20.04.2024, 18:15

Jedenastka kolejki Barclays Premier League

dodał: redaktor 16.05.2011 13:51 źródło: inne
SkySports

Przedstawiamy jedenastkę weekendu wybraną przez Sky Sports. W 37. serii spotkań Premier League najlepszym piłkarzem był Charles N'Zogbia z Wigan Athletic. Za najlepszy mecz weekendu uznano pojedynek Wigan z West Ham United, który przesądził o spadku Młotów.

Z graczy londyńskiej Chelsea w jedenastce tygodnia znalazł się nasz prawy defensor - Branislav Ivanovic.

Piłkarz weekendu: Charles N'Zogbia (Wigan Athletic) - świetny występ francuskiego pomocnika sprawił, że Latics ze stanu 0:2 doprowadzili do wyniku 3:2 i nadal mogą się utrzymać w Premier League. N'Zogbia zdobył w tym spotkaniu dwa gole.

Mecz weekendu: Wigan Athletic - West Ham United (3:2) - chociaż emocji nie brakowało też w meczu Blackpool z Bolton Wanderers (4:3), to dramaturgia spotkania na DW Stadium była niezwykła. WHU prowadziło do przerwy 2:0 i opuściłoby wówczas ostatnie miejsce w tabeli. Jednak trzy gole zdobyte przez Wigan sprawiły, że to Latics zachowali szanse na utrzymanie, degradując rywali.

Bramka weekendu: Charles N'Zogbia (Wigan Athletic) - tego weekendu bardzo ładne gole zdobyli Charlie Adam, Darren Bent, Jason Puncheon i Rafael van der Vaart, ale bramka N'Zogbii miała dodatkowe znaczenie, bowiem rozpoczęła niezwykły powrót Wigan. Francuz uderzył z rzutu wolnego prosto w okienko, nie dając szans Robertowi Greenowi na skuteczną interwencje.

Moment weekendu: rzut karny Wayne'a Rooneya (Manchester United) - Po 73 minutach gry i błędach Tomasza Kuszczaka Manchester United przegrywał w Blackburn 0:1 i nie był jeszcze pewny mistrzostwa Anglii. Jednak 17 minut przed końcem Rooney zapanował nad nerwami, wykorzystał rzut karny, doprowadził do remisu i zapewnił swojej drużynie 19. w historii tytuł.

Obrona weekendu: Wayne Hennessey (Wolves) - bramkarz reprezentacji Walii przy stanie 1:1 przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Steeda Malbranque'a. Wkrótce potem Steven Fletcher zdobył bramkę dla Wolves, którzy ostatecznie wygrali z Sunderlandem 3:1.

Gafa weekendu: Robert Green (West Ham United) - doświadczony bramkarz miał kilka udanych interwencji w meczu z Wigan Athletic, ale przy stanie 2:2 przepuścił piłkę po strzale Charlesa N'Zogbia, a jego zespół przegrał na DW Stadium i spadł jednocześnie The Championship.