibiców londyńczyków. The Blues nie grali najlepiej i remis był tu jak najbardziej zasłużonym wynikiem.

Londyńska Chelsea wyszła na prowadzenie już w 2 minucie meczu. Frank Lampard dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Newcastle United, futbolówkę głową przedłużył Fernando Torres, a gola zdobył Branislav Ivanovic.

W 10 minucie spotkania niespodziewanie wyrównującą bramkę zdobył Newcastle United. Z rzutu wolnego na bramkę Petra Cecha uderzył Taylor, piłka jeszcze odbiła się od Jonasa Gutierreza i tym samym zmyliła czeskiego bramkarza Chelsea, a następnie wpadła do siatki.

W 27 minucie strzał na bramkę The Blues oddał Danny Simpson, lecz jego uderzenie było niecelne.

W 36 minucie Ryan Taylor oddał bardzo mocny strzał z dość dużej odległości, piłka jednak na szczęście minęła bramkę Petra Cecha.

W 49 minucie uderzenie z pola karnego Newcastle United oddał Nicolas Anelka, Francuz niestety nieczysto trafił w piłkę i ta nie poleciała w światło bramki.

Pięć minut później po dośrodkowaniu Branislava Ivanovica z prawej strony boiska główkował Ashley Cole, lecz piłka zatrzymała się jedynie na bocznej siatce.
Chwilę później futbolówka trafiła w pole karne do Fernando Torresa, Hiszpan mocno uderzył z woleja, jednak ofiarnie interweniował Joey Barton i zablokował strzał El Nino.

W 59 minucie na bramkę Cecha ładnie uderzył Jonas Gutierrez, lecz czeski goalkeeper obronił strzał Argentyńczyka.
Minutę później z rzutu wolnego uderzył Ryan Taylor i znów lepszy okazał się Petr Cech.

W 75 minucie meczu Branislav Ivnaovic wrzucił piłkę w szesnastkę drużyny gości, do strzału głową doszedł John Terry, jednak futbolówka po uderzeniu kapitana Chelsea poszybowała nad poprzeczką bramki Krula.

W końcu, w 83 minucie podopieczni Carlo Ancelottiego po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Frank Lampard, najwyżej do futbolówki wyskoczył Brazylijczyk Alex i ładnym strzałem z głowy dał prowadzenie The Blues. Chelsea 2:1 Newcastle United!

Gdy wydawało się już, że to gospodarze będą cieszyli się z kompletu punktów , wyrównującą bramkę zdobył w 92 minucie Stephen Taylor. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na głowę Rangera, ten odegrał futbolówkę do Stevena Taylora, a defensor Newcastle United pokonał Petra Cecha. Chelsea 2:2 Newcastle United!

Chelsea 2:2 Newcastle United
2' Ivanovic
10' Gutierrez
83' Alex
90+' S.Taylor

Aktualna ocena: 4.5

7396 wyświetleń | 54 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Miki1422.05.2011 11:54

Po remisie Diabłów, to już niewazne, czy wygraliśmy, czy przegraliśmy. Drugie miejsce pewne, także to już obojętne..

Benayoun i McEahran !!! zal !!!
carlo aout definitywnie myslalem, ze bedzie pogrom, postawilem troche grosza ze CFC wygra do zera ...