Osób on-line: 52

20.04.2024, 18:15

Porażka na zakończenie sezonu

dodał: Roberrcik 22.05.2011 17:57 źródło: własne

Everton na Goodison Park w ostatnim meczu Premier League w sezonie 2010/2011 wygrał z londyńską Chelsea 1:0 po bramce Jeremaina Beckforda. Podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili uzyskać zwycięstwa mimo, że rywale od 52 minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Na dodatek gol dla 'The Toffes' padł gdy grali oni w osłabieniu.

Skoro sezon 2010/2011 w Premier League oficjalnie dobiegł końca możemy powiedzieć: Chelsea wicemistrzem Anglii!
Czy był to ostatni mecz Carlo Ancelottiego, w którym był trenerem Chelsea? Przekonamy się niebawem. Czy Abramovich zaufa doświadczonemu Włochowi czy stracił już do niego cierpliwość?

W 7 minucie meczu gorąco zrobiło się pod bramką Chelsea. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Phila Jagielki, obrońca Evertonu uderzył, na szczęście futbolówka odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry.

W 33 minucie Florent Malouda dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, do strzału głową doszedł Brazylijczyk Alex, piłka jednak po uderzeniu defensora Chelsea przeleciała nad bramką Howarda.

W 37 minucie zza pola karnego uderzył lewą nogą Ashley Cole, lecz strzał reprezentanta Anglii był bardzo słaby i futbolówka poszybowała w trybuny.

Dwie minuty później świetną, szybką akcję przeprowadzili gracze ?The Toffes?. Piłkę otrzymał Jeremaine Beckford, popędził w szesnastkę Chelsea, zdecydował się na podanie do lepiej ustawionych partnerów, wykonanie jednak było fatalne i nic z tej akcji nie wyszło.

W 45 minucie spotkania ładny strzał oddał Nicolas Anelka, lecz piłkę odbił amerykański goalkeeper Evertonu, Tim Howard. Chwilę później Francuz raz jeszcze zagroził bramce drużyny gospodarzy i ponownie lepszy okazał się Howard.

W 48 minucie na bramkę Petra Cecha z rzutu wolnego uderzył Arteta, jednak jego uderzenie było niecelne.

Od 52 minuty Everton musiał sobie radzić w dziesiątkę. Za faul na Ashley?u Cole?u, Seamus Coleman otrzymał swoją drugą żółtą kartkę, która dała czerwoną i zawodnik Evertonu musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

W 55 minucie na atak wybrał się John Terry. Obrońca Chelsea Londyn oddał mocny strzał prawą nogą zza pola karnego, wydawało się, że padnie gol, lecz piłka jedynie odbiła się od słupka bramki Howarda.

Następnie groźną kontrę przeprowadzili zawodnicy ?The Toffes?. Futbolówka trafiła do Jeremaine?a Beckforda, napastnik sprytnie minął Alexa, oddał strzał na bramkę Cecha, na szczęście 29-letni bramkarz świetnie obronił to uderzenie.

W 66 minucie uderzenie z ponad 20 metrów oddał Arteta, futbolówka jednak po jego strzale minęła prawy słupek bramki Petra Cecha,

W 74 minucie prowadzenie objęli podopieczni Davida Moyesa. Z piłką z własnej połowy na bramkę Chelsea popędził Jeremaine Beckford, wykorzystał on błędy defensorów The Blues, wyszedł na pozycję sam na sam z Cechem i przerzucił nad nim piłkę. Everton 1:0 Chelsea!

Everton po zdobytej bramce znacznie się cofnął. Przewagę zyskali gracze Ancelottiego i próbowali stwarzać sobie jakieś sytuacje. Ataki jednak umiejętnie odpierali obrońcy drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały na Goodison Park.

Everton 1:0 Chelsea
74' Beckford

7580 wyświetleń | 50 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

chelseafcfan02.06.2011 22:47

mo niestety ale nie widac bylo zaangazowania u zawodnikow

ColeowyZelek26.05.2011 10:31

TO się nazywa dobre zakończenie sezonu...

Miki1424.05.2011 17:00

Szkoda przegranej, ale cóż.. I tak to nic nie zmienia..

MrOle1822.05.2011 22:01

No niestety.Szkoda ,że Carlo zwolniony :/.

sebastian11122.05.2011 21:11

Nie mieli ambicji to nie dziwmy się :(

kris9422.05.2011 21:09

Szkoda że tak zakończyliśmy sezon ale wieżę że przyszły będzie należał do nas ale żeby tak było potrzebne są transfery i pozostawienie Carlo na stanowisku trenera.

adc22.05.2011 21:04

szkoda, że Cech w akcjach 1 na 1 nie najlepiej się spisuje, no cóż ale to nie jest wina bramkarza lecz zawodników, 1 piłkarz przeszedł 3/4 boiska i nikt nie potrafił go zatrzymac - w dodatku strzelił bramke, czy to nie wstyd ?